365 dnů na vrácení zboží
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč-
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Nabídka
Hledat
Přihlásit
Nákupní seznam
Košík

Pánské snubní prsteny – Váš dokonalý průvodce

Váš příběh se liší od příběhů ostatních mužů a váš snubní prsten by se měl také lišit. Od výběru správné velikosti prstenu až po nalezení dokonalého provedení, ukážeme vám, jak si vybrat snubní prsten a začít společné soužití stylově.

Podařilo se vám najít někoho, s kým chcete strávit zbytek života … a říct "ano"! Snadná část je oficiálně u konce.

Od této chvíle máte za úkol pomáhat s plánováním svatby. I když jste možná po kolena v květinách, dortech a plánování zasedacího pořádku, s jednou věcí vám dokážeme poradit - se snubním prstenem.

Asi si říkáte: "Ale kde začít s tolika prsteny online?" Nejprve přestaňte mluvit na obrazovku … je to divné. Zadruhé - vytvořili jsme průvodce, který vám pomůže s rozhodnutím, se kterým budete žít (a nosit), dokud vás smrt nerozdělí.

Provedeme vás všemi kroky souvisejícími s nákupem snubního prstene, od zjištění vaší velikosti až po rady, jak ho udržovat v čistotě. Přečtěte si vše, o čem jste nevěděli, že potřebujete vědět o pánských snubních prstenech a jak najít ten, který bude vyprávět váš příběh.

Jaká je nejlepší šířka snubního prstenu pro muže?

Pokud jde o nákup pánského snubního prstenu, prvním krokem je výběr šířky. Prsteny najdete v různých šířkách. My se zaměříme se na nejoblíbenější styly: 4 mm, 6 mm a 8 mm.

 • Úzké snubní prsteny - 4 mm
 • Střední snubní prsteny - 6 mm
 • Široké snubní prsteny - 8 mm

Pokud vám prsteny nejsou cizí, pravděpodobně už máte představu o šířce, kterou chcete. Podívejte se na svou sbírku a rozhodněte se o šířce, kterou byste mohli nosit každý den - navždy. Chcete, aby byl prsten této šířky pohodlný pro každodenní nošení, aniž by vám překážel v práci.

Pokud s prsteny teprve začínáte nebo nakupujete pro svou lepší polovičku, zjistili jsme, že většina mužů kupuje snubní prsteny, které mají minimálně 8 mm. Obecně platí, že muži s delšími nebo většími prsty se cítí pohodlněji s 8 mm, zatímco muži s kratšími a štíhlejšími prsty dávají přednost velikosti 6 mm.

Výběr správného kovu pro pánské snubní prsteny

Teď, když je šířka prstene vyřízená, je čas na tu zábavnou část … výběr kovu. Je jasné, že výběr kovu ovlivní vzhled prstenu, ale také jeho cenu a to, jak byste se o prsten měli starat.

Než půjdeme dál, hledáte prsten, který bude ladit s prstenem vaší partnerky nebo partnera? Pokud ano, vyberte si naprosto stejný kov a máte hotovo. Pokud nechcete, aby prsteny vypadaly naprosto stejně, můžete vybírat stejnou barvu, gravírování nebo povrchovou úpravu.

Vzhledem k tomu, že snubní prsten, který si vyberete, budete neustále nosit, nechcete, aby byl nepříjemný, způsobil alergickou reakci nebo ztratil svůj tvar, když bouchnete do něčeho tvrdého … samozřejmě náhodou.

Zlaté snubní prsteny pro muže

Snubní prsteny z čistého zlata jsou měkké, snadno ztrácejí svůj tvar a jsou drahé. Většina kvalitních zlatých prstenů má 18 karátů - to znamená, že 18/24 nebo tři čtvrtiny slitiny (směsi kovů) tvoří zlato. Pokud chcete, aby prsten vypadal, jako zlatý, ale byl za dostupnější cenu, prohlédněte si pozlacené prsteny.

 • Pro: Klasické a tradiční snubní prsteny, nezachází
 • Proti: Drahé snubní prsteny z čistého zlata mohou snadno ztratit svůj tvar

Platinové snubní prsteny pro muže

Platina je vzácný, tvrdý kov a je cennější než zlato. Kromě své vzácnosti je platina vynikající volbou pro pánský snubní prsten, protože je tvrdší a odolnější než zlato.

