OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
365 dnů na vrácení zboží
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

4 otázky, které byste si měli položit před nákupem skeletových hodinek

Ať už trávíte hodiny nebo minuty rozhodováním o tom, zda jsou skeletové hodinky pro vás vhodné - a chystáte se utrácet za kvalitní hodinový strojek a materiály - měli byste svůj čas využít na maximum. Jak na to? Položením správných otázek.

Bez ohledu na to, zda hodinky kupujete poprvé, protože se chystáte odložit svůj smartphone nebo máte sbírku hodinek pod zámkem, nákup skeletových hodinek je náročný. Je snadné se zamilovat do designu a zapomenout na praktičnost. Jsou samonavíjecí? Dá se řemínek vyměnit? Dá se čas snadno určit na první pohled?

Abychom vám pomohli sledovat detaily, díky nimž jsou skeletové hodinky skvělé (nebo ne až tak skvělé), sestavili jsme tento kontrolní seznam otázek, na které se musíte zeptat, než si zakoupíte ty své.

1. Jaký typ hodinového strojku si chcete pořídit?

Hodinový strojek je jako motor automobilu – díky němu fungují.

Co se týče skeletových hodinek, rozlišujeme 2 typy hodinových strojků , na kterých opravdu záleží - automatické (samonavíjecí) a mechanické (ruční navíjení). Jsou skvělé pro průhledné hodinky - uvidíte, jak uvnitř fungují a pohybují se v dokonalém rytmu.

Automatické hodinky se natahují pohybem zápěstí, nikoli bateriemi. Jak hodinky nosíte, energie se uloží do pružiny. Automatické hodinky jsou klasifikovány jako mechanické hodinky, protože je lze také natahovat ručně.

Existují také skeletové hodinky s hodinovým strojkem quartz (napájené z baterie), ale nenabízejí stejný zážitek jako mechanické hodinky. Mnoho z nich má vyříznuté skeletové ciferníky, které jen vypadají jako ozubená kolečka a čepy.

Průhledné skeletové hodinky a kapesní hodinky jsou obvykle drahé kvůli typu hodinového strojku, který mají uvnitř. Vytvoření automatických mechanických skeletových hodinek je dražší, než hodinek s hodinovým strojkem quartz.

Co se stane, když se vaše automatické hodinky zastaví?
Náramkové hodinky nemůžete nosit neustále. Co se stane, když se automatické hodinky zastaví? Automatické hodinky je třeba natahovat pohybem nebo ručně korunkou, aby se nabily do rezervy. Bez toho přestanou fungovat, jakmile se rezerva vyčerpá - vydrží asi 36 a 48 hodin.

Není nebezpečné nechat automatické skeletové hodinky vybít - hodinový strojek se tím nepoškodí. Máte-li zájem o přesnost, není dobré je nechat vybít. Na dobíjení použijte box na navíjení automatických hodinek, když je nenosíte nebo je každý den natahujete ručně.

Když chcete po čase automatické hodinky znovu nosit, natáhněte je ručně korunkou.

Na obrázku Uzamykatelný lakovaný černý rotační box na hodinky - 5 hodinek, Hodinky Asmund Dante , Limitovaná edice - Hodinky Jacob Dante , Hodinky Shaun Ambitio, Hodinky Kristian Mariner & Hodinky Julian Troika

Potřebujete box na natahování hodinek? Jednou z výhod je to, že udrží přesnost vašich automatických hodinek a ty budou připravené k nošení. Když se rozhodnete hodinky znovu nosit, není třeba nastavovat přesný čas.

2. Kolik číselníku chcete vidět?

Za předpokladu, že se rozhodnete pro mechanické nebo automatické skeletové hodinky, další otázkou je, kolik expozice chcete. Krása skeletových hodinek spočívá v tom, že číselník je zcela nebo částečně odstraněn a vnitřní část hodinek je vystavena na obdiv.

