365 dnů na vrácení zboží
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč-
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Nabídka
Hledat
Přihlásit
Nákupní seznam
Košík

Pánské hodinky – váš dokonalý průvodce

Výběr náramkových hodinek vyžaduje trochu zamyšlení a hodně výzkumu. Máme pro vás dobré zprávy ... vše jsme udělali za vás. Tento komplexní průvodce pánskými hodinkami vám poskytne vše, co potřebujete vědět o nákupu hodinek, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Od pružinek a koleček, přes baterie a displeje, kožené řemínky až po vteřinovky, na skromných náramkových hodinkách je mnohem víc, než to, co je pohání.

Pojďte blíž, pánové. Chystáte se stát odborníkem na hodinky.

Proč hodinky nosit?

Dobře, váš smartphone ukazuje čas docela dobře. Ale na rozdíl od smartphonu, náramkové hodinky vás nebudou rozptylovat aktualizacemi Facebooku vašich přátel, ani upozorněními Tinderu o propojení.

Hodinky umí víc než jen měřit minuty a hodiny. Muž, který nosí hodinky, není jen mužem, který chodí včas, ale mužem, který si zakládá na tom, aby vypadal dobře.

A mimochodem ... co se týče šperků, které upoutají, muži toho na výběr moc nemají.

Výběr hodinek vyžaduje pečlivé zvážení faktorů, jako je váš rozpočet, styl a funkčnost. Co potřebujete, aby vaše hodinky dokázaly? Kam je budete nosit? Jaký styl se vám líbí? Začněte nad tím uvažovat.

Od špičkových hodinek po super trendy, každý muž si může vybrat styl, který se nejlépe hodí pro jeho vlastní epický příběh.

Typy hodinových strojků

Hodinový strojek je, doslova, tím, co hodinky pohání. Rozpohybuje to složité zařízení plné spletitých koleček s naprostou lehkostí.

Odpustíme vám, pokud si myslíte, že hodinky se vybírají jen podle toho, jak vypadají. A pro někoho, je to opravdu to nejdůležitější. Jiným záleží více na tom, co hodinky pohání.

Hodinové strojky se dají rozdělit do tří kategorií:

 • Mechanické - Klasické hodinky, které se natahují korunkou. Jsou poháněny malými převody a kolečky.
 • Automatické - Automatická verze mechanických hodinek. Sami se natahují.
 • Quartz - Moderní hodinky. Není nutné je natahovat - jsou poháněny baterií.

Mechanické hodinky

Pro tradičního muže. Mechanické hodinky jsou klasické hodinky, které se natahují ručně korunkou. Na rozdíl od hodinek quartz, které jsou poháněny baterií, mechanické hodinky jsou poháněny rozsáhlou soustavou složitých převodů a odborným zpracováním.

Stejně jako hodinky poháněné pružinou v 17. století, i mechanické hodinky spoléhají na ruční natažení hnací pružiny. Pružina pak pohání komplexní soukolí, které aktivuje vyvažovací kolečko (neboli setrvačku).

Vyvažovací kolečko kmitá tam a zpět konstantní rychlostí. Když je uvolněno mechanismem zvaným krok, kolečka se pohybují dopředu ustálenou rychlostí s každým zhoupnutím vyvažovacího kolečka. Toto „tikání“ pohání ručičky hodinek kupředu.

Tato neuvěřitelná konstrukce samozřejmě znamená, že mechanické hodinky vyžadují každodenní navíjení. Pokud je chcete natáhnout, otáčejte korunkou ve směru hodinových ručiček, dokud neucítíte odpor.

Při natahování se musíte spolehnout na pocit odporu dříku, abyste věděli, kdy je hnací pružina dostatečně natažená. Hodinky můžete rozbít, pokud je přetáhnete ... tak si na to dejte pozor, až budete hodinky natahovat při sledování nejnovější nabídky Netflixu.

Nastavení času zahrnuje vytažení korunky až na doraz ze základny hodinek. To způsobí, že se sekundovka zastaví a vy můžete čas přesně nastavit.

