365 dnů na vrácení zboží
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

Jak stylově nosit kapesní hodinky

Najít rovnováhu mezi klasickým stylem a stylem steampunk cosplay není tak obtížné, jak si myslíte. Pochopení toho, jak nosit pánské kapesní hodinky, vás připraví na nákup nového kousku do vaší kolekce.

Představte si, že konečně nemusíte poslouchat kostelní zvony, abyste věděli, kolik je hodin. Musel to být skvělý pocit, poprvé vytáhnout hodinky z kapsy. Celá vesnice v tichém úžasu … a pak šílený spěch do místního obchodu, aby si jedny také pořídili.

Kapesní hodinky - nebo první technický doplněk na světě, který vše změnil – byly poprvé vynalezeny Peterem Henleinem v Německu v roce 1510. Tvar kapesních hodinek, který známe a milujeme, byl vylepšen v průběhu 17. století, kdy se začaly nosit vesty (díky, Karlovi II). Kulatý, plochý tvar bez ostrých hran mohl snadno vklouznout do kapsy a tkaninu nepoškodil.

Tehdy byl vytvořen termín fob watch. Fob pochází z německého dialektu slova „fuppe“ pro malou kapsu. V dnešní době se fob týká kapsy, do které se hodinky zasunou, řetízku nebo stuhy připevněné ke kapesním hodinkám nebo hodinkám na řetízku.

Pro většinu znalců kapesních hodinek se fob vztahuje na řetízek nebo stuhu připevněnou ke kapesním hodinkám a je obvykle kratší než řetízek na hodinky.

Ať už tomu říkáte hodinky nebo kapesní hodinky, příběh je stejný. Když začala první světová válka, náramkové hodinky začaly být populárnější a kapesní hodinky se zasekly v kapsách historie. Tedy … dokud se elegánové, jako jste vy, nerozhodli dát jim šanci.

Druhy řetízků na kapesní hodinky

Ať už chcete klasické natahovací mechanické kapesní hodinky nebo hodinky s hodinovým strojkem quartz na baterie, je to řetízek, který přitahuje pozornost závistivých kolegů a přátel. A brání tomu, aby hodinky spadly a našly svou smrt.

1. Řetízek na kapesní hodinky Albert s tyčinkou ve tvaru T

Řetízky na kapesní hodinky Albert s tyčinkou ve tvaru T nebo řetízky Albert, jsou pojmenovány po Princi Albertovi, díky kterému se staly populárními. Pokud zvolíte tento typ řetízku, umístěte tyčinku ve tvaru T do jedné z knoflíkových dírek vaší vesty.

Nejste si jisti, kterou knoflíkovou dírku použít? Vyberte si tu, která je přímo nad kapsou nebo uprostřed - asi 3. knoflíková dírka na vestě. Hodinky vložte do kapsy na protější straně vaší dominantní ruky. Pokud jste pravák, vložte kapesní hodinky do levé kapsy. Vaše dominantní ruka tak bude při kontrole času volná.

Řetízek Double Albert funguje stejně jako Single Albert, ale má navíc řetízek s medailonem nebo přívěskem. Tento druhý kousek se zasunuje do kapsy naproti vašim hodinkám.

2. Řetízek na kapesní hodinky na opasek nebo na poutko opasku

Buďme upřímní, pravděpodobně se každý den neoblékáte jako komparzista seriálu Peaky Blinders. Chcete-li mít neformální, ležérní vzhled, použijte řetízek na kapesní hodinky stylu belt slide. Tento typ má ma jednom konci kus, který se nasune na opasek (zezadu) nebo horní část kalhot nebo džín.

Řetízek by měl viset na vnější straně kalhot. Vaše kapesní hodinky se zasouvají do kapsy na protější straně vaší dominantní ruky.

Pokud máte na sobě džíny, použijte kapsičku určenou výhradně pro kovboje a pracující muže. Vždyť víte … tu malou kapsu, nad kterou jste vždy přemýšleli, k čemu vlastně slouží. Vytvořil ji pan Levi právě pro kapesní hodinky. Jděte zapůsobit na své přátele s tímto novým poznatkem.

S koncovkou, která se připíná na poutko opasku se ujistěte, že je řetízek dostatečně dlouhý, aby kapesní hodinky byly pohodlně viditelné. Příliš krátký … a budete se muset ohnout, abyste se podívali, kolik je hodin.

