OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
365 dnů na vrácení zboží
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
OBJEDNEJTE SI DO PONDĚLÍ 7. ÚNORA 16:00 - A DORUČÍME DO VALENTÝNA
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

Pánské náhrdelníky – Váš dokonalý průvodce

Ať už hledáte jednoduchý řetízek nebo něco výraznějšího, aby vás bylo vidět z vesmíru, podívejte se na vše, co potřebujete vědět do začátku. Naučte se, jak zvolit správnou délku řetízku a jak nosit psí známky, aniž byste byli zatčeni.

Od orlích drápů, které nosili neandrtálci po kubánský řetěz za 200 000 dolarů, který nosí Jay Z, pánské náhrdelníky nikdy nevyjdou z módy. Ať už hledáte jakýkoliv náhrdelník, vyberte si takový, který bude vyprávět váš příběh. Doplňky vypadají nejen dobře - symbolizují vaši cestu, dobrodružství, zvláštní okamžik v životě, nebo dokonce připomínají konkrétní čas a místo. Jaký bude ten váš příběh?

Jak pánské náhrdelníky nosit

 1. Jaký příběh chcete vyprávět
  Dejte si otázku, jak poutaný by ten náhrdelník měl být. Chcete silný zlatý řetěz nebo jednoduchý ocelový řetízek s křížkem?
 2. Co budete s náhrdelníkem nosit
  Nosíte ho na košili nebo pod ní? Pomůže vám to s rozhodnutím, jakou velikost a délku potřebujete. Řetízkový náhrdelník s přívěskem Thorovo kladivo může dodat na stylu, když se nosí s klasickým tričkem, zatímco 2 mm ocelový řetízek zlaté barvy by měl jen vykukoval zpod košile.
  A pokud chcete něco lehčího na léto, voskovaná bavlněná šňůra vypadá dobře u bazénu i večer u piva.
 3. Jakou barvu kovu zvolit
  Od těch z barevných korálků po kousky z nerezové oceli stříbrné i zlaté barvy, náhrdelník by měl ladit s barvami vašeho outfitu a s barvou kovových doplňků. Pokud nosíte náramky, prsteny nebo hodinky - a proč by ne? - ujistěte se, že všechno spolu ladí. A protože se náhrdelníky dotýkají pokožky, ujistěte se, že jsou vyrobeny z kovu neobsahujícího nikl, aby nedošlo k alergické reakci.
 4. Kolik jich chcete nosit
  Vracíme se k bodu 2. Je složité nosit více náhrdelníků pod košilí, aniž by bylo vidět jejich obrys. Ale pokud je budete nosit viditelně na košili ... rozšoupněte se.
  Pokud chcete nosit více než jeden náhrdelník najednou, vyberte 2-3 náhrdelníky různých textur a různých délek. Nošení 3 silných řetízků zlaté barvy nebude vypadat tak dobře jako kombinace 2 řetízků různé tloušťky s 1 korálkovým náhrdelníkem s detaily be zlaté barvě.

Pro více informací o vrstvení náhrdelníků se podívejte na náš Dokonalý průvodce vrstvením náhrdelníků.

Výběr nejlepší velikosti a délky řetízků

Model měří 171 cm a váží 65 kg. Má na sobě 50 cm řetízek (1), 55 cm řetízek (2), 60 cm řetízek (3) a 65 cm řetízek (4).

Běžná délka pánského řetízku je 50 cm. Řetízek této délky sedí na klíčních kostech a mezi dvěma horními knoflíky na košili a vypadá dobře uvnitř nebo vně košile. Pokud máte na sobě náhrdelník s přívěskem, rozhodněte se pro délku 55-63 cm, aby přívěsek končil uprostřed vaší hrudi.