Soukolí mechanických hodinek může obsahovat asi 200 malých pohyblivých částí. Jedinou nevýhodou je, že kvůli tomuto obrovskému množství převodů a koleček mechanické hodinky nemohou být nikdy stoprocentně přesné. Udržují čas v určité toleranci - maximální počet sekund za den, kdy se hodinky předbíhají nebo zpožďují.

Pro certifikaci chronometrů COSC, hodinový strojek musí pracovat v rozmezí od -4 do +6 sekund.

Obecně platí, že nejlepší hodinky s mechanickým hodinovým strojkem jsou švýcarské a následně japonské hodinky.

Výhody mechanických hodinek

 • Exkluzivní. Crème de la crème hodinek. Vlastnit jedny je oceněním složitých funkcí všech těchto převodů a pružin.
 • Efektivní. Není potřeba žádných baterií.
 • Unikátní. Vintage styl je v módě a většina hodinek pro sběratele je mechanická.
 • Působivé. Některé mechanické hodinky mají na zadní straně průhledné okénko, které vám umožňuje vidět jejich fungování v akci.

Nevýhody mechanických hodinek

 • Náročnost na údržbu. Musíte je natahovat. Budete si je muset také vzít k hodináři každých pět let. To může být docela drahá investice.
 • Nejsou přesné. I při pravidelném natahování mechanické hodinky ztrácí každý den několik sekund.
 • Citlivé. Drobné převody a kolečka uvnitř mechanických hodinek jsou velmi citlivé na vnější vlivy, takže to není druh hodinek, se kterými budete surfovat.
 • Drahé. Cena mechanických hodinek je výrazně vyšší než u hodinek quartz.

Automatické hodinky

Jako mechanické hodinky i automatické hodinky jsou poháněny hnací pružinou. Hlavní pružina je však automaticky poháněna kinetickou energií zápěstí uživatele - přirozeným pohybem vaší paže. Proto jsou také nazývány kinetické hodinky.

Když máte hodinky na zápěstí, natahují se prakticky „samy“. Malý rotor se otáčí s pohybem vaší paže, čímž natahuje hlavní pružinu.

Když automatické hodinky sundáte, budou i nadále běžet přibližně po dobu 48 hodin. Poté přejdou do režimu „rezervy energie“. Aby opět fungovaly normálně, budete muset nastavit čas a natáhnout je ručně. Stejně jako u mechanických hodinek, několikrát otočte korunkou ve směru hodinových ručiček, pak nastavte čas vytažením korunky do pozice jedna.

Ti z vás, kdo si nechtějí pořídit mechanické hodinky ze strachu, že je přetáhnou, pravděpodobně sáhnou po hodinkách automatických. Automaty mají šikovnou funkci, která odpojí navíjecí mechanismus - druh „klouzavé spojky“. Bez ohledu na to, kolikrát je natáhnete, nemůže je přetáhnout. Klasické mechanické hodinky, tento šikovný mechanismus, bohužel, nemají.

Pokud potřebujete automatické hodinky odložit na delší dobu nebo nosíte více než jedny automatické hodinky, vážně zvažte nákup rotačního boxu na hodinky. Je to vlastně přístroj na natahování automatických hodinek. Rotační box na hodinky (úložný box na natahování hodinek) bude hodinky natahovat za vás, když je nenosíte.

Výhody automatických hodinek

 • Pohodlnější. Automatické hodinky jsou stejně složité jako jejich mechanický předchůdce - ale na rozdíl od mechanických hodinek se sami natahují.
 • Efektivní. Bez baterií a natahování.
 • (Většinou) Snadná údržba. Ideální, pokud budete nosit hodinky každý den.

Nevýhody automatických hodinek

 • Občas se natahují. Pokud hodinky přestanete nosit, přestanou se sami natahovat a zpomalují se. Následně je musíte natáhnout ručně korunkou.
 • Vyžadují servis. Servis nutný asi každých pět let.

