365 dnů na vrácení zboží
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč -
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

Léčivé náramky pro muže – význam drahých kamenů

Drahé kameny slibují vše od soustředění a odvahy až po intelekt a lásku. Vědět, který z nich si navléknout na zápěstí, vyžaduje trpělivost a znalosti. Náš komplexní průvodce vysvětlí, co dělá léčivé náramky s drahými kameny tak výjimečnými, a ukáže vám, jak si vybrat ten správný.

Možná si myslíte, že drahé kameny jsou pouze pro praktiky New Age a ty, kdo znají rozdíl mezi jógovou polohou sestupného psa a Paripurnou Navasanou. Ale víra v sílu kamenů je tak silná, že zdobí dějiny světa.

Vikingové (samozřejmě to převedeme k našim předkům) si cenili kamenů jako je karneol, gagát, granát a jantar pro jejich krásu a mystické vlastnosti. V dnešní době lidé stále věří, že určité drahé kameny mohou pomoci se vším možným od intelektu po důvěru.

Ať už hledáte náramky s drahými kameny kvůli jejich magickým vlastnostem nebo proto, že vypadají dobře, prolomíme tajemství těchto legendárních polodrahokamů a pomůžeme vám najít náramek, který nejlépe vypráví váš příběh.

Než začneme, je důležité si uvědomit, že píšeme o kamenech a jejich léčivých vlastnostech, které nejsou ověřené. Pokud jste v situaci, kdy je nutná skutečná fyzická, mentální nebo emoční pomoc, poraďte se se svým lékařem nebo terapeutem s licencí.

Jaký je rozdíl mezi drahými kameny a polodrahokamy?

Při nákupu léčivých náramků nebo jiných náramků s korálky z kamene, narazíte na „drahé kameny“, „polodrahokamy“ a „drahokamy“. Poznat rozdíl mezi těmito 3 - a co (pokud vůbec) mají společného - vám pomůže vybrat ten správný kousek pro vaši sbírku.

Co jsou to drahokamy?

Rozdělení kamenů na drahokamy a polodrahokamy neznamená, že jedny jsou významnější než druhé. Znamená to, že drahé kameny jsou cennější než polodrahokamy. Význam je stále v očích pozorovatele.

Drahokamy nazýváme 4 typy kamenů: rubíny, safíry, smaragdy a diamanty. Ty jsou vždy dražší, a proto cennější než polodrahokamy.

Co jsou to polodrahokamy?

Jakýkoli kámen, který není „drahý“, je klasifikován jako polodrahokam. Ty jsou obvykle snadněji dostupné a často se používají při výrobě šperků.

Mezi polodrahokamy patří ametyst, avanturin, chalcedon, chryzokol, citrin, granát, hematit, nefrit, jaspis, lapis lazuli, malachit, obsidián, onyx, rhodonit, tygří oko, topaz, tyrkys a dlouhý seznam dalších.

Co jsou to drahé kameny?

Nyní, když jsme definovali drahé kameny a polodrahokamy … co je to drahokam?

Drahokamem nazýváme každý kámen, který je vybroušen a vyleštěn a používá se jako ozdoba. Drahé kameny používané ve šperkařství a uměleckých výrobcích, mohou být vyrobeny z minerálů, kamenů nebo dokonce z jantaru.

Drahým kamenem je také jakýkoli drahokam nebo polodrahokam, který je vybroušen, vyleštěn a nosí se jako šperk. Ve skutečnosti jakýkoli minerál vybraný pro svou krásu a zasazený do náhrdelníku, prstenu nebo náramku se nazývá drahý kámen. Některé drahé kameny jsou organické, jako perla nebo jantar. My Dánové víme o jantaru docela dost, protože pryskyřici ze stromů doby kamenné stále najdete podél našich břehů.

Jaký je rozdíl mezi krystaly a kameny?

Pokud nejste geolog, pravděpodobně vás spíše než vědecká klasifikace zajímají vlastnosti kamene - „magické“ vlastnosti, které má mít. Ale pro ty z vás, kteří se o to zajímají - hlavním rozdílem mezi kameny a krystaly je to, že krystal je identifikovatelný jako jediný krystal (jeden materiál). Krystaly mají na povrchu fazety a jsou obvykle dostatečně čiré, aby bylo skrz ně vidět.

Kameny tvoří mikroskopické krystaly slepené dohromady. Vezměte si například žulu. Tento kámen je tvořen z nesčetných krystalů - včetně křemene - které se spojují.

