Trendhim EU shipping Všechny objednávky odesíláme z Dánska v rámci EU. Cla a daně do X_VALUE jsou zahrnuty. Prohlédněte si možnosti doručení.
365denní záruka vrácení zboží bez udání důvodu
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
i
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Trendhim EU shipping Všechny objednávky odesíláme z Dánska v rámci EU. Cla a daně do X_VALUE jsou zahrnuty. Prohlédněte si možnosti doručení.
Trendhim EU shipping Všechny objednávky odesíláme z Dánska v rámci EU. Cla a daně do X_VALUE jsou zahrnuty. Prohlédněte si možnosti doručení.
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
i
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

Co si obléknout na pracovní pohovor: Průvodce pro muže

Byli jste pozváni na pracovní pohovor, ale co teď? Co si obléknete? Bez ohledu na druh zaměstnání vám náš kompletní průvodce pomůže vytvořit outfit, který je stylový a dobře sladěný.

Napsali jste si životopis, který lze popsat jako epický. Vaše podání ruky potvrzující uzavření obchodu má správné množství síly a něhy, což způsobuje obdiv vaší mužné zdatnosti. Vaše reference jsou v pohotovostním režimu s nadšenými recenzemi o vaší profesionalitě, charakteru a pracovní etice (díky, babičko!).

Oficiálně jste udělili vše, co bylo ve vašich silách.

Ale co si na pohovor obléknete?

Celá ta příprava a teď se musíte obléknout? Pohovor je doslova o hodnocení vás samotných. V životě není žádný jiný okamžik, kdy jste vystaveni tomu, že vaše minulost, současnost a budoucnost se bude pročesávat jako kameny v japonské zahradě.

Přicházíme s komplexním průvodcem, který vám pomůže s plánováním a doladěním outfitu vhodného na pohovor s precizností ninji, Do přípravy na pohovor jsme přidali velmi potřebnou energii Zen. No, víte...budou se vás ptát na kde co.

Pro začátek...

Zjistěte si, co nosí vaši budoucí kolegové. Podívejte se na webové stránky zaměstnavatele, účet LinkedIn nebo sociální sítě a zaměřte se na to, jak se zaměstnanci oblékají.

Kolem poledne se nachomýtněte v okolí vaší budoucí kanceláře. Jak jsou muži oblečeni? Nosí obleky nebo oděvy v ležérnějším stylu? Inspirujte se tím, co vidíte, ale vylepšete to. Cílem je vypadat tak, jako byste tam již pracovali. Vypadat jako vhodný kandidát je stejně důležité, jako vyniknout svými znalostmi.

Víme, že každé pracoviště je jiné a jedinečné - stejně jako každé zaměstnání. Oblékání na pohovor do začínající firmy je naprosto jiné než když plánujete pracovat pro korporaci.

Nejlepší bude, když se necháte inspirovat našimi tipy a nápady, jak se obléknout na pohovor, ale pak dodejte trochu své vlastní osobitosti. Ale pamatujte - vždy je lepší obléknout se ve formálnějším stylu, než se ukázat v šortkách a sandálech.

Tipy na pracovní pohovor pro korporátní nebo formální obchodní prostředí

 • Oblek v tmavomodré barvě nebo v barvě uhlí - jednořadé sako se 2 knoflíky se schodovitými klopami
 • Košile s jednoduchými rovnými manžetami v bílé nebo modré barvě (barva by se měla hodit k obleku) - jemný proužek je také vhodný
 • Kožený opasek, který ladí s obuví
 • Kravata
 • Tmavé ponožky
 • Konzervativní kožené boty, které odpovídají vašemu opasku - Oxfordky nebo prošívanou formální obuv

Tipy na pracovní pohovor v ležérnějším stylu Smart Casual (Business Casual)

 • Sako v námořnické modré nebo černo-šedé
 • Bílá košile na knoflíky s jednoduchými rovnými manžetami
 • Tmavé džíny nebo khaki kalhoty, které jsou přiléhavé dobře sedí (rozhodně ne volné kalhoty, které vám nepadnou)
 • Koženou obuv ve formálnějším stylu – Oxfordky
 • Případně: Hnědý, černý nebo námořnicky modrý svetr s košilí na knoflíky - struktura svetru by měla být jednoduchá a čistá (žádné ošklivé vánoční svetry, prosím)

Kravata

Tradiční kravaty udělají dobrý první dojem.