Hodinky na baterii quartz

Hodinky, které změnily historii. Hodinky quartz se objevily 60. letech v Japonsku. Už v osmdesátých letech byly oblíbenější než tradiční mechanické hodinky. Hodinky quartz poháněné baterií jsou v podstatě malým počítačem, který se spoléhá na elektrické impulsy - spíše než na ruční navíjení - aby si udržely čas.

Jsou pojmenovány podle krystalu křemene v elektronickém motoru. Tento krystal je vodičem, který reguluje proud mezi baterií a elektrickým obvodem.

Na rozdíl od mechanických hodinek, hodinky quartz mohou být digitální nebo analogové. Digitální hodinky quartz zobrazují čas numericky na LCD obrazovce, zatímco analogové hodinky mají tradiční ručičky.

Vzhledem k tomu, že hodinky quartz jsou napájeny baterií, sekundová ručička se pohybuje v jednotlivých „ticích“. Tím se liší od plynulého pohybu mechanických hodinek poháněných soukolím.

Výhody hodinek quartz

 • Cenově dostupné. Hodinky quartz jsou mnohem levnější na výrobu a údržbu než mechanické nebo automatické hodinky.
 • Snadné použití. Nenatahují se a nevyžadují servis.Vyžadují pouze výměnu baterie v případě potřeby.
 • Přesné. Elektronika hodinek quartz z nich dělá nejpřesnějšího strážce času ze všech hodinových strojků. Většina vysoce kvalitních hodinek quartz ztrácí pouze asi 1-2 sekundy za měsíc.
 • Dlouhá životnost a nenáročné na údržbu. Baterie je namísto mnoha pohyblivých částí zárukou snadnější péče o hodinky než u mechanických nebo automatických hodinek a vyžaduje méně údržby.

Nevýhody hodinek quartz

 • Trochu obyčejné. Hodinky Quartz postrádají složitost mechanických hodinek.
 • Výměna baterie. Baterie nevydrží věčně.

Sečteno a podtrženo Mechanické a automatické hodinky jsou ceněny znalci a sběrateli hodinek za jejich jedinečné a krásné vnitřní funkce.

Hodinky quartz preferují ti, kdo vyžadují přesnost a spolehlivost.

Pouzdra hodinek: Na čem záleží?

Značka a styl hodinek má hodně co do činění s tím, z čeho jsou vyrobeny. Luxusní hodinky mohou být vyrobeny ze špičkových drahých kovů (zlato, bílé zlato, růžové zlato) až po postříbřené slitiny kovů. Hodinky z ostatních kovů, jako je nerezová ocel, wolfram a titan, si také našly cestu mezi žádané luxusní hodinky.

Potápěčské hodinky a sportovní hodinky musí být odolné vůči korozi, takže jsou často vyrobeny z nerezové oceli nebo titanu.

Zlaté hodinky

Krásné, tradiční a nepřehlédnutelné, zlaté hodinky pro muže dokáží více než měřit čas. Jsou luxusním módním doplňkem. Ale zlato není levné. Je krásné a cenné, ale také náchylné na poškrábání. Nejsou doplňkem, který si vezmete na lyže.

Stříbrné hodinky

Stříbrné hodinky pro muže jsou vzácností. Možná proto, že stříbro brzy ztrácí svůj lesk a ocel ho snadno nahradí a je levnější. Stříbro je také měkčí a snadno se poškrábe a promáčkne. Postříbřená nerezová ocel je běžnější a odolnější.

Hodinky z nerezové oceli

Lehká, odolná vůči korozi a vysoce odolná vůči poškrábání, nerezová ocel je jedním z nejlevnějších dostupných kovů. I když se často používá pro sportovní hodinky nebo „levnější“ modely, nerezová ocel je stejně často používána při výrobě luxusních hodinek. V Trendhimu najdete hodinky z nerezové oceli se zlatým i stříbrným tónem.

Titanové hodinky

Jsou o polovinu lehčí než ocel a jednou tak odolné. Hlavní nevýhodou titanu je jeho cena.