 • Pro: Odolný a tvrdý kov, hypoalergenní pro citlivou pokožku
 • Proti: Drahý, prsten může být těžký kvůli hustotě kovu

Titanové snubní prsteny pro muže

Titan je pevný kov, který je překvapivě lehký. Titanový snubní prsten bude vážit asi ⅕ váhy platinového prstenu. Pokud prsteny moc nenosíte, nebo máte strach, že vás prsten bude moc zatěžovat, titanový prsten bude tou správnou volbou pro vás.

 • Pro: Lehký, velmi silný, odolný vůči ohybu
 • Proti: Může být dražší a obtížně se upraví jeho velikost

Stříbrné snubní prsteny pro muže

K výrobě snubních prstenů pro muže se většinou používá stříbro 925 nebo mincovní stříbro. To znamená, že 92,5% kovu je stříbro, zbytek měď. Na rozdíl od čistého stříbra, které je měkké, díky přidání mědi je mincovní stříbro tvrdé a odolné a je skvělou volbou pro snubní prsten.

 • Pro: Klasická volba pro snubní prsten, pevný kov, levnější než zlato
 • Proti: Náchylné k poškození, při každodenním nošení se může ohýbat a poškrábat

Wolframové snubní prsteny pro muže

Vedle diamantů je wolfram nejpevnějším materiálem na Zemi. Pokud nevíte, kde koupit snubní prsteny vyrobené z Vibrania, wolfram má k nerozbitnosti velmi blízko.

Wolfram je také extrémně odolný vůči poškrábání a cenově dostupný. Wolframové snubní prsteny si udrží svůj tvar … takže při nehodě se prsten nezdeformuje a nezraní vám prst.

 • Pro: Hypoalergenní, extrémně pevné a odolné vůči poškrábání
 • Proti: Obtížné změnit velikost, při extrémním nárazu se může zlomit (neohne se)

Zatímco zlato, platina a stříbro jsou klasické materiály snubních prstenů, nejsou nejlevnější.

Pro nás je pánská snubní prsten symbolem závazku, který za ním stojí. Slib, který dáte své partnerce nebo partnerovi. Chcete-li vyrovnat sílu tohoto pouta, potřebujete snubní prsten stejně silný a stále cenově dostupný.

Pánské snubní prsteny z nerezové oceli

Nerezová ocel vám pravděpodobně připomene kuchyňské spotřebiče - ne šperky. Ale pro trvanlivost a kvalitu, stejně jako vzhled, nerezová ocel je skvělou alternativou tradičních platinových a zlatých snubních prstenů, kterou byste měli zvážit.

Koneckonců, pokud je to dostatečně pevný kov na to, aby se z něho postavil mrakodrap Empire State Building, váš prsten z nerezové oceli zvládne vše, co mu do cesty postavíte.

2 nejčastěji používané typy nerezové oceli v pánských snubních prstenech jsou:

 • Nerezová ocel 304 - Prsteny a snubní prsteny z nerezové oceli 304 mají velmi vysokou odolnost vůči oxidaci a korozi, což znamená, že nebudou rezivět. Rovněž se považuje za hypoalergenní.
 • Nerezová ocel 316L - Pro vyšší kvalitu oceli se používá nerezová ocel 316L. Často se tomu říká chirurgická ocel, protože se používá k výrobě chirurgických nástrojů a je hypoalergenní. Zatímco chlór a slaná voda mohou nerezové oceli poškodit, 316L má vyšší odolnost vůči korozi než jiné typy. Dobrá zpráva, pokud si prsten zapomenete před plaváním sundat.

Nenechte se oklamat odolností snubního prstenu z nerezové oceli. Přes svou pevnost je to extrémně lehký kov. Skvělé pro prsten, který plánujete nosit každý den.

Zatímco každá země má své svatební zvyky a tradice, většina z nich spojuje jedno - cena. Svatby jsou drahé. Kromě nerezových snubních prstenů odolných vůči korozi jsou také cenově dostupné.

V přirozeném stříbrném tónu získáte vzhled stříbrného nebo platinového snubního prstenu za mnohem dostupnější cenu. Totéž platí pro pozlacené prsteny z nerezové oceli nebo prsteny z nerezové oceli ve zlaté barvě - dostanete pevnost oceli se vzhledem zlata, aniž byste museli platit jmění.