 1. Číselník
  Číselník je část, která je u skeletových hodinek vyříznuta. Zobrazuje čas a skládá se z indexů a ručiček.
  Na některých zcela skeletových hodinkách může být obtížné čas určit, protože ručičky splývají s pozadím. Pokud by to byl pro vás problém, zvažte skeletové hodinky s částečným číselníkem - kde jsou indexy stále viditelné a čas snadno čitelný.
 2. Ručička
  Ručičky ukazují na indexy na hodinkách, které ukazují čas.
 3. Pouzdro
  Myslete na celé hodinky … pouzdro drží hodinky pohromadě. Pouzdra hodinek mohou být vyrobena z různých materiálů od plastu po zlato. Pouzdra z nerezové oceli jsou skvělou volbou pro jejich cenu a trvanlivost. Zadní část pouzdra může být kovová nebo skleněná. abyste mohli do hodinek nahlédnout i zezadu.
 4. Sklíčko
  Průhledná část hodinek - ta část, skrz kterou se na hodinky díváte. Může být vyrobena ze skla, plastu nebo safíru. Safírové sklíčko je nejodolnější volbou proti poškrábání a ovlivní cenu.
 5. Úchyty
  Úchyty jsou obvykle vyrobeny z kovu a připevňují pouzdro hodinek k řemínku. Pokud máte zájem o výměnu řemínku na hodinkách, pro snadnou výměnu zkontrolujte, zda jsou připojeny pomocí rychloupínacích kolíčků.
 6. Luneta
  Luneta je prstenec obklopující číselník, který drží sklíčko na místě. Některé komplikace hodinek lunetu využívají k různým funkcím.
 7. Korunka
  Korunka je ta část hodinek, která nastavuje čas, mění datum nebo na mechanických skeletových hodinkách natahuje hlavní pružinu. Představte si korunku jako velitelské centrum.
 8. Indexy
  Indexy hodinek mají mnoho podob - standardní čísla, římské číslice nebo dokonce tečky - a označují hodiny 1-12.

Jaký je rozdíl mezi skeletovými hodinkami, hodinkami stylu openwork a open heart?

Skeletové hodinky jsou podle mnoha příznivců hodinek zdobeny složitými vzory na deskách a můstcích. Právě tato dekorace je odděluje od hodinek stylu openwork.

Hodinky stylu openwork mají také odhalený hodinový strojek, ale chybí jim ozdobné detaily, které nabízejí skeletové hodinky. Je důležité vědět, že hodinky stylu openwork a skeletové hodinky jsou často nazývány stejně.

Pokud se obáváte, že odstranění příliš velké části číselníku způsobí obtížné určení času nebo že hodinky budou příliš poutavé, podívejte se na hodinky stylu open heart. Jedná se o mechanické hodinky s malým otvorem v číselníku, který odhaluje část strojku uvnitř. Hodinky stylu open heart vám umožní vidět skutečné srdce hodinek, aniž byste obětovali design a dekorace, které se často nacházejí na číselníku.

3. Jakou barvu kovů obvykle nosíte?

Už máte prsten nebo náramek, které byste se skeletovými hodinkami chtěli nosit? V těchto případech je dobré sladit barvu kovů. Pokud hledáte skeletové hodinky, které ladí se zlatým prstenem, doporučujeme zvolit zlaté hodinky s kovovým řemínkem. A pokud máte na sobě stříbrný, ocelový nebo platinový prsten nebo náramek, můžete si vybrat hodinky a řemínek ve stříbrném tónu.

Jaký je váš rozpočet?
Cena skeletových hodinek je značně ovlivněna nejen typem hodinového strojku, ale také materiálem hodinek a řemínku.

Pokud hledáte hodinky v bílé nebo stříbrné barvě, platina je jedním z nejlepších materiálů. Je to těžký a odolný kov, jehož vzácnost se odráží v ceně. Stříbro není populární volbou, protože rychle šedne. Hodinky z nerezové oceli jsou proto mnohem lepší volbou za mnohem lepší cenu.

Pokud hledáte hodinky ve zlatém provedení, pravé zlato je nasnadě, ale v případě, že nechcete utratit všechny své úspory za hodinky z pravého zlata, rozhodněte se pro nerezovou ocel ve zlatém tónu. Získáte vzhled, který vám vyhovuje, za zlomek ceny.

Jak odolné by měly pánské skeletové hodinky být?
Pracujete rukama nebo máte v úmyslu nosit své skeletové hodinky každý den? V tomto případě zvolte hodinky z odolného kovu, jako je nerezová ocel.

Ačkoli je nerezová ocel běžně spojována se spotřebiči a kuchyňským náčiním, je také oblíbenou volbou na výrobu hodinek. Nerezová ocel má stříbrný vzhled a lze ji leštit do vysokého lesku nebo kartáčovat pro matný povrch. Zachovává si svoji barvu a lesk. Může být v různých barvách, které napodobují barvu zlata a růžového zlata. Nerezová ocel se snadno čistí, je vysoce odolná, odolná vůči poškrábání a korozi. Je také mnohem levnější než jiné kovy.

Ať už si vyberete jakýkoli kov, ujistěte se, že je hypoalergenní, aby se snížilo riziko alergické reakce. Ve společnosti Trendhim jsou všechny naše kovy testovány na obsah niklu a jsou certifikovány bez obsahu niklu a bezpečné pro nošení.

