365 dnů na vrácení zboží
Doručení 150 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 099 Kč-
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)

Jak vrstvit náhrdelníky

A nepřehnat to

Vypadat přirozeně vyžaduje úsilí. Víme, že to zní rozporuplně, ale věřte nám, tohle je teprve začátek.

Až budete číst níže uvedená pravidla, pamatujte, že i když jsou pravidla od toho, aby se porušovala, jejich znalost znamená rozdíl mezi jejich záměrným porušováním a nechtěným klopýtnutím o ně.

1. pravidlo: Zvažte svůj outfit

Představte si výstřih vašeho trička jako součást vrstvení. Výstřih do V nebo rozepnutá košile vytvoří stejně poutavý prvek jako náhrdelník s přívěskem, ale řetízek ve tvaru „U“ může vytvořit vizuální chaos. Pokud nosíte řetízek s výstřihem do V, ujistěte se, že visí dostatečně nízko, aby se s výstřihem nepřekrýval. Vrstvení náhrdelníků bude jednodušší, pokud zvolíte tričko s výstřihem těstě u krku.

Nejbezpečnější volbou je černé tričko s výstřihem těsně u krku, jelikož se nebude s náhrdelníky překrývat a dá vyniknout lesku všech vašich náhrdelníků. Vyhněte se tričkům s nápadnými vzory nebo výraznými obrázky.

2. pravidlo: Vyberte, co bude středem pozornosti

Bez ohledu na to, kolik náhrdelníků se rozhodnete nosit, jen jeden by měl být středem pozornosti. Tento náhrdelník bude sloužit jako ústřední bod vašich vrstev a ostatní budou fungovat jako jeho podpora. Pokud nosíte dva řetízky, bude to s největší pravděpodobností ten silnější nebo vizuálně nápadnější. Pokud kombinujete silné řetízky bez přívěsku a řetízky s přívěskem, největší pozornost si získá přívěsek, takže si vyberte tenčí řetízek, který ho doplní.

Vyhněte se vrstvení výrazných kousků, které byly vytvořeny, aby se nosily samostatně. Takový náhrdelník vysílá jasnou zprávu. Přidáním dalšího řetízku tuto zprávu zpochybníte a bude to prostě příliš.

Pro více informací o výběru správného náhrdelníku právě pro vás navštivte náš Dokonalý průvodce náhrdelníky pro muže.

3. pravidlo: Sjednoťte barvu kovu

Barva kovu by se měla shodovat. Nejlépe u všech vašich kovových doplňků. Pokud máte zlaté hodinky, vaše prsteny, náhrdelníky i přezka na opasku by měly mít zlatou barvu. Je to obzvláště důležité u doplňků, které leží těsně u sebe. Jakmile si vyberete, co bude středem pozornosti, ostatní řetízky by měli mít stejnou barvu.

Vyberte si doplňky, které doplní tón vaší pleti. Zlaté tóny a teplé barvy příjemně doplňují teplý tón pleti a stříbrná a gunmetal šedá se perfektně hodí ke studeným tónům pleti. Totéž platí pro vrstvy, které si vyberete. Zkuste vrstvit teplé barvy s teplými a studené se studenými. Černá se jako vždy hodí ke všemu.

Neplatí to, pokud váš nejvýraznější kousek obsahuje dvě barvy kovu - jako je například náš náhrdelník s vrstveným křížkem ve zlaté a stříbrné barvě. Vaše vrstvení bude vypadat mnohem promyšleněji, pokud řetízky budou barevně ladit s převládající barvou vašeho nejvýraznějšího kousku.

4. pravidlo: Pohrajte si s délkou a texturou

Nošení více náhrdelníků stejné délky není jen receptem na jejich zamotání. V nejlepším případě to bude vypadat jako optický klam. Pravděpodobnější však je, že budete vypadat neupraveně. Pokud vrstvíte 3 nebo 4 náhrdelníky, mezi dvěma vrstvami chcete vytvořit vzdálenost 5 až 10 centimetrů a méně. S více vrstvami mohou být jemnější kousky blíže k sobě, ale těžké řetízky a náhrdelníky s přívěsky by měly mít pro sebe určitý prostor. Vrstvy budete chtít využít k vyplnění prostoru mezi obličejem a spodní vrstvou s podobnými mezerami mezi jednotlivými vrstvami.

Pokud máte pouze náhrdelníky stejné délky, možná se vám povede pomocí malého triku vytvořit vrstvy — více o tom níže.

Řetízky přicházejí v několika podobách a vizuálně nejatraktivnější vrstvy jsou ty, které je obměňují. Například zaplétaný řetízek a řetízek s očky v námořnickém stylu se hezky doplňují a dodávají vašim vrstvám výrazný námořnický nádech.

5. pravidlo: Nasměrování pohledu

Váš nejvýraznější kousek bude přitahovat pohledy. Pokud chcete upozornit na svůj pohledný obličej, umístěte nejvýraznější kousek co nejvýše. Pokud chcete přitáhnout pohledy na svou hruď, umístěte nejvýraznější kousek níže, asi 5 centimetrů pod linií mezi vašimi prsy.

Chcete-li zdůraznit šířku ramen a relativně úzký pas, vsaďte na přívěsek, který bude viset relativně nízko.

6. pravidlo: Méně je více

Další z těch rozkošných protikladů. Doslova obhajujeme nošení více náhrdelníků…

Může to tak být, ale jen Mr. T se může vytáhnout a zakrýt každý centimetr své hrudi zlatem. Silný řetízek překryje cokoli jiného kolem sebe, takže jemné detaily a přívěsky budou vypadat jako dodatek. Při vrstvení náhrdelníků vsaďte na lehčí kousky, tenčí řetízky a menší přívěsky. Váš nejvýraznější kousek by měl „nenuceně“ upoutat pozornost a vše ostatní by ho mělo nenápadně doplňovat.

7. pravidlo: Neexistují žádná pravidla

Teď, když znáte pravidla, můžete je začít porušovat. Experimentujte. Můžete je přetvořit na svěží a vzrušující výtvory. Podělte se o své nejlepší (a své nejhorší) styly s námi na Instagramu s #TrendhimTribe. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, s čím přijdete.

Vrstvení náhrdelníků stejné délky

*Bude to fungovat pouze v případě, že jsou spony kompatibilní

  • Vezměte dva náhrdelníky a spojte je koncem ke konci.
  • Umístěte spojení na zadní část krku a přehoďte dva konce přes ramena.
  • Levý konec vezměte do pravé ruky a pravý do levé ruky.
  • Vraťte volné konce zpět za krk a spojte je.

Teď můžete posunout obě zapínání blíže nebo dále od sebe a upravit tak mezeru mezi náhrdelníky.