3. Řetízek na kapesní hodinky s uzavíracím kroužkem

Řetízky na kapesní hodinky s uzavíracím kroužkem jsou podobné řetízkům na peněženky, protože se připevňují přímo k poutku na opasku pomocí pružinového kroužkového zapínání. Uzavírací kroužek můžete také připnout ke knoflíkové dírce na vestě a řetízek bude vypadat podobně jako řetízek typu s tyčinkou ve tvaru T.

Chcete nosit kapesní hodinky se sakem? Kroužek připněte ke knoflíkové dírce na klopě a hodinky zasuňte do náprsní kapsy. Vestu nepotřebujete.

Jak nosit kapesní hodinky s vestou

Jsou různé druhy vest. Některé jsou v ležérnějším stylu a jiné jsou vyhrazeny pro formálnější oděv a nosí se s kravatou. Bez ohledu na to, kterou si vyberete, tento oděv bez rukávů je ideální pro kapesní hodinky.

Chcete-li nosit kapesní hodinky s vestou, jednoduše je vložte do jedné z kapes a řetízek zajistěte přes knoflíkovou dírku přímo nad nimi.

Knoflík, který vyberete, závisí na tom, jak prověšený řetízek chcete mít. Kapsa, kterou si vyberete, je vždy ta, která je na protější straně dominantní ruky. Tím se uvolní vaše ruka pro důležité věci, jako je podepisování dokumentů, potřesení rukou a ukazování prstem.

Nejenže jsou elegantními doplňky, ale gravírované kapesní hodinky jsou také nejlepšími dárky pro mládence a vypadají skvěle na svatbách. Nejste si jisti, co si nechat vygravírovat? Podívejte se sem na naše návrhy gravírování.

Nejlepší kapesní řetízek pro vesty: Řetízky s tyčinkou ve tvaru T a řetízky s uzavíracím kroužkem.

Jak nosit kapesní hodinky se sakem nebo blejzrem

Pokud chcete nosit kapesní hodinky se sakem nebo blejzrem, připevněte jeden konec řetízku na knoflíkovou dírku a vložte si hodinky do náprsní kapsy. Jedná se o chytrý způsob, jak vzbudit zájem o váš oblek, aniž byste museli přidávat jehlici do klopy a kapesníček do saka. Jsou také skvělé na svatbu nebo formální příležitost.

Dalším způsobem, jak nosit kapesní hodinky s blejzrem, je protáhnout tyčinku knoflíkovou dírkou z vnější strany a umístit hodinky do jedné z vnějších kapes. Doporučujeme dát je do kapsy na protější straně vaší dominantní ruky.

Nejlepší řetízek na kapesní hodinky pro blejzry a saka: Řetízky s tyčinkou ve tvaru T a řetízky s uzavíracím kroužkem.

Jak nosit kapesní hodinky s džíny

Máme dobrou zprávu pro muže, který chce nosit kapesní hodinky, ale nechce neustále nosit vesty a saka. Chcete-li nosit kapesní hodinky s džíny nebo kalhotami, jednoduše je vložte do přední kapsy a připevněte řetízek k opasku nebo džínám. Případně použijte kratší řetízek nebo fob s uzavíracím kroužkem a připněte k poutku na opasku.

Řetízek může viset na vnější straně opasku nebo poutka ze spodní strany opasku. Doporučujeme použít kapsu naproti vaší dominantní ruce, abyste si to usnadnili.

Pokud máte na sobě košili se zapínáním na knoflíky, můžete řetízek také provléknout jedním ze spodních knoflíků na košili. A pokud jsou vaše kapesní hodinky menší, k uložení hodinek použijte malou kapsičku uvnitř kapsy. Kapsičky byly k tomuto účelu vytvořeny, takže by mohly mít tu správnou velikost.

Nejlepší řetízek na kapesní hodinky pro džíny a kalhoty: Řetízky na kapesní hodinky na opasek nebo na poutko opasku a řetízky na kapesní hodinky s uzavíracím kroužkem

Jak nosit kapesní hodinky jako náhrdelník

U kapesních hodinek je jejich zamýšlené umístění uvedeno přímo v názvu - kapesní. To ale neznamená, že nemůžete porušit tradici a nosit ji kolem krku.