 • 35-45 cm - Přiléhající kolem krku a bude viditelný nad košilí.
 • 50-55 cm - Spadá na klíční kosti a je nejběžnější velikostí pánských náhrdelníků. Lze nosit uvnitř nebo vně košile.
 • 55-61 cm - Spadá na hrudník a vypadá skvěle s medailonkem, přívěskem nebo psí známkou. Lze nosit uvnitř nebo vně košile.
 • 61-76 cm - Navrženy pro nošení na vnější straně trička. Vypadají nejlépe s větším přívěskem nebo zvolte silnější řetízek. Rozhodně přitáhnou pozornost.

Pokud máte pouze řetízek (a nehledáte výrazný náhrdelník), je dobré začít šířkou 2-6 mm. Když přidáváte přívěsek, ujistěte se, že se na řetízek vejde a odpovídá tloušťce řetízku. Pokud hledáte masivní řetízkový náhrdelník zlaté barvy, který spadá do kategorie „bling“, nakupujte 12 mm nebo širší. Šířka a délka řetízku jde ruku v ruce, takže se ujistěte, že jsou vzájemně úměrné - jinými slovy, žádné řetízky délky 35 cm s šířkou 12 mm.

 • 1-6 mm - Většina pánských náhrdelníků od diskrétně tenkých až po řetízky se standardní šířkou. Můžete je snadno nosit pod košilí.
 • 6-10 mm - Tato šířka náhrdelníku funguje dobře s přívěsky a dá se nosit na tričku.
 • 10-X mm - Vstoupili jste do zóny „Nosil jsem ho, abych zapůsobil“. Náhrdelníky širší než 10 mm (tloušťka nejnovějších telefonů iPhone) se nosí, aby upoutaly pozornost.

6 typů náhrdelníků pro muže

Zapomeňte na bižuterii nebo perlový náhrdelník vaší babičky. Náhrdelníky pro muže dnes přicházejí v široké škále stylů, které ladí s vaším příběhem.

1. Psí známky

Psí známky sahají až do americké občanské války a první a druhé světové války. Obvykle se nosí jako identifikace v případě vážného zranění nebo smrti. Během druhé světové války začala armáda Spojených států zahrnovat náboženské preference, ale byla omezena na P pro protestanty, C pro katolíky nebo H pro židy. Později, během korejské války (1950-53), bylo přidáno písmeno X pro „neuvedeno“ a Y pro žádné náboženství nebo volbu nezveřejnit. Je nám líto, příslušníci řádu Jedi, budete si muset vybrat X.

Vojáci tradičně nosí 2 psí známky - jedna v případě úmrtí zůstává u těla, a jedna se odebere k identifikaci a vedení záznamů. Proto je jedna známka zavěšena na řetízku a druhá je připevněna menším řetízkem pro rychlé odstranění.

Psí známky a gravírování
Náhrdelníky s psí známkou se přesunuly z bojiště do módy a, i když se už nepoužívají k identifikaci těla v márnici, stále mají určitý stupeň sebeidentifikace. Dnes si můžete nechat vygravírovat psí známky jakkoliv, od důležitého data až po připomenutí, že si musíte věřit - „Believe“ (díky, Biebere).

Pokud je vaše psí známka gravírována něčím osobním nebo smysluplným, možná byste ji měli nosit pod košilí ... zvláště když míříte do kanceláře nebo na slavnostní akci. V opačném případě noste náhrdelník na tričku a připravte se na konverzaci. Nejste si jisti, jak si nechat známku vygravírovat? Pro inspiraci gravírování klikněte sem.

2. Řetízky

Většina pánských náhrdelníků spadá do tohoto typu. Řetízek se skládá z článků neboli oček, disků nebo kuliček vzájemně do sebe zavěšených. I když to zní dost jednoduše, existuje nespočet variací a stylů řetízkových náhrdelníků, z nichž si můžete vybrat ... nemluvě o řadě zapínáni. Budete chtít zapínání, která podporuje hmotnost řetízku a snadno se upevní (zejména pokud se oblékáte sami).