4. Jaký příběh chcete se skeletovými hodinkami vyprávět?

Než André Charles Caron vytvořil první skeletové hodinky v roce 1760, strojek uvnitř hodinek byl vždy skrytý, aby byl chráněn. Pan Caron měl však jiné plány. Věděl, že tajemství uvnitř stojí za to sdílet … věděl, že uvnitř byl příběh, který čekal na to, aby byl vyprávěn (alespoň viděn).

To je základem poslední otázky, kterou si musíte položit - jaký příběh chcete vyprávět vy? Věříme, že doplňky jsou malými detaily, díky nimž jsou okamžiky nezapomenutelné. Hodinky, které nosíte, jsou způsobem, jak vyjádřit, kdo jste, aniž byste museli říci jediné slovo.

Toužíte po hodinkách ve stylu steampunk nebo po něčem elegantním na profesionální úrovni? Pánské skeletové hodinky jsou poutavé a zaručeně rozproudí rozhovor, ale velikost a design hodinek může ovlivnit, jak je nosíte.

Obecně platí, že pouzdro hodinek by mělo být přiměřené stavbě vašeho těla - ne příliš objemné ani příliš subtilní. Kliknutím sem zobrazíte další informace o velikosti pouzder hodinek a o tom, jak se ujistit, že jsou pro vás vhodné.

Zvažte také praktičnost skeletových hodinek - mechanické skeletové hodinky nepotřebují baterie, ale musí se natahovat. Automatické hodinky využívají vašeho pohybu k navíjení a nenatahují se. Rituál natahování hodinek je něco, o čem mnozí sběratelé hodinek mluví. To fyzické spojení s jejich skeletovými hodinkami zahájí jejich den. Je to něco pro vás?

Hledáte hodinky pro zvláštní příležitost nebo dárek? Pak jsou možná odpovědí hodinky z limitované edice. Budou odrazem vaší osobnosti, a opravdovým a jedinečným poutavým doplňkem. S těmito hodinkami budete jedním z mála mužů na světě. Nebo chcete každý den nosit něco neformálnějšího?

Bez ohledu na to, jaký příběh budete vyprávět, pokud máte na sobě něco jedinečného, jako jsou pánské skeletové hodinky, váš příběh bude mít posluchače.

Na obrázku Hodinky Daniel Dante

Nové články

Zásnubní prsteny pro muže – váš dokonalý průvodce

Dozvíte se vše, co potřebujete vědět o zásnubních prstenech pro muže, od proč a jak až po jaký druh vybrat.

Vrstvení náhrdelníků - dokonalý průvodce pro muže

Nošení více náhrdelníků najednou je dnes super stylové. Přečtěte si o drobných rozdílech a o tom, jak to nepřehnat.

Jak jsme navrhli kolekci Orisun

Nahodilost přírody nás naplňuje úžasem. Kolekce Orisun vám dá na krk kousek kreativity matky přírody.

Jak jsme navrhli kolekci Traveller

Všichni chceme mít zase příležitost prozkoumat svět. Tato touha inspirovala řadu doplňků určených pro dobrodružství.

Pánské snubní prsteny – Váš dokonalý průvodce

Od výběru správné velikosti až po nakupování netradičních prstenů, objevte, jak si vybrat snubní prsten, a začněte slib...

Léčivé náramky pro muže – význam drahých kamenů

Zjistěte, čím jsou léčivé náramky z drahých kamenů pro muže tak výjimečné a jak si vybrat ten pravý pro vás.

Valentýnské dárky pro něho

Od hodinek navržených v Dánsku po prsteny, náhrdelníky a náramky, najděte pro něho dárek na Valentýna, který se mu bude...

Co jsou 24hodinové hodinky s jednou ručičkou a proč byste je měli nosit

Naučte se číst a nastavit 24hodinové hodinky s jednou ručičkou, a zjistěte, proč byste je měli nosit a vyprávět tak svůj...

Co jsou to hodinky s ukazatelem měsíční fáze a jak je nastavit

Naučte se číst a nastavit nejstarší komplikaci hodinek na světě - měsíční fázi.

Zobrazit všechny články
Zpět
Heslo obnovit

Děkujeme! Pokud máte účet, obdržíte od nás email. Pokud od nás email neobdržíte, je to proto, že nemáte vytvořený účet. Účet si můžete vytvořit kliknutím na ZALOŽIT ÚČET v našem menu "Přihlásit se".

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.