Slovo „kámen“ se také používá k popisu léčivých krystalů. Máte v tom zmatek? Nemusíte. Nejdůležitější při hledání krystalů, kamenů nebo minerálů (ano, další slovo pro popis kamenů) je, zda se vám líbí nebo ne. Vidíte určitý kámen jako součást svého příběhu? Pokud odpovíte ano … pak nezáleží na tom, zda je to drahý kámen, drahokam nebo jen kámen, který jste našli na své oblíbené túře.

Proč nosit léčivé náramky?

Ať už věříte v léčivou sílu drahých kamenů nebo ne, je nemožné popřít styl, který vašemu zápěstí dá ten pravý náramek.

Ve společnosti Trendhim věříme, že doplňky dokáží vyprávět váš příběh – definují okamžik a pomohou vám vyjádřit vaši osobitost. Pokud by to nestačilo, spousta lidí věří, že kameny dokáží ovlivnit vše od rovnováhy po uzdravení.

Pro mnoho lidí je nošení léčivého náramku s polodrahokamem způsobem, jak chránit, očistit a uvolnit negativní energii, která vás obklopuje. Vezměte si například hematit. Uvádí se, že tento kámen má silnou uzemňovací energii, která u nositele rozvíjí soustředění a koncentraci. Nošením náramku z hematitu budete v neustálém kontaktu s těmito drahými kameny a jejich (ať už opravdovou nebo ne) silou.

Mnoho léčivých náramků je spojováno s čakrami. Jedná se o 7 kruhů energie seřazených podél páteře. Jak to životě už chodí, čakry se mohou dostat mimo rovnováhu. Nošením kamenů a krystalů prý tuto rovnováhu obnovíte a rozproudíte správný tok energie. Náramek čakra, nabízí 7 kamenných korálků různých barev, každý je spojen s jinou čakrou.

Fungují léčivé kameny?

To je první otázka, kterou jsme si položili, když jsme se do tohoto tématu ponořili … a abychom byli upřímní, neexistuje žádný vědecký výzkum, který by říkal, že fungují. Ale stejně jako všechny věci, které přesahují rámec černé a bílé, jejich síla spočívá v tom, zda věříte, že fungují nebo ne.

Není bláznivé si myslet, že kameny a krystaly mají energii, a proto jsou schopny pomoct s vyrovnáním životní síly. Vezměte si například náramkové hodinky. Pokud máte na sobě hodinky quartz, které jsou na baterii, pravděpodobně ke sledování času využívají síly krystalu.

Křemenné krystaly produkují elektřinu, když jsou vystaveny stresu. V případě vašich hodinek baterie posílá elektřinu do křemene elektronickým obvodem, který způsobuje vibrace s přesnou frekvencí (32 768 krát za sekundu). Obvod počítá vibrace a vytváří elektrické pulzy, jeden za sekundu. Impulzy pohánějí malý motorek, který roztáčí ručičky hodinek - a nabízejí přesné měření času (dokud se baterie nevybije).

Proto není nemožné si představit, že nošení náramků s drahými kameny a krystaly má stejný účinek. Energie, kterou vydáváte každý den, může působit na kameny a způsobit, že uvolní svoji energii. Jedná se o dialog mezi vaším tělem a náramkem. Ten, který by mohl váš příběh navždy změnit.

Jak najít ten pravý léčivý náramek pro vás

Výběr drahého kamene pro jeho energetické nebo léčivé vlastnosti může být náročné. Než si koupíte další náramek, zjistěte, jaké mají kameny vlastnosti. Rozhodněte se, proč daný kámen chcete a co doufáte, že přinese vašemu životu.

Pamatujte, že pokud jde o doplňky, neexistuje žádná hierarchie drahokamů a krystalů. Vyberte si náramek, který odpovídá vašim záměrům a nakonec odpovídá příběhu, který chcete vyprávět. Pokud také vypadá dobře, je to bonus.

Níže se podívejte na nejoblíbenější drahé kameny pro náramky pro muže. Najděte ten, který hovoří o tom, co podle vás ve vašem životě chybí (nebo čeho potřebujete v životě více).