DRUHY ŘETÍZKŮ PRO MUŽE

 1. Kabelový řetízek - Kabelový řetízek je nejpopulárnějším typem řetízkového náhrdelníku pro muže. Je tvořen spojením oválných článků a připomíná opravdový řetěz. Samostatné kabelové řetízky nejsou sice ty nejpoutavější řetízky na trhu, ale jsou skvělé na přívěsky - křížky, mince nebo jiné typy přívěsků.
 2. Řetízek Curb - Náhrdelníky s řetízkem typu Curb jsou vyrobeny z článků, které se vzájemně překrývají, když leží rovně. Často najdete robustní řetízky tohoto typu, které se používají v pouličním a městském stylu. Kubánské řetízky nebo kubánské článkové řetízky jsou populárními variacemi tohoto typu náhrdelníku.
 3. Námořnický řetízek / řetízek kotva - Milovníci námořnické tématiky uvítají námořnický řetízek, který je inspirovaný kotevními řetězy používanými na lodích. Každý oválný článek má vodorovnou tyčku přes střed. Jednotlivé díly jsou pospojovány jako u kabelového řetízku a překrývají se, když leží rovně, jako u řetízku typu Curb.
 4. Řetízek Figaro - V Itálii dostal řetízek Figaro jméno podle titulní postavy ze slavné italské opery Lazebník sevillský. Tento náhrdelník je výjimečný díky svému vzoru plochých oválných článků. Typicky je vzor tvořený 1 velkým článkem a za ním následují 2 až 3 kratší články. Řetízkový náhrdelník Figaro je variantou řetízku typu Curb.
 5. Lankový řetízek - Lanový řetízek se skládá z článků, které jsou zkroucené a připomínají lano. Náhrdelníky jsou známé svou pevností a často se používají s přívěsky.
 6. Pšeničný řetízek - Oválné články leží ve stejném směru, aby vypadaly jako špičky stonků pšenice. Pšeničné řetízky se často používají s přívěsky.
 7. Kuličkový řetízek - Kuličkový řetízek (korálkový řetízek) se nejčastěji používá u psích známek a přívěscích na klíče. Skládá se z kuliček s malými mezerami nebo bez nich.
 8. Řetízek typu rybí kost - Řetízek vytváří plochý náhrdelník charakterizovaný články tvaru V ve střídavých směrech. Často je zaměňován s řetízkem Omega, který má podobný design, ale je vyroben z plochých článků v zakřiveném designu. Řetízky typu rybí kost nejsou tak flexibilní jako Omega a jsou náchylné na zkroucení. Oba typy jsou známé tím, že zachycují a tahají jemnější chloupky na krku - dobrý důvod, proč se oholit.
 9. Kostičkovaný řetízek - Tento typ řetízku má, jak název napovídá, hranaté články. Náhrdelníky tohoto typu se vyrábějí v různých šířkách a jsou vynikající na zavěšení přívěsků.
 10. Hadí řetízek - Hadí řetízek je variace řetízku typu rybí kost a omega řetízku. Je vyroben z pevně propojených článků nebo pásů, které připomínají hadí kůži. Výsledkem je hladký, kulatý cik-cak vzor. Je charakteristický tím, že je jemný a skvěle se hodí k přívěskům.

DRUHY ZAPÍNÁNÍ NA ŘETÍZCÍCH

 1. Pružinový kroužek - Kroužek, který má uvnitř pružinový mechanism. Abyste kroužek otevřeli, zatáhnete za malou páčku, čímž se kroužek otevře a koncový kroužek na druhé straně řetízku se do něj může zasunout. Uvolněním páčky se pak kroužek sám uzavře a zajistí.
 2. Karabinka - Má pružinové zajištění. Jednou rukou se snadno otevře a zavře. Pro otevření zatlačte páčku palcem dolů. Uvolněním páčku zavřete. Jméno pochází z jejich podobnosti s horolezeckými karabinami.
 3. Šroubovací válcové zapínání - Je vyrobeno ze 2 kovových kusů, které jsou sešroubovány dohromady a vytvářejí tvar válce.
 4. Rybářský háček - Jednoduché zapínání skládají se z kovového háčku upevněného na jedné straně řetízku. Koncové očko na druhém konci náhrdelníku se jednoduše zahákne a máte hotovo.
 5. Magnetické zapínání - Magnetická spona se skládá ze 2 magnetů, které se spojují. Super snadné použití, ale ne tak bezpečné jako karabinka nebo pružinový kroužek.