Ale nemyslete si, že o tyto pevné a odolné prsteny se nemusíte starat. Snubní prsteny vyrobené z nerezové oceli jsou stále šperky a je třeba s nimi zacházet opatrně. Kryptonit nerezových snubních prstenů je chlor. Nerezová ocel je citlivá na chlór a prsteny by se měly před koupáním v chlorované vodě sundávat, protože by mohly ztratit svůj lesk.

Když už mluvíme o lesku, pokud jde o pánské snubní prsteny z jakéhokoli kovu, můžete si vybrat z několika povrchových úprav.

 1. Leštěný povrch - Leštění (nebo vysoký lesk) je klasická volba pro pánský snubní prsten a znamená, že prsten má hladký, reflexní povrch. V prstenu byste měli vidět svůj odraz. Nevýhodou je, že případné škrábance budou snadno viditelné.
 2. Matný nebo saténový povrch - Prsteny a snubní prsteny s matným nebo saténovým povrchem jsou také na dotek hladké, ale nejsou tak reflexní jako leštěné snubní prsteny. Představte si zamlžené zrcadlo - rozptyluje světlo spíše než ho odráží. Lépe dokáže skrýt jemné škrábance.
 3. Kartáčovaná povrchová úprava - Pro aktivní životní styl je nejlepší volbou pánský snubní prsten s kartáčovaným povrchem, protože skryje škrábance lépe než ostatní povrchové úpravy. Tento styl je vytvořen pomocí drátěného kartáče, který poskytuje jemnou texturu. Má stejně jemný lesk, jako matný povrch.
 4. Kombinace nebo smíšený povrch - Pánské snubní prsteny s kombinovanou povrchovou úpravou kombinují 2 typy povrchových úprav. Často jde o kombinaci leštěného povrchu se saténovými detaily. Kombinací 2 nebo více typů povrchové úpravy dodáte vašemu snubnímu prstenu extra texturu a vynikne nad ostatními prsteny.
 5. Kladívková povrchová úprava - Tento styl povrchové úpravy dostal svůj název podle drobných promáčknutí kolem prstenu. Textura vypadá, jako by byla vyrobena úderem kladívka. Prsten bude mít stále lesk, ale s extra strukturou, takže nebude tak nápadný.
 6. Detailní povrchová úprava - Toto není nutně povrchová úprava - jedná se spíše o doplňky, které na mnoha pánských snubních prstenech najdete. Přidáním drobných kamínků, dřeva nebo gravírování bude váš snubní prsten ještě jedinečnější a věrnější vašemu příběhu.

Co jsou damaškové ocelové snubní prsteny?

Damaškové prsteny a snubní prsteny jsou vyrobeny složením 2 druhů nerezové oceli dohromady. Každý prsten z damaškové oceli má jedinečný vzor, ​​který se podobá dřevu nebo tekoucí vodě.

Většina prstenů z damaškové oceli je vyrobena ručně. Může to ovlivnit cenu, což je třeba vzít v úvahu při hledání skutečně jedinečného snubního prstenu.

Technika používaná k výrobě damašských ocelových prstenů je stejná jako při výrobě mečů ve starověkém Japonsku a na Středním východě (odkud pochází název Damašek).

Dokonce i Vikingové používali k výrobě mečů damašskou ocel. (My, Dánové, si nemůžeme pomoci, ale zmiňujeme se o Vikinzích, kdykoli dostaneme příležitost.)

I když nebudete prsten ovládat jako katanu japonských samurajů, váš damašský ocelový prsten zvládne vše, co si na něj váš život připraví, aniž by zrezivěl. Stejně jako u všech nerezových ocelí mají damaškové ocelové prsteny Achillovu patu - chlór a slanou vodu. Před potápěním si snubní prsten sundejte a bude vypadat stejně epicky jako příběh, který vyprávíte.