Keramické hodinky

Keramika je technicky jakýkoli nekovový materiál, který je pevný a anorganický. Keramické hodinky, které jsou složeny z oxidu zirkoničitého, jsou stejně elegantní jako odolné. Keramické hodinky jsou hypoalergenní, odolné vůči poškrábání, zvládají roky opotřebení a na slunci neblednou.

Hodinové sklíčko

Krystal – sklíčko, které zakrývá a chrání ciferník hodinek – je stejně důležité jako materiál pouzdra. Od plastu až po safírové křišťálové sklo, každé má své vlastní jedinečné vlastnosti a cenu. Níže se podívejte na výhody a nevýhody jednotlivých typů hodinových sklíček.

1. Krystal hodinek chrání číselník.

Jaký je rozdíl mezi minerálním, akrylovým a safírovým sklíčkem v hodinkách? Jsou některá odolnější vůči poškrábání než jiná?

Minerální sklíčko do hodinek
Minerální sklo je jedním z nejběžnějších druhů skla používaného pro krystaly hodinek. Je odolnější vůči poškrábání než akrylové a cenově dostupnější než safírové. Na minerálním skle není nic špatného a najdete ho na různých hodinkách - nenechte se proto zmást tím, že je popisováno „typické sklíčko do hodinek“, není to nic negativního.

 • Nabízí větší odolnost vůči poškrábání než akrylové
 • Méně reflexní než safírové sklo
 • Méně odolné vůči poškrábání než safírové
 • Těžko se leští a může se při nárazu odštípnout nebo rozbít

Akrylové sklíčko do hodinek
Akrylové sklíčko není skutečné sklo. Je to plast známý také jako plexisklo. Není to příliš silný materiál, ale je široce používán kvůli své cenové dostupnosti a skutečnosti, že ho lze snadno tvarovat. Akryl lze leštit, aby se odstranily lehké škrábance, a nerozbije se jako safírové sklo … ale pozor na hluboké škrábance.

 • Velmi cenově dostupné
 • Vysoce citlivé na poškrábání
 • Silná odolnost vůči nárazu díky své pružnosti
 • Ciferník nemusíte vidět tak čistě jako přes sklo

Safírové sklíčko do hodinek
Když mluvíme o hodinkách se safírovým krystalem, mluvíme o kvalitních hodinkách. S výjimkou materiálů, jako jsou diamanty nebo karbid wolframu, je safírové sklo jedním z nejtvrdších materiálů na Zemi. Tento materiál je velmi odolný vůči poškrábání, ale při extrémně silném nárazu se může roztříštit. Největší výhodou hodinek se safírovým sklem je, že se velmi obtížně poškrábají.

 • Nejtvrdší dostupný krystal hodinek
 • Extrémně obtížné ho poškrábat
 • Jasný výhled na ciferník - není zakalený jako u akrylu
 • Bez antireflexní vrstvy může být pro některé příliš reflexní
 • Při velmi silném nárazu se může roztříštit

Safírové sklíčko s jednou nebo dvojitou kopulí – Které je lepší?

Jakmile se rozhodnete pro hodinky se safírovým sklíčkem, dalším krokem je výběr mezi sklíčkem s jednou nebo dvojitou kopulí.

Krystal s jednou kopulí je plochý na spodní straně a klenutý nahoře. Je možné, že jedna kupole bude zkreslovat pohled na číselník, protože vytváří čočku, přes kterou se musíte podívat na číselník.

Dvojitá kopule je z vnější i vnitřní strany zakulacená (odtud název „dvojitá kopule“). Se safírovým krystalem s dvojitou kupolí budete mít velmi malé nebo žádné zkreslení.

Další hodinová sklíčka:

 • Safírové minerální hodinové sklíčko - Tento typ sklíčka je vyroben potažením minerálního skla tenkou vrstvou safírového skla. Mezi tímto a skutečným safírovým sklíčkem jsou obrovské rozdíly. Vždy zkontrolujte popis produktu, abyste přesně věděli, o jaký materiál se jedná, a pokud máte pochybnosti, obraťte se na zákaznickou podporu.
 • Pryskyřičné hodinové sklíčko - Některé hodinky jsou inzerovány jako hodinky s pryskyřičným sklem. Tento typ hodinkových krystalů má vlastnosti podobné akrylu a je cenově dostupnou volbou.