3. Náhrdelníky s přívěskem

Libovolný typ náhrdelníku s něčím, co na něm visí - přívěsek. Dokonce i náhrdelník s psí známkou je náhrdelník s přívěskem.

Stylistka a vizážistka, Cianne Denize , navrhuje, abyste si vybrali přívěsek, který s vámi rezonuje. "Bude vám viset na krku, takže se ujistěte, že nekliknete na první náhrdelník, který uvidíte. Budete ho nosit pod košili a oblekem? Nebo na tričku? To určí, jak robustní nebo štíhlý přívěsek může být. A mějte na paměti, že pravděpodobně zahájí konverzaci. Pokud přijdete s Thorovým kladivem na náhrdelníku ... můžete se spolehnout, že se zeptám, co se děje.“

Různé přívěsky mají různý význam a budou mít ve vašem příběhu a cestě další význam.

 • Peříčkové náhrdelníky symbolizují svobodu.
 • Náhrdelníky s kotvou představují stabilitu, bezpečnost a naději.
 • Náhrdelník Hamsa Na Středním východě představuje Boží ruku.
 • Náhrdelníky se symbolem Ankh symboly starodávných Egypťanů.
 • Náhrdelníky s křížkem mají přímé spojení se spiritualitou a křesťanskou vírou.
 • Náhrdelníky s mincí jsou legendární, protože nositeli přinášejí štěstí a bohatství.
 • Náhrdelníky s drápem šperky jsou spojeny s ochranou a silou indiánů.
 • Náhrdelníky s Buddhou jsou symboly míru, štěstí a dlouhověkosti.
 • Vikingské šperky, stejně jako Náhrdelníky s Thorovým kladivem, jsou v módě po celou historii a jsou legendární pro ochranu nositele. Nemluvě o tom, že Mjölnir mohl vyrovnat hory. Nejsme si jisti, jestli to váš náhrdelník s přívěskem dokáže…, ale byl by to skvělý příběh.

4. Náhrdelníky s náboženskou tématikou

Pánské náboženské náhrdelníky jsou převážně náhrdelníky s přívěskem. Ale protože tento typ náhrdelníku je zcela speciální, oddělili jsme ho do samostatné kategorie. V židovské víře se s náhrdelníkem nosí přívěsky s Okem ďábla, symbolem Hamsa nebo s Davidovou hvězdou. V islámu přívěsky představují Korán a jméno Alláha. V křesťanství uvidíte pánské náhrdelníky s křížkem, Svaté medaile a růžence. Zatímco růžence jsou tradičně používány k počítání modliteb, jsou také oblíbené jako náhrdelníky věřících a nevěřících.

TYPY PŘÍVĚSKŮ VE TVARU KŘÍŽKU

 1. Latinský kříž - Jedná se o nejčastější a jednoduše rozpoznatelný křížkový přívěsek. Představuje kříž ukřižování.
 2. Řecký kříž - Další populární přívěskový křížek se stejně dlouhými rameny na všech stranách.
 3. Kříž krucifix - Podobný latinskému křížku, krucifix zobrazuje Ježíšovo ukřižování a ukazuje jeho tělo přibité na kříž.
 4. Křižácký kříž - Známý také jako Jeruzalémský kříž, tento přívěsek se skládá z velkého kříže s menšími křížky umístěnými v každém úhlu
 5. Byzantský kříž - Nazývá se také ruský pravoslavný kříž. Vznikl v Byzantské říši a vyznačuje se třemi vodorovnými příčníky.
 6. Keltský kříž - Irský kříž představující věčný život je podobný latinskému kříži s kroužkem kolem středu.
 7. Kříž sv. Tomáše - Tento kříž, známý také jako Perský kříž, lze vysledovat až k jedné z nejstarších křesťanských komunit na světě - k indickým křesťanům svatého Tomáše.
 8. Gotický kříž - Gotický kříž je spojován s gotickou kulturou.
 9. Kříž Ankh - Původně symbolem života ve starověkém Egyptě, byl přijat egyptskými a severoafrickými křesťany (Kopty).
 10. Kříž naležato - Latinský kříž naležato připomíná, že Kristovo dílo bylo ukončeno jeho smrtí a vzkříšením.