Pohovor opravdu není ten správný čas k tomu, abyste předvedli své neobvyklé kousky a výrazné barevné kombinace, které doma najdete. Až práci dostanete, budete mít spoustu času se s těmito odvážnými kousky předvést.

Buďte konzervativnější a zvolte tradiční kravatu, která ladí s vaším outfitem. Držte se puntíkovaných, pruhovaných nebo kravat se vzorem paisley s decentnějšími barvami.

Pro formálnější vzhled přidejte i kravatovou sponu (která bude ladit s vašimi hodinkami) . Bude držet kravatu pěkně na svém místě a slouží jako vykřičník na outfitu, který říká „najměte mě!“.

Nevíte, který kravatový uzel bude tím pravým, který vám práci zajistí ? Nic nepokazíte Polovičním Windsorským uzlem .

A co ta bláznivá kravata od vaší tety? Tu si schovejte na vánoční večírek.

Můžu si na pohovor vzít motýlka? Jelikož i ten nejjednodušší a nejdecentnější motýlek je poutavý, schovejte si ho až na příležitost podpisu pracovní smlouvy. Poslední, co byste si přál, je, aby váš životopis a profesní kvalifikace byly zastíněny hedvábným motýlkem kolem krku.

Hodinky

Jednoduché hodinky s čistými liniemi ukazují pozornost k detailu.

Jaké hodinky jsou vhodné na pracovní pohovor? Může se to zdát jako zbytečná otázka. Koho zajímá, jaké máte hodinky? Hlavně, že jste dostatečně kvalifikovaní, že? No, není to tak.

Pohovor je jednou ze životních příležitostí, kde záleží na detailech. Každý řádek vašeho životopisu byl dopodrobna zkoumán a teď sedíte před osobou, která to má na svědomí. Každý detail o vaší osobě vytváří celkový obraz - obrázek s názvem „hodí se k nám?“

Pokud jste zvolili na pohovor oblek, vyberte si hodinky, které jsou ve formálnějším stylu. Zvolte vkusné hodinky, které mají jednodušší design s čistými liniemi. V jednoduchosti je krása a nemůžete s ní nic pokazit.

Pokud pracujete v obchodním neformálním prostředí (smart casual) a máte rádi sportovní hodinky, vyberte si ze své sbírky decentnější kousek. S ohledem na všechny aspekty vašeho vzhledu - i ty drobné - ukážete, že věnujete pozornost detailům. A který ředitel HR nehledá právě takového zaměstnance?!

Součástí zaměření se na detaily je také nutnost zajistit, že se kovy shodují. Barva kovu vašich hodinek by se měla shodovat s barvou kovu ostatních doplňků, které máte na sobě . Barva kůže řemínků na hodinkách by měla ladit s barvou opasku.

Taška

Tenká, klasická kožená taška vás pohovorem provede.

Ukázat se na pohovoru s prázdnýma rukama (nebo ještě hůř, držet v rukou telefon) je vážně nevhodné. Objevit se s taškou do posilovny je také špatně.

I když nemusíte mít celou svou domácí kancelář s sebou, vždy je dobré přinést si malý zápisník a pero. Pokud tyto předměty necháte na stole a během celého procesu nenapíšete ani jednu řádku, vašemu budoucímu šéfovi to napoví, že jste pozorní, připraveni a akční.

Máte předvést svou dosavadní práci? Pro jistotu si vezměte svůj laptop. Ujistěte se, že jste si na plochu stáhli potřebné soubory nebo příklady své práce. Není to kavárna... neptejte se na wifi. Nemyslete si, že bude HR pracovník trpělivě čekat, zatímco vy budete hledat příklady své práce. Buďte připraveni.

Která taška je nejvhodnější na pracovní pohovor? Ve většině případů bude nejlepší nechat objemnou sportovní tašku doma a rozhodněte se pro tašku přes rameno větší i menší velikosti. Vyberte si tašku vyrobenou z vysoce kvalitní kůže s jednoduchými liniemi a klasickými detaily .

Mezi další klasické tvary patří tašky tote , tašky na notebook and lehčí pouzdra.