Klady a zápory damaškových snubních prstenů
Pro:

 • Pevnost s kořeny ve vikingském věku
 • Snadná péče a údržba
 • Unikátní design

Proti:

 • Je těžké změnit velikost
 • Musíte se vyhýbat chlóru a slané vodě
 • Dražší než jiné typy nerezové oceli

Jak najít správnou velikost snubního prstenu

Ať už hledáte něco jednoduchého, jako je leštěný prsten z nerezové oceli, nebo něco trochu zajímavějšího (ale ne příliš, protože ho budete nosit každý den), nejdůležitějším faktorem je jeho velikost.

Najít perfektní velikost je jako najít perfektního partnera. Je třeba si vybrat správně.

To, že prsten vklouzne na prst, ještě neznamená, že má správnou velikost. Pokud je snubní prsten příliš velký, může vám při mytí rukou sklouznout. Pokud je příliš těsný, můžete přerušit nebo poškodit krevní oběh.

Chcete-li najít správnou velikost snubního prstenu, začněte stažením našeho Průvodce velikostmi prstenů přímo tady nebo si objednejte pásek na měření velikosti prstu. Jakmile zjistíte svou velikost pomocí jedné z metod v průvodci, podívejte se na tabulku velikostí a zjistěte, jakou velikost snubního prstenu byste si měli zakoupit.

Pro větší přesnost změřte prst, když vám není příliš zima nebo příliš teplo. Teplo způsobuje otoky a chlad způsobuje, že váš prst je štíhlejší než obvykle.

Bude také lepší prst změřit na konci dne, kdy bude prst pravděpodobně nejširší. Ráno budou vaše prsty štíhlejší. Zítra to vyzkoušejte a uvidíte!

Pokud kupujete snubní prsten jako překvapení nebo jako dárek a nejste si jisti přesnou velikostí prstenu, začněte s průměrnou velikostí.

Nejběžnější velikost pánského prstenu je velikost 62,33 mm obvod (velikost pro EU). Pamatujte, že širší prsteny sedí obvykle těsněji. Většina mužů volí o polovinu velikosti větší prsten, když nakupují širší prsteny.

Styly pánských snubních prstenů

Moment … mysleli jste si, že jsme u konce? Výběr snubního prstenu není jen o vzhledu - musí být také příjemný na nošení. Tady je rozpis 4 nejpopulárnějších stylů prstenů.

 1. Classic Court nebo Comfort Fit - Tento styl pánského snubního prstenu je zevnitř i zvenčí zaoblený. Běžně se tomu říká „Comfort Fit“, protože se pohodlně nosí a relativně snadno se navléká a sundá. A protože snubní prsten často sundávat nebudete, je to všechno o pohodlí. Známý také jako „Full Court“ a „Traditional Court“, jedná se o nejběžnější tvar a styl prstenu.
 2. Ve tvaru D nebo kupolovité - Tento styl prstenu je stejně populární jako prsteny tvaru Full Court. Na rozdíl od Classic Court je vnější strana prstenu zaoblená, zatímco vnitřní strana je plochá. To mu dává tvar kopule … nebo tvar písmene D. Jsou ideální pro muže, kteří chtějí těsnější velikost, aniž by obětovali tradiční tvar Comfort Fit. Kupolovité, stejně jako Classic court, jsou méně náchylné k zachycení oděvem nebo stroji.
 3. Plochý prsten - Ploché prsteny jsou přesně takové, jak název napovídá … ploché. Ploché prsteny zevnitř i zvenčí, jsou známé tím, že se pohodlně nosí, ale je pravděpodobnější, že se zachytí za oblečení a stroje.
 4. Flat Court - Prsteny tvaru Flat Court si můžete představit jako prsteny ve tvaru obráceného písmene D - s plochou vnější stranou a zakulacenou vnitřní stranou.

Co si nechat na pánský snubní prsten vygravírovat

V době tweetů a emodži myšlenky se rychle vytrácí. Gravírované pánské snubní prsteny tak mohou být ještě osobnější a trvalejší vzpomínkou. Je to další způsob, jak ukázat svou lásku, připomenout si okamžik a udělat svůj prsten mnohem jedinečnějším.

Víte, kdo jste a jaký příběh chcete vyprávět. Váš snubní prsten by to měl odrážet a existuje nekonečné množství způsobů, jak si ho nechat gravírovat. Nechte si gravírovat datum své svatby nebo iniciály své snoubenky. Zvolte GPS souřadnice místa, kde jste se poprvé setkali, nebo slovo, které vyjadřuje váš příběh.