Řemínky na hodinky

Řemínky na hodinky se mohou velmi lišit podle stylu, materiálu a designu a jsou mnohem víc než jen „druhou polovinou krásných hodinek.“

Při rozhodování mezi koženým nebo kovovým řemínkem se zamyslete nad tím, s jakým oděvem a kam budete hodinky nosit.. Nosíte hodinky s oblekem do kanceláře nebo do divadla? Na zahradu? Při lyžování? Potřebujete hodinky, které budou pouze módní nebo by měly odolávat i nepřízni počasí?

Na velikosti zápěstí také záleží. Štíhlejší zápěstí může být kovovým řemínkem zatěžováno, i když má stejnou velikost jako kožený řemínek.

Kovové řemínky na hodinky

Stejně jako pouzdro hodinek i kovový řemínek může být vyroben ze zlata, oceli, titanu nebo jakýchkoli jiných kovů. Obvykle se zapíná kovovou sponou. Kovové řemínky mohou být vyrobeny z článků nebo síťoviny. Stejně jako v případě kovových náramků jsou odolné, ale snadno se poškrábají. V závislosti na kovu jsou také dražší, pokud je budete chtít vyměnit.

Kožené řemínky na hodinky

Pánské kožené řemínky na hodinky jsou nejběžnější ... ale to neznamená, že jsou nudné. Kožené řemínky mohou být vyrobeny z kůže jakéhokoli zvířete, od krávy po krokodýla a hodí se prakticky každému designu číselníku.

Kůže je klasická, pohodlná a bezpečná pro alergiky na kovy. Kožené řemínky jsou odolné, lehké na zápěstí a stylové. Další skvělá věc na kůži je, že dodává vašemu vzhledu nádech vintage charakteru. Kožené řemínky mohou být vyrobeny různými způsoby - hladké, reliéfní, tužší, prošívané nebo barevné.

Textilní řemínky na hodinky

Syntetické materiály jsou obecně cenově dostupné, nenáročné na údržbu a pohodlné na nošení. Nylon je skvělý materiál pro nošení při aktivitách. Je vysoce odolný a také UV a vodě-odolný. A pokud se vám líbí barevné řemínky, pak budete mít hodně na výběr právě z textilních řemínků!

Nejběžnějším typem textilních řemínků jsou řemínky NATO. Byly vytvořeny pro vojáky v 70. letech. Jedná se o jednodílný řemínek, který lze snadno vyměnit odstraněním dvou pružinových tyček připevněných k hodinkám.

Perlon je další populární textilní řemínek. Tyto pevně tkané nylonové řemínky jsou pevné, ale překvapivě prodyšné.

Pojďme to shrnout Sportovní hodinky pro muže mají obecně řemínky vyrobené z gumy nebo kovu. Obojí je vyrobeno pro odolné a vodotěsné hodinky.

Kovové řemínky jsou skvělými doplňky.

Kožený řemínek není vhodný na hodinky, které se namočí nebo čelí potu, ale jsou skvělou volbou pro formálnější příležitosti.

Ujistěte se, že jste vybrali vyměnitelný řemínek (pokud je to možné). Je vybaven rychloupínacím kolíkem, díky kterému je výměna černého koženého řemínku za hnědý hračkou!

Hodinářské komplikace

Komplikace je funkce, která ukazuje něco jiného než čas. Hodinářská komplikace může zahrnovat datum, chronograf (stopky), časové zóny, teplotu, alarm, tachometer, ukazatel měsíční fáze nebo kalendář.

Komplikace zobrazení data

 • Datumové okénko - Malý otvor zobrazující datum (obvykle u indexu 3).
 • Velké datum - Snadno čitelné okénko zobrazující datum velkými číslicemi.
 • Datové kolečko - Středová ručička se šipkou směřující k datu podél vnější strany číselníku.