Chcete-li kapesní hodinky nosit jako náhrdelník, řetízek na hodinky sundejte a nahraďte ho kovovým řetízkovým náhrdelníkem nebo koženou šňůrou.

Mějte na paměti šířku řetízku - chcete, aby byl dostatečně pevný, aby hodinky udržel a byl ve stejné barvě jako vaše hodinky. U většiny pánských kapesních hodinek nakupujte řetízkový náhrdelník s šířkou v rozmezí 4–8 milimetrů. Nerezová ocel je skvělou volbou, protože vám nezabarví krk nazeleno a dodává se jak ve stříbrných a zlatých tónech.

Nové kolekce

Náramky kolekce Sanatio

Ať mají tajemnou sílu nebo ne, kolekce Sanatio nabízí přírodní drahé kameny. Každý korálek je jedinečný, každý náramek j...

Roztáhněte oponu

Skeletové hodinky odhalují hodinový strojek pohánějící ručičky a nutí nás k otázce: „Proč byl tento krásný tanec vůbec n...

Kolekce Amager

Náhrdelníky o vás mohou hodně vypovědět. Ale obvykle říkají jen jedno. Tyto náramky a náhrdelníky s mnoha různými aspekt...

Chraňte své oči - dodejte barvu svému životu

Letošní léto si chraňte oči kvalitními slunečními brýlemi. Kolekce Waykins Thea - 39 nových stylů slunečních brýlí pro m...

Voděodolné hodinky se safírovým sklíčkem

Váš příběh nikdy neskončí, tak proč by se měly zastavit vaše hodinky? Díky 100metrové voděodolnosti, nerezové oceli 316L...

Hodinky z chirurgické nerezové oceli se safírovým sklem

S přesným měřením času a nejlepšími materiály své třídy, kolekce Ray vám umožňuje stylově vlastnit čas.

Skládací sluneční brýle Watkins + 31 nových stylů

Od skládacích slunečních brýlí po čočky odolné vůči poškrábání, naše nejnovější sluneční brýle jsou vyrobeny tak, aby vy...

Měkké šály a čepice, které nesvědí

Prodyšné a hřejivé šály a čepice z kolekce Montagna jsou promyšleně navrženy pro ty nejchladnější dny v roce.

Hodinky s viditelným srdečním tepem

Hodinky Dante jsou poháněny vaším pohybem. Dokud se budete hýbat, hodinky budou poháněny. Nepřestávejte se pohybovat.

Zobrazit všechny kolekce

Nové články

Jak jsme navrhli kolekci Traveller

Všichni chceme mít zase příležitost prozkoumat svět. Tato touha inspirovala řadu doplňků určených pro dobrodružství.

Pánské snubní prsteny – Váš dokonalý průvodce

Od výběru správné velikosti až po nakupování netradičních prstenů, objevte, jak si vybrat snubní prsten, a začněte slib...

Léčivé náramky pro muže – význam drahých kamenů

Zjistěte, čím jsou léčivé náramky z drahých kamenů pro muže tak výjimečné a jak si vybrat ten pravý pro vás.

Valentýnské dárky pro něho

Od hodinek navržených v Dánsku po prsteny, náhrdelníky a náramky, najděte pro něho dárek na Valentýna, který se mu bude...

Co jsou 24hodinové hodinky s jednou ručičkou a proč byste je měli nosit

Naučte se číst a nastavit 24hodinové hodinky s jednou ručičkou, a zjistěte, proč byste je měli nosit a vyprávět tak svůj...

Co jsou to hodinky s ukazatelem měsíční fáze a jak je nastavit

Naučte se číst a nastavit nejstarší komplikaci hodinek na světě - měsíční fázi.

Jak čistit a pečovat o pánské náramky

Odpovíme na všechny otázky týkající se čištění a péče o pánské náramky. Od plavání s korálky až po spaní s nerezovou oce...

4 otázky, které byste si měli položit před nákupem skeletových hodinek

Když si položíte tyto 4 otázky, pomůže vám to vybrat si správné pánské skeletové hodinky a ujistit se, že rozumíte tomu,...

Jak si vyprat čepici beanie

Naučte se, jak si čepici ručně vyprat, pomocí jednoduchých pokynů a obrázků.

Zobrazit všechny články
Zpět
Heslo obnovit

Hurá! Poslali jsme vám e-mail. Brzy se můžete přihlásit!

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.