Opasek

Dohodu uzavřete jednoduchým koženým opaskem.

Opasek by měl vždy ladit s obuví a boty by měly ladit s outfitem. To znamená, že kvalitní kožený opasek je jedinou volbou.

Zvolte opasek s jednoduchou přezkou – z matného kovu a s barvou, která ladí s barvou kovu vašich hodinek.

Drobné detaily

Ukažte, že se jim věnujete. Je to důležitá dovednost pro každé zaměstnání.

Samozřejmě jsme příznivci doplňků. Všechny malé kousky pomáhají vyprávět váš příběh a učinit ho jedinečným. Pohovor však není příležitostí zacházet až příliš daleko.

Je důležité zvážit manžetové knoflíčky , kravatovou sponu, kapesníček do saka a jehlici do saka . I když tyto předměty mohou propůjčit osobitost bezchybnému obleku a kravatě, mohou také působit nevhodně pro danou příležitost.

Nezapomeňte, že chcete vypadat upraveně a profesionálně. Pokud se oblékáte a máte dojem, že byste takhle mohli také vyrazit do klubu...zašli jste až příliš daleko. Nedovolte, aby váš outfit odváděl pozornost od vaší kvalifikace.

Můžu si vzít na pracovní pohovor náramek? Vždycky bude lepší hrát na jistotu a náramek raději nechat doma.

A co se týče opasku a hodinek, ujistěte se, že kovy k sobě ladí.

Nejdůležitější doplněk – Vaše tvář

Ukažte svou tvář v nejlepším světle.

Můžete si vylepšit své profesní dovednosti a získat zkušenosti v různých oborech, abyste zlepšili svůj životopis... ale tvář máte jen jednu. Je to ta tvář, kterou si vezmete na pohovor doufajíc, že dostanete práci. Měla by tedy vypadat co nejlépe.

Pokud jste ji ještě nezačaly hydratovat, začněte hned teď! Zbavit se suché, šupinaté pleti je velmi důležité proto, abyste vypadali dobře.

Ujistěte se, že vaše vousy jsou upravené a pečujte o ně olejem na vousy . Pokud jste hladce oholeni, udělejte si na oholení před pohovorem dostatek času , ať nemusíte spěchat a dorazit na pohovor s kousky toaletního papíru přilepenými na krku.

Věnujte zvláštní pozornost svým vlasům. Vlasy vyčešte nahoru a dozadu. V případě, že stejně musíte navštívit kadeřníka, zajděte si k němu asi dva dny před pohovorem.

5 tipů na úžasnou žádost o zaměstnání

Pokud se na pohovor ani nedostanete, nezáleží na tom, jak decentní je vaše kravata, jak klasicky vypadá vaše taška nebo jak dobře jste oholen.

Požádali jsme proto Daniela Bauna, našeho manažera lidských zdrojů společnosti Trendhim, aby nám řekl o tom, jak napsat skvělou žádost a dostat se na pohovor.

 1. Napište to tak, abyste dostali práci, a ne jen pohovor. "Musím vědět, zda jste pro danou pozici vhodným kandidátem, a to okamžitě. Nemám čas přemýšlet o tom, jak se budete hodit na konkrétní úkoly. Potřebuji si přečíst fakta, zkušenosti a okamžitě vědět, že se chci o vás vědět víc."
 2. Napište strukturovaný životopis. "Hlavní část životopisu by měla být strukturovaná. Jedna mezera navíc nebo překlep ukazuje, že ignorujete detaily. Každá tečka ve vašem životopise říká něco o vás. Buďte konkrétní a přesně napište, co jste dělali na předchozích pozicích. Přemýšlejte: Psal jsem newslettery třikrát týdně pro 15 000 čtenářů a to jsem začínal pouze s 280 čtenáři. Konkrétní údaje jsou důležité."
 3. PDF. PDF. PDF. "Životopis a průvodní dopis vždy posílejte ve formátu PDF. Snadno se otevírá a umožňuje vám kontrolovat mezery, rozložení atd."
 4. Buďte sami sebou. "Jak byla napsána pracovní nabídka? Byla napsána s humorem? To je klíč k tomu, jak byste měli odpovědět. Pokud byla psaná příliš formálně, napište o sobě ve stejném stylu. Například v Trendhimu chceme opravdu (inspirativní) osoby - nechceme zaměstnance typu "řekněte mi, co mám udělat a já to udělám."
 5. Editace. “Na životopise si dejte záležet. Nespěchejte. Napište ho dnes a pročtěte si ho zítra, před tím, než ho odešlete.”