Podrobnější datové komplikace mohou zobrazovat den v týdnu, měsíc, roční kalendář nebo dokonce srovnání reálného času a slunečního času.

Komplikace chronografu

Chronograf jsou malé stopky zabudované do hodinového strojku.

 • Chronograf s jedním nebo dvěma tlačítky - Obsahuje tlačítko pro spuštění, zastavení a reset.
 • Flyback chronograph - Mírně se liší od běžného chronografu. U chronografu typu flybeck můžete použít tlačítko reset, aniž byste museli nejprve chronograf zastavit .
 • Split-second chronograf - Tento chronograf vám umožňuje měřit dva časové úseky najednou. Zatímco jedna ručička měří čas, druhá může být zastavena, spuštěna nebo resetována zpět na nulu.
 • Tachometr - Někdy, když je tachometr kolem okraje analogových hodinek, vypočítává rychlost na základě doby jízdy převedením uplynulého času (v sekundách na jednotku) na rychlost (v jednotkách za hodinu). Může také měřit vzdálenost na základě rychlosti.

Komplikace na cestovních hodinkách

Ať už jste seřizovačem tryskáčů, častým letcem nebo vás fascinují časová pásma, 2 důležité komplikace vám mohou cestování velmi usnadnit.

Hodinky s dvojí časomírou a hodinky GMT
 • Komplikace hodinek s dvojí časomírou (Dual Time Watch) - Hodinky Dual Time vám umožňují zjistit čas ve 2 různých časových pásmech. Odtud také pochází název „dual time“. Super chytré, že? Tato komplikace je poháněna stejným hodinovým strojkem a obsahuje hlavní číselník a vnořený číselník. Většina hodinek s dvojí časomírou využívá 24hodinový ukazatel na menším číselníku a 12hodinový ukazatel na větším hlavním číselníku. Tato komplikace je skvělá při cestování mezi časovými pásmy a vždy zobrazí čas u vás doma … nebo čas tady u nás v Trendhimu, pokud vás to zajímá.
 • Komplikace hodinek GMT - Hodinky s komplikací GMT plní stejnou funkci jako hodinky s dvojí časomírou (ukazují čas ve 2 různých časových pásmech) s bonusem sledování třetí časomíry.
  Většina hodinek používá na číselníku 12hodinový interval. To znamená, že hodinová ručička obíhá číselník dvakrát denně (24 hodin). S komplikací GMT budou mít hodinky další hodinovou ručičku, která se pohybuje jednou kolem číselníku a odkazuje na 24hodinové indexy umístěné na fazetě.
  Chcete-li číst třetí časomíru s komplikací GMT, otočte fazetu podle rozdílu mezi GMT (greenwichský střední čas) a časem, který chcete, aby hodinky ukazovaly. Pro většinu cestujících stačí hodinky se dvěma časovými pásmy. Pokud jste matematickým odborníkem, opravdu potřebujete sledovat 3 různá časová pásma nebo jen chcete výzvu, rozhodněte se pro komplikaci GMT.

Jiné komplikace

 • Měsíční fáze - Zobrazuje úplněk, poslední čtvrt, nov nebo první čtvrt.
 • Indikátor rezervy energie - Zobrazuje zbývající energii v mechanických nebo automatických hodinkách (podle napětí hlavního zdroje).
 • Budík
 • Minute Repeater - Odbíjí čas na vyžádání aktivací posuvného tlačítka na mechanických hodinkách.
 • Tourbillon - Obecně se jedná o rys starších mechanických hodinek, jejichž cílem je čelit účinkům gravitace, když jsou hodinky zaseknuté v určité poloze.

Co vyjadřuje ATM na hodinkách?

Pokud jste se někdy dívali na zadní stranu hodinek, pravděpodobně jste viděli vyrytá písmena ATM a termín „voděodolné“.

ATM je zkratka pro „Atmosféry“ a vyjadřuje stupeň voděodolnosti - nezaměňujte zkratku s bankomatem. Bez ohledu na to, kolik tlačítek stisknete … hodinky nevyplivnou hotovost.