Ve společnosti Trendhim nabízíme laserové gravírování na vnitřní straně většiny prstenů, díky nimž bude vaše svatba ještě výjimečnější.

Nejste si jisti, co si nechat gravírovat? Podívejte se sem na více než 30 nápadů na gravírování.

Netradiční pánské snubní prsteny

Váš příběh se liší od příběhů ostatních mužů a váš snubní prsten by se měl také lišit. Pokud vás tradiční snubní prsteny nenadchly, podívejte se na 2 z našich oblíbených možností jedinečných alternativních snubních prstenů.

Silikonové pánské snubní prsteny

Silikonové prsteny jsou nejen pohodlné na nošení, ale jsou také mimořádně lehké, pružné a bezpečné na nošení v posilovně nebo při práci rukama. A není třeba sundávat silikonový prsten ve sprše nebo u bazénu, protože je voděodolný. Tím nad kovovými prsteny vyhrává.

Silikonové snubní prsteny jsou navíc nevodivé a bezpečné pro ty, kdo pracují s elektřinou a blesky. Thor by byl nadšený.

Keramické snubní prsteny pro muže

Nošení keramického snubního prstenu je zážitek sám o sobě. Jsou tak lehké, že se může zdát, že je ani nemáte na prstu. Dobrá zpráva pro prsteny, které budete nosit každý den.

Protože keramika není kov, nezpůsobuje problémy lidem s kožními alergiemi, a proto je hypoalergenní. Keramické prsteny jsou také nevodivé a nebudete je muset sundávat, aby nedošlo ke zranění nebo poškození elektronických zařízení.

Jak snubní prsten čistit v pohodlí domova

Bez ohledu na typ snubního prstenu, pro který se rozhodnete - od wolframových a titanových snubních prstenů po zlaté nebo ty z nerezové oceli - je důležité udržovat je v čistotě. Následující metoda je bezpečná pro většinu typů snubních prstenů, což znamená, že nepoškodí žádné drahokamy ani kameny (pokud je váš prsten má) ani poškrábe kov.

 1. Nalijte vlažnou vodu do malé misky a přidejte několik kapek jemného prostředku na mytí nádobí.
 2. Ponořte do vody měkký hadřík, který nepouští vlákna, a jemně prsten otírejte, dokud nebude čistý. Můžete také použít měkký zubní kartáček.
 3. Opláchněte snubní prsten čistou vlažnou vodou a otřete všechny zbytky mycího prostředku.
 4. Prsten dobře osušte čistým ručníkem a před nasazením ho nechejte uschnout na vzduchu.

K čištění snubního prstenu (nebo jakéhokoli prstenu!) Nepoužívejte bělidlo, chlor nebo aceton. Tyto drsné chemikálie mohou kov poškodit … dokonce i nerezovou ocel. Měli byste se také vyhnout brusivům, jako je jedlá soda nebo drsná zubní pasta, protože by mohly kov poškrábat.

Vy se ptáte – my odpovídáme

Kde mohu koupit pánský snubní prsten online?

Trendhim nabízí širokou škálu pánských snubních prstenů z nerezové oceli, keramiky, silikonu a titanu.

Jaký je rozdíl mezi snubním prstenem a ostatními prsteny?

Pánské snubní prsteny se nosí se na prsteníčku levé ruky jako známka toho, že jste ženatý a nejste k mání.

Jsou obecně hladké nebo jen s decentním designem na rozdíl od prstenů, které jsou vytvořeny, aby upoutaly pozornost.

Na kterém prstu se pánský snubní prsten nosí?

Většina mužů nosí snubní prsten na prsteníčku levé ruky.

Čím se vyznačuje jedinečný pánský snubní prsten?

Cokoli, co porušuje tradici, bude považováno za jedinečný snubní prsten. Pokud hledáte něco odlišného, vyzkoušejte silikonové, gumové nebo dokonce keramické snubní prsteny, . Nebo zvolte prsten z odolné nerezové oceli se vzorem nebo gravírováním, které ho odliší od ostatních.

Totéž platí pro barvu. Pro skutečně jedinečný pánský snubní prsten jděte do modré, červené nebo dokonce černé. Nejedná se o běžné barvy prstenů a dodají vám na jedinečnosti, o kterou vám jde.