5. Korálkové náhrdelníky

První korálkový náhrdelník pochází z doby před 110 000 lety a byl nalezen v jeskyni Skhul v Izraeli. Zatímco první korálkové šperky byly vyrobeny z mušlí, nyní najdete korálky ze dřeva, kamene, kovu a plastu. Mušlové náhrdelníky však stále najdete na nočních trzích po celém světě.

Korálkové náhrdelníky navozují pocit relaxace a svobody. Možná je to tím, že z nich vyzařuje pocit bezstarostnosti, jaký bývá na ostrovech, kde se cvičí jóga. Nebo možná je to tak, že většina korálkových náhrdelníků je delší než průměrné náhrdelníky, a proto dodává outfitu bohémský styl. Ať je důvod jakýkoliv, korálkový náhrdelník na sebe upozorní. Připravte se tedy vyprávět svůj příběh.

6. Kožené náhrdelníky

Klíčem k nošení koženého náhrdelníku je to, aby ladil s ostatními koženými doplňky, které máte na sobě. I když se nejedná o skálopevné pravidlo, slaďte svůj náhrdelník s řemínkem na hodinky nebo koženým opaskem a budete mít sjednocený a elegantní outfit.

Mnoho kožených náhrdelníků je navrženo tak, aby udržely přívěsky nebo dokonce klíče. Pokud nechcete nosit zvířecí kůži, nakupujte šňůrové náhrdelníky vyrobené z bavlny nebo veganské kůže. Ať už si vyberete cokoli, tento typ pánského náhrdelníku dodá vašemu oděvu na ležérnosti. Nezapomeňte na to při nakupování na pracovní pohovor, svatbu nebo slavnostní akci. Na tyto příležitosti bude asi vhodnější zvolit ocelový náhrdelník nebo řetízek.

Na rozdíl od náhrdelníků z nerezové oceli, s koženým náhrdelníkem byste se neměli sprchovat. Kůže ztrácí své přírodní oleje, když se namočí a může se smršťovat. Dalším důležitým důvodem nenosit váš kožený náhrdelník nebo náramek ve sprše je zbarvení. Ať už je to obarvená nebo malovaná kůže, dlouhé vystavení vodě může způsobit vyblednutí nebo odlupování barvy.

Jak čistit a pečovat o náhrdelníky

Příliš mnoho nečistot a prachu na řetízku může způsobit jeho roztrhnutí a ztrátu lesku. Přívěsky také vypadají lépe bez otisků prstů, potu a oleje. Berte na vědomí materiál a postupujte podle obecných pokynů na čištění níže.

Jak čistit náhrdelníky a šperky z nerezové oceli

 1. Přidejte několik kapek jemného mycího prostředku na nádobí do misky s vlažnou vodou.
 2. Namočte do vody měkký hadřík, který nepouští vlákna, a otírejte náhrdelník (bez přívěsku), dokud nebude čistý.
 3. Opláchněte všechny zbytky mycího prostředku.
 4. Osušte čistým ručníkem a vysušte na vzduchu.
 5. Pro větší lesk použijte lešticí hadřík.

Výše uvedené kroky lze použít také pro ocelové prsteny, náramky a přívěsky. Někteří kolegové z kanceláře čistí náhrdelníky z nerezové oceli zubní pastou a starým zubním kartáčkem. Ujistěte se, že používáte neabrazivní zubní pastu bez bělidel a poté náhrdelník opláchněte.