Voděodolné neznamená vodotěsné. Než se ponoříte do hloubky, podívejte se na náčrt níže a uvidíte, co přesně vaše hodinky zvládnou.

 • 3 ATM / 3 bary / 30 m / 100 stop - Vaše hodinky vydrží déšť, náhodné postříkání, mytí rukou a mytí auta (pokud to nepřeháníte).
 • 5 ATM / 5 bar / 50 m / 165 stop - Vaše hodinky vydrží stejné věci jako 3 ATM hodinky + jsou vhodné pro krátkodobé plavání a sprchování. Neberte si potápěčské hodinky s 5 ATM a nenoste je pro vodní sporty. Náčrt výše říká, nevhodné pro plavání … to je jen proto, abyste byli v bezpečí a nepoškodili si hodinky.
 • 10 ATM / 10 bar / 100 m / 330 stop - Spolu s výhodami hodinek 3ATM a 5ATM jsou hodinky 10 ATM vhodné pro většinu vodních sportů, plavání, surfování a šnorchlování. Nejsou vhodné pro potápění a hlubinné potápění.
 • 20 ATM / 20 bar / 200 m / 660 stop - Vaše hodinky jsou vhodné pro plavání, potápění a aktivní vodní sporty. A jakkoli dlouhou relaxační koupel plánujete.

*Lišta označuje tlak vody.

Pokud se uvádí, že hodinky jsou voděodolné do 100 metrů, neznamená to však, že se s nimi můžete potápět do hloubky 100 metrů. Toto číslo vám říká, že hodinky vydrží stejný tlak jako v hloubce 100 metrů. Jinými slovy, neberte si hodinky s voděodolností 3ATM (30 metrů) na potápění na Tahiti.

Obecně platí, že byste si měli hodinky před plaváním vždy sundat, pokud na zadní straně není uvedeno 10ATM nebo více.

Jak poznám velikost hodinek

Ano, na velikosti záleží. Nechcete hodinky s řemínkem tak volným, že by klouzal nahoru a dolů po zápěstí ... ani nechcete hodinky s tak velkým pouzdrem, že vám bude z rukávu vykukovat!

Velikost řemínku

Popruhy většiny klasických a sportovních hodinek se zajišťují přezkou s hrotem, což umožňuje snadné nastavení. Některé kovové řemínky se skládají z článků, které se dají odstranit nebo přidat.

Šířka řemínku odpovídá vzdálenosti mezi výstupky (otvory), kde se popruh setkává s hodinkami. Obecně řečeno, řemínek by měl odpovídat vzdálenosti mezi vnitřní stranou výstupků na pouzdru hodinek.

Délka řemínku závisí na velikosti zápěstí a zahrnuje dva rozměry - délku delšího řemínku a délku kratší části s přezkou).

Délka je vyjádřena v milimetrech, například- 120/70 mm.

Tady je standardní průvodce, jak vybrat délku řemínku podle velikosti zápěstí:

 • 150 - 164 mm zápěstí = 120/70 mm strap
 • 165 - 178 mm zápěstí = 125/75 mm strap
 • 179 - 190 mm zápěstí = 130/80 mm strap
 • 191 - 203 mm zápěstí = 135/80 mm strap
 • 204 - 216 mm zápěstí = 140/85 mm strap
 • 217 - 229 mm zápěstí = 145/90 mm strap

Velikost pouzdra hodinek

Velké pouzdro může vykukovat z pod rukávu, což není moc hezké. Na druhou stranu, malé pouzdro není praktické při čtení času a zápěstí bude vypadat mohutnější.

Pouzdro hodinek by mělo být úměrné vaší postavě a zápěstí - ne příliš objemné ani příliš malé.

Většině mužů bude vyhovovat velikost pouzdra hodinek v průměru mezi 34 mm - 50 mm (měří se přes ciferník z jedné strany na druhou). Pokud máte zvláště tenké nebo úzké zápěstí, budete chtít pouzdro menší než 40 mm. Hodinky s pouzdrem větším než 50 mm budou hodně výrazné.