Vy se ptáte – my odpovídáme

Dokazuje pěkné oblečení na pohovoru pozornost k detailům?

Ano může. Ale dobrý HR pracovník bude mít připravené otázky, které opravdu ukáží, kolik pozornosti věnujete detailům.


Vytváří oblečení na pracovním pohovoru silný první dojem?

Pokud neděláte pohovor do módní společnosti, osoba, která s vámi vede pohovor se o módu nijak extra nezajímá a možná ani nemá ponětí, co je módní a kolik úsilí vyžaduje, abyste takhle dobře vypadali.

Určitě si ale všimne, pokud nebudete upraveni nebo vhodně oblečeni. Zde přichází skutečný první dojem. Pokud jste se ale dostali na pohovor, je to proto, že vás vybrali a firma se zajímá o to, co jim můžete nabídnout.

Setkáte se s osobou, která se chystá (doslova) platit vaše účty. Proto vám skvělý první dojem rozhodně nemůže ublížit.


Můžu se na pohovor obléknout do černé?

Rada často zní, že ne. My říkáme, že pokud máte doma takový outfit a hodí se, jděte do toho! Zejména pokud jde o váš první pracovní pohovor nebo právě začínáte.

Pokud máte na výběr mezi černou a tmavě šedou nebo tmavomodrou barvou, vyberte si je namísto černé barvy.


Co když mi oblek moc nesedí? Můžu si ho přesto na pohovor vzít?

Nejdůležitější je, abyste byli na novou práci kvalifikovaní a během pohovoru mohli prezentovat své myšlenky, nápady a osobnost. Pokud je oblek příliš velký nebo příliš malý, musíte to vyřešit dříve, než si ho na pohovor obléknete. Pokud si půjčíte oblek svého otce, dáte tím najevo, že jste příliš mnoho úsilí v tomto procesu nevynaložili. Je to odkaz, který nikdy na pohovoru nechcete vyslat.

Pokud vám oblek jakž takž padne, ujistěte se, že jste pěkně upraveni, boty jsou čisté a kravata je rovná - upravte vše, co můžete. A až dostanete první výplatu ... kupte si nový oblek.


Nové kolekce

Skládací sluneční brýle Watkins + 31 nových stylů

Od skládacích slunečních brýlí po čočky odolné vůči poškrábání, naše nejnovější sluneční brýle jsou vyrobeny tak, aby vy...

Měkké šály a čepice, které nesvědí

Prodyšné a hřejivé šály a čepice z kolekce Montagna jsou promyšleně navrženy pro ty nejchladnější dny v roce.

Hodinky s viditelným srdečním tepem

Hodinky Dante jsou poháněny vaším pohybem. Dokud se budete hýbat, hodinky budou poháněny. Nepřestávejte se pohybovat.

Skládací tašky připravené na cestování pro městského objevitele

Každá lehká, vodě-odolná taška dánského designu z kolekce skládacích tašek Lazy Bear se snadno zabalí pro cestování a zv...

Kolekce italských kožených opasků

Každý kožený opasek je kombinací italského řemeslného zpracování s dánským designem a fúze dlouhotrvající funkčnosti s m...

Kolekce Kite

Kolekce Kite je univerzálním výběrem odlehčených čepic beanie. Každý kus je vyroben ze 100% organické bavlny, což zajišť...

Kolekce Lincoln

Každá peněženka a taška vytvořená z poddajné kůže v různých barvách kombinuje funkční design s trvalou kvalitou a časem...

Kolekce Moda

Kolekce Moda se může pochlubit italským řemeslným zpracováním a dánským designem v řadě klobouků a čepic vyrobených pro...

Kolekce slunečních brýlí Vista

Kolekce Vista s polarizovanými čočkami a 100% ochranou vůči UV záření byla vytvořena tak, abyste mohli zažít život s ote...

Zobrazit všechny kolekce
Zpět
Heslo obnovit

Hurá! Poslali jsme vám e-mail. Brzy se můžete přihlásit!

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.