Jak čistit kožené náhrdelníky a náramky

Kožený náhrdelník neponořujte do vody, protože se smrští a ztratí barvu. Namísto toho otřete náhrdelník mírně navlhčeným hadříkem s kapkou jemného mýdla na ruce (bez hydratace). Pak očistěte kožený náhrdelník a nechte ho uschnout na vzduchu.

Jak čistit náhrdelníky z korálků a kamenů

Měkký kartáček (starý zubní kartáček) a miska s teplou vodou postačí, aby korálkový náhrdelník vypadal zase jako nový. Přidejte jednu nebo dvě kapky jemného mycího prostředku a pomocí kartáčku jemně korálky očistěte. Zbývající mýdlo otřete vlhkým ručníkem a nechte náhrdelník na vzduchu vyschnout.

Vy se ptáte – My odpovídáme

Co je to kubánský řetízek?

Kubánský řetízek je variantou kabelového řetízku. Je pojmenován pro kubánské oblasti Miami, kde v 70. a 80. letech vzrostl na popularitě. Je to nepopiratelné, že dnes je populární po celém světě.


Nosí muži náhrdelníky stylu choker?

Muži nosí náhrdelníky stylu choker ... říká se jim kravaty. Noste motýlka, abyste byli zajímavější, ale dámské náhrdelníky nechte dámám 19. století.


Je nošení psích známek nelegální?

Není nelegální nosit psí známky, i když jste civilistou. V USA je nezákonné nosit jakýkoli druh vojenské medaile nebo dekorace za účelem oklamání druhých a získání prestiže nebo vyznamenání. Takže ... pokud se nesnažíte nikoho oklamat, budete v pohodě.


Který typ řetízku se vám nebude zaplétat do vlasů?

Protože většina mužů má na krku vlasy silnější (které si i holí), není problém najít řetízek, do které se vlasy nebudou zaplétat. Ale pokud se toho obáváte, vyhněte se řetízkům ve stylu rybí kosti nebo Omega. Rozhodněte se raději pro řetízky typu curb, Figaro nebo kostičkovaného a námořnického řetízku.


Jaká je vhodná velikost náhrdelníku pro muže?

Většině mužů, vyhovuje řetízek dlouhý 50 cm a šířka 2-6 mm. Pokud chcete řetízek s přívěskem, zvolte náhrdelník 55-60 cm a šířku 4-6 mm

Jak silný by měl pánský řetízek být?

Tloušťka řetízku závisí na jeho účelu. Chcete řetízek nosit s přívěskem? Pak vyberte ten, který se úměrně hodí k přívěšku - na řetízek silný 12 mm nemůžete zavěsit velmi malý křížek.

Pokud hledáte robustní řetízek, která připomíná řetízek z klipu Run-DMC ... pak si pořiďte ten nejsilnější řetízek, který najdete.


Jsou náhrdelníky vhodné jak pro muže tak ženy?

Závisí to na náhrdelníku. Většina náhrdelníků určených pro muže má určitou tloušťku a hmotnost, která je odděluje od jemnějších a decentnějších náhrdelníků vyrobených pro ženy.


Vypadají náhrdelníky na mužích dobře?

Vždyť jsme o tom napsali celý článek! Ano, náhrdelníky na mužích vypadají skvěle. Pokud si stále nejste jisti, jaký náhrdelník zakoupit, napište nám!


Mohou muži nosit dva náhrdelníky najednou?

Muži mohou nosit více než 1 náhrdelník. klíčem úspěšného kombinování je nosit náhrdelníky různých délek a nosit více než 2 nebo 3.


Měli by muži nosit zlaté nebo stříbrné náhrdelníky?

Náhrdelník, který si vyberete, by měl ladit s ostatními kovy, které máte na sobě. Zlaté hodinky = zlatý náhrdelník. Výjimkou z pravidla je, když má náhrdelník nějakou osobní nebo sentimentální hodnotu. Pokud je tomu tak ... všechna pravidla jdou stranou!


Měli by muži nosit zlaté řetízky?