Níže uvedené informace o kamenech a jejich léčivých vlastnostech nejsou ověřené. Pokud jste v situaci, kdy je nutná skutečná fyzická, mentální nebo emoční pomoc, poraďte se se svým lékařem nebo terapeutem s licencí.**

Kameny a jejich význam

 • Hematit - Soustředění - Tyto kameny se používají k posílení spojení se zemí a zvýšením odvahy. Uvádí se také, že je to mocný kámen ke stimulaci soustředění a koncentrace.
 • Achát - Důvěra - Achát se používá jako ochranný kámen. Posiluje moudrost, odvahu a soustředění.
 • Ametyst - Uzemnění - Ametyst se používá k uzemnění nositele a ke zvýšení kreativity a vášně. Může posílit intuici a pomoct s uskutečněním nápadů.
 • Tygří oko - Statečnost - I název tohoto kamene zní divoce. Tygří oko se používá k vybudování sebevědomí, štěstí a zvýšení odvahy tváří v tvář obtížím.
 • Láva - Síla - Stejně jako ohnivá kapalina, která ji vyrobila, jsou lávové kameny symbolem síly a odhodlání. Možná budete chtít přidat několik kapek esenciálního oleje do svých korálků z lávových kamenů. Jejich porézní povrch drží olej a uvolňuje vůni po celý den - trochu aromaterapie na vašem zápěstí.
 • Jaspis - Stabilizující - Jaspis přináší klid a absorbuje negativní vibrace. Tyto polodrahokamy také podporují poctivost a organizaci…na náramek to není vůbec špatné.
 • Onyx - Síla - Onyx je jedním z nejznámějších drahokamů, Onyx se nosí kvůli síle. Je to kámen, který dodává sebevědomí a zvyšuje odvahu, sebeovládání a moudrost.
 • Unakit - Sebeláska - Unakit je kámen, z něhož můžeme všichni těžit. Je známo, že podporuje sebepřijetí a uzdravení, a je známo, že tento polodrahokam odstraňuje negativní energii.
 • Lapis Lazuli - Snižuje stres - Drahé kameny Lapis Lazuli se nosí, aby ulevily od stresu a podpořily soucit, pravdu a důvěru.


Další léčivé kameny a jejich význam

 • Apatit - Intelekt - Apatit je léčivý kámen, který prohlubuje sebevyjádření, zvyšuje motivaci, uklidňuje a umožňuje rozkvět kreativity a intelektu.

 • Obsidián - Bystrost - Obsidián se používá ke stimulaci bádání a vnitřní síly. Legenda říká, že tento kámen vám může pomoci objevit vaše pravé já.

 • Růžový křemen - Láska - Růžový křemen je známý jako kámen lásky. Říká se, že obnovuje harmonii a podporuje pocit vnitřního klidu.

 • Sodalit - Klid - Sodalit je známý svou schopností obnovit pořádek a vnést rovnováhu do života.

 • Turmalín - Porozumění - Turmalín podporuje sebevědomí, toleranci a soucit.

 • Křišťál - Očista - Křišťál je často označován jako dokonalý léčitel kvůli jeho údajným schopnostem absorbovat, uvolňovat a měnit energii. Je známo, že vyrovnává a omlazuje fyzické, emoční a duševní stavy.

 • Aventurín - Štěstí - Aventurin je drahým kamenem prosperity. Může také podpořit vytrvalost… a tím prosperitu.

 • Citrín - Kreativita - Citrín prý čistí čakry, zvyšuje kreativitu a přitahuje bohatství.

 • Karneol - Motivace - Je známo, že karneol dodává odvahu a zvyšuje vaši motivaci k úspěchu.

 • Amazonit - Zklidňující - drahý kámen amazonit se nosí pro své uklidňující vlastnosti. Tento kámen údajně pomáhá vidět obě strany problému a najít vyvážené řešení.

 • Akvamarín - Posílení - Akvamarín je kamenem poznání a odvahy. Může uklidnit mysl, zostřit váš intelekt a pomoci vám najít správné rozhodnutí.

 • Azurit - Čistí - Azurit se nosí, aby pomohl očistit tělo od negativní energie a zmírnit stres.

 • Howlit - Inspirace a kreativita - Říká se, že Howlit posiluje paměť, zvyšuje touhu po znalostech a podporuje kreativitu.

 • Fluorit - Bystrost - Fluorit se nosí, aby zvýšil soustředění a sebevědomí.

 • Granát - Dodá energii - Granát je drahý kámen, který čistí vaši energii a vrací rovnováhu do vašich čaker. Je také známo, že zvyšuje odvahu a sebevědomí.

 • Rodonit - Soucit - Rhodonit léčí a vyrovnává energii a stimulují lásku k sobě a ostatním.

 • Lepidolit - Povědomí - Lepidolit se často používá v době změn. Říká se, že tento polodrahokam přináší emoční uzdravení a snižuje stres.