Tloušťka pouzdra

Tloušťka pouzdra hodinek je obecně přímo úměrná průměru. To znamená, že čím větší je průměr, tím silnější je pouzdro.

Tloušťka pouzdra má hodně společného s jeho designem - zejména s typem hodinového strojku. Mechanické hodinky potřebují mnohem více místa pro ozubená kolečka a převody. Počet komplikací má také vliv na velikost pouzdra... stejně jako celkový styl hodinek.

Je vhodné zvolit pouzdro na hodinky, které odpovídá vaší postavě a velikosti zápěstí.

Zvažte velikost vaší paže a to, s čím chcete hodinky nosit. Hodinky, které budete nosit s oblekem, by měly být dostatečně tenké, aby vklouzly pod manžetu.

Výběr hodinek, které vyhovují vašim potřebám a touhám, záleží jen na vás. Každý muž je jiný. Někteří z vás chtějí jen hodinky, které budou ukazovat čas v posilovně nebo vás nasměrují domů při pěší turistice. Někteří chtějí řemeslnou kvalitu klasických mechanických hodinek. A někteří chtějí elegantní doplněk (možná s trochou lesku), který si mohou vzít na příští akci black-tie.

Kvalitně vytvořené hodinky se mohou snadno stát doplňkem, bez kterého z domu neodejdete. A když přijde na to určit čas, ani ten nejnovější smartphone hodinky nepředčí.

Vy se ptáte – my odpovídáme

Mám si koupit mechanické hodinky?

Typ hodinek, které vám vyhovují, závisí na faktorech, jako ... kam je budete nosit, jak často je budete nosit a na vašich osobních potřebách a vkusu.

Mechanické hodinky jsou klasické hodinky, které se natahují ručně a jsou poháněné kolečky a převody. Hodinky quartz jsou moderním doplňkem poháněným baterií. Automatické hodinky jsou něco mezi nimi.

Mechanické hodinky jsou nejoblíbenější u znalců hodinek, zejména proto, že jsou tak složitě vytvořené. Podrobnější popis každého typu hodinek a jeho kladů a záporů najdete výše.

Jak si koupit pánské hodinky online?

Už jste na stránkách Trendhimu, takže můžete hodinky nakupovat kliknutím sem!

Pomůže vám to filtrovat vyhledávání podle materiálu řemínku a typu hodinového strojku.

Jaké jsou nejlepší outdoorové hodinky?

Nejlepší outdoorové hodinky pro vás jsou hodinky, které nejlépe vyhovují typu činnosti, kterou jste si oblíbili.

Pokud budete blízko vody nebo pod vodou, budete chtít vodotěsné (nebo vodě-odolné) hodinky. Pokud je vaše outdoorové prostředí omezeno na pěší turistiku a zahrádkářství, vojenské hodinky nebo sportovní hodinky postačí.

Jakou šířku řemínku na hodinky bych si měl pořídit?

Tloušťka řemínku na hodinky má hodně společného s tím, jak sedí na zápěstí. Když si hodinky budete zkoušet, zvažte velikost pouzdra na hodinky i velikost a umístění nožiček.

Pokud je pouzdro hodinek menší nebo nožičky malé, velký řemínek bude vypadat neúměrně. Totéž platí pro velké nožičky a velké pouzdro.

Pravidlo - Zaměřte se na řemínek na hodinky se stejnou tloušťkou jako mezera mezi nožičkami a ne silnější než pouzdro.

Které hodinky se hodí na malé zápěstí?

Pokud jste o něco menší než průměrný medvěd, nebojte se - hodinky jsou pro vás vhodné .

„Malé“ zápěstí je obecně takové, které měří méně než 17 cm. Pro tuto velikost budete chtít hodinky s průměrem pouzdra méně než 40 mm, s užším řemínkem a minimálním objemem. Velké korunky, tlačítka a další zvláštní prvky nechte mužům se silnějším zápěstím.