Pevně věříme, že každý by měl ‘Vyprávět svůj příběh’. Pokud se vám líbí, noste zlatý řetízek. Pokud se obáváte, že to bude příliš, nebo budete požádáni o nové rapové album, zakupte si tenčí náhrdelník zlaté barvy a ujistěte se, že ostatní kovové doplňky vašeho outfitu jsou také ve zlaté barvě.


Jaký typ řetízku je nejpevnější?

Nejpevnějším typem řetízku je pšeničný řetízek. Skládá se ze 4 vzájemně proplétaných oválných článků.


Jak se nazývají dlouhé náhrdelníky pro muže?

Dlouhý náhrdelník se nazývá dlouhý náhrdelník. Některé růžence a náhrdelníky typu malas (druh korálkového náhrdelníku používaného při józe a meditaci) jsou poměrně dlouhé. Výhodou delších náhrdelníků je to, že je dokážete několikrát ovinout kolem zápěstí a vytvořit tak náramek.


Mohu se s náhrdelníkem z nerezové oceli koupat?

S náhrdelníkem nebo šperky z nerezové oceli není vhodné plavat v moři nebo oceánu. Nejenže byste mohli o svůj oblíbený náhrdelník přijít, protože vám ho zhltne tuňák a následně byste ho pak mohli najít na talíři se sashimi, ale slaná voda také šperky poškozuje. Zatímco většinu skvrn způsobených slanou vodou lze snadno odstranit, problém bývá s pohyblivými částmi, jako je zapínání a dalšími částmi náhrdelníku.

Totéž platí pro koupání v bazénu - doporučujeme, abyste si před plaváním náhrdelník sundali. Jedna věc je jednou se s náhrdelníkem ponořit. Ale trénování na Olympiádu je věc druhá. Chlór může časem nerezovou ocel.poškodit.

Pokud se s náhrdelníkem z nerezové oceli sprchujete, je to v pořádku. Vyvarujte se však nošení šperků, pokud se rádi rochníte ve vaně.


Nové články

Zásnubní prsteny pro muže – váš dokonalý průvodce

Dozvíte se vše, co potřebujete vědět o zásnubních prstenech pro muže, od proč a jak až po jaký druh vybrat.

Vrstvení náhrdelníků - dokonalý průvodce pro muže

Nošení více náhrdelníků najednou je dnes super stylové. Přečtěte si o drobných rozdílech a o tom, jak to nepřehnat.

Jak jsme navrhli kolekci Orisun

Nahodilost přírody nás naplňuje úžasem. Kolekce Orisun vám dá na krk kousek kreativity matky přírody.

Jak jsme navrhli kolekci Traveller

Všichni chceme mít zase příležitost prozkoumat svět. Tato touha inspirovala řadu doplňků určených pro dobrodružství.

Pánské snubní prsteny – Váš dokonalý průvodce

Od výběru správné velikosti až po nakupování netradičních prstenů, objevte, jak si vybrat snubní prsten, a začněte slib...

Léčivé náramky pro muže – význam drahých kamenů

Zjistěte, čím jsou léčivé náramky z drahých kamenů pro muže tak výjimečné a jak si vybrat ten pravý pro vás.

Valentýnské dárky pro něho

Od hodinek navržených v Dánsku po prsteny, náhrdelníky a náramky, najděte pro něho dárek na Valentýna, který se mu bude...

Co jsou 24hodinové hodinky s jednou ručičkou a proč byste je měli nosit

Naučte se číst a nastavit 24hodinové hodinky s jednou ručičkou, a zjistěte, proč byste je měli nosit a vyprávět tak svůj...

Co jsou to hodinky s ukazatelem měsíční fáze a jak je nastavit

Naučte se číst a nastavit nejstarší komplikaci hodinek na světě - měsíční fázi.

Zobrazit všechny články
Zpět
Heslo obnovit

Děkujeme! Pokud máte účet, obdržíte od nás email. Pokud od nás email neobdržíte, je to proto, že nemáte vytvořený účet. Účet si můžete vytvořit kliknutím na ZALOŽIT ÚČET v našem menu "Přihlásit se".

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.