 • Smaragd - Sjednocení - Smaragdy jsou známé nejen vybudováním Oz. Tyto drahokamy se nosí, aby přinesly věrnost, bezpodmínečnou lásku a povzbudily přátelství.

Jak čistit a nabíjet náramky z léčivých kamenů

Bez ohledu na to, jak magický nebo silný si myslíte, že váš náramek bude, nelze popřít, že se časem zašpiní. Chcete-li korálkový náramek vyčistit, jemně ho vydrhněte měkkým hadříkem namočeným v teplé vodě s malým množstvím jemného mýdla.

Rozdíl mezi nošením náramku s léčivými kameny oproti náramku s „obyčejnými“ kamennými korálky je záměr nositele. Pokud ho nosíte jen proto, že dobře vypadá, udržujte ho v čistotě a postupujte podle tipů, které najdete tady. To postačí, abyste si náramku dlouho užili. Ale pokud jste si ho vybrali proto, že doufáte, že vám kameny mohou přinést něco nového do života … možná budete chtít zvážit jeho nabití.

Pokud jste skeptičtí ohledně léčivých účinků náramků s drahými kameny, pak vám následující tipy k nabíjení pravděpodobně nebudou k ničemu. Ale ani neublíží.

I když neexistují žádné vědecké studie o léčivých vlastnostech drahokamů, nezabránilo to lidem v ně věřit.

Nabíjení kamenů ve vašem náramku je fantastickým způsobem, jak říci, že pomáháte obnovit jakékoli magické vlastnosti, které kameny mohou mít. Existují 2 jednoduché způsoby, jak nabít drahé kameny: měsícem nebo šalvějí.

Nejjednodušším způsobem, jak nabít léčivé drahé kameny, je světlem při úplňku. Postačí náramek umístit na přímé měsíční světlo a počkat 6-12 hodin. Možná to budete muset opakovat i následující noc … v Dánsku jsou noci krátké.

Pomazání šalvějí je další metodou nabíjení léčivých kamenů. Začněte tím, že zapálíte tyčinku šalvěje a sfouknete ji tak, aby doutnala. Držte náramek v kouři a otočte ho tak, aby se každý korálek obalil kouřem.

Výhodou obou těchto metod je, že nepoškodí náramek ani nezbarví korálky.

3 věci, na které si při nakupování léčivých náramků z drahých kamenů dát pozor

 1. Cena - Pokud si na zápěstí nedáte diamanty, žádný drahý kámen by vás neměl zadlužit. Většina z těchto kamenů není vzácná (navzdory jejich předpokládané síle), takže náklady by vám neměly bránit v hledání náramku, který vám vyhovuje.

 2. Velikost a zapínání - Bez ohledu na to, kolik energie kameny údajně mají nebo kolik máte naděje, že budou účinkovat, pokud vám náramek nesedí nebo padá ze zápěstí, nestojí za to. Při nakupování pánských náramků z drahých kamenů nebo náramků s léčivými kameny online si přečtěte recenze produktů nebo kontaktujte zákaznickou podporu, kde získáte další informace o tom, jak najít vhodné řešení a zda je zapínání bezpečné a vhodné pro váš životní styl.

 3. Autenticita - Jeden z nejdůležitějších faktorů, které je třeba vzít v úvahu při nakupování korálkového náramku s léčivými drahými kameny nebo krystaly. Pravost přírodních kamenů odliší váš náramek od ostatních. Spousta kamenů na trhu se barví, pro jednotnější zabarvení. I když to není nic neobvyklého, je třeba to mít na paměti.

Léčivé náramky a váš příběh

Od středověku po domorodé Američany, drahé kameny a polodrahokamy byly používány jako předměty uzdravení a moci. I když nejsou žádné vědecké studie o léčivých účincích krystalů a kamenů, najdete studie, které poukazují na placebo efekt, ke kterému u tohoto typu šperků dochází. A nemyslete si, že je to podvod. Pokud v něco věříte, bude to fungovat.

Možná právě o tom je nošení náramků s léčivými drahými kameny - o příběhu, který chcete vyprávět.

Náramek s kameny, který si vyberete, se stane součástí vaší cesty. Jestli ho nosíte pro sebevědomí nebo soustředění, je vaše věc. Nejdůležitější je, že to děláte pro sebe… ať už s magickou silou nebo bez ní.

Zpět
Heslo obnovit

Děkujeme! Pokud máte účet, obdržíte od nás email. Pokud od nás email neobdržíte, je to proto, že nemáte vytvořený účet. Účet si můžete vytvořit kliknutím na ZALOŽIT ÚČET v našem menu "Přihlásit se".

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.