Objednejte si před 16:00, úterý 17. prosince - a bude doručeno do Vánoc
365denní záruka vrácení zboží bez udání důvodu
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
i
+420 228 886 611 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Výsledky hledání ""
Objednejte si před 16:00, úterý 17. prosince - a bude doručeno do Vánoc
Objednejte si před 16:00, úterý 17. prosince - a bude doručeno do Vánoc
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
i
Trendhim
×
Jazyk:
Všechny kategorie
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Košile
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 228 886 611
Pracovní dny 9 - 17

Průvodce propichování ušní dírky pro muže

Všechno, co potřebujete vědět o propichování ušní dírky - od typů náušnic až po propichování a všechno mezi tím. S odborným poradenstvím Hanka Martina, Profesionála v piercingu celého těla.

Pravděpodobně všichni známe 'toho' kluka, který se na letním hudebním festivalu příšerně opil a probudil se s piercingem... a možná i tetováním. Průvodce jsme vytvořili, aby se to nestalo i vám.

A protože nejsme odborníky v piercingu, zeptali jsme se Hanka Martina ze studia Benny Black Tattoo , aby nám poradil. S více než 10letou praxí v piercingu a zkušenostmi, které hovoří samy za sebe, jsme si jisti, že se od něho hodně naučíme.

Najděte to správné studio a připravte se

Jedním z nejdůležitějších kroků v procesu propichování dírky je výzkum před setkáním s jehlou.

„Když hledáte dobré studio, podívejte se na některé z jejich online recenzí a zjistěte, zda mají fotky z jejich práce,“ říká Hank, jehož oficiálním titulem je profesionální Body Piercer. „Zavolejte a zeptejte se na sterilizaci nástrojů, které při piercingu používají a zda používají jednorázové jehly. Také se zeptejte, z čeho jsou vyrobeny jejich šperky. Všechny šperky by měly být vyrobeny z chirurgické nerezové oceli, titanu, 14karátového zlata, PMFK Bioplastu (typ zdravotnického plastu), přírodního dřeva nebo kamene (pro natahované uší dírky).

Pokud nástroje a vybavení nejsou nové ani řádně sterilizované, nebo pokud nejsou dodržovány správné hygienické pokyny, můžete se nakazit krví přenosnými chorobami , jako je hepatitida B a C. Před návštěvou salonu si položte tyto otázky.

 • „Vypadá studio čistě? Mají oddělené prostory pro piercing a tetování?“
 • „Používají ke sterilizaci zařízení autokláv? Autokláv je jako tlakový hrnec. Ke sterilizaci nástrojů používá páru, teplo a tlak. Pokud studio tento sterilizátor nemá (případně plynový nebo tepelný sterilizátor), vážně bych tam na piercing nešel.“
 • „Rozbalují jehly před vámi, než piercing začně? Já používám pouze jednorázové sterilizované jehly. Bezpečnost je prvořadá.“
 • „Používají při propichování uší rukavice? Rukavice by měli nosit stále a svou stanici dezinfikovat po každém zákazníkovi. Pokud se dotknu něčeho mimo sterilizovanou oblast, rukavice si vyměním.“
 • „Používají nastřelovací pistoli? Každý profesionál, který dělá piercing bude používat pouze jehlu. Pokud používá nastřelovací pistoli, není to profesionál.“
 • „Cítíte se ve studiu nepříjemně? Každý salon s dobrými sterilizačními postupy by neměl mít problém ukázat autokláv a vysvětlit jejich postupy. Něco se vám nezdá? Pokud se necítíte příjemně… odejděte!“

Jakmile najdete studio a objednáte se, „připravte se na piercing tím, že se zdržíte nadměrného pití a kouření několik dní před zákrokem. Osprchujte se a ujistěte se, že především místo, které si necháte propíchnout, je naprosto čisté.“

Druhy piercingu na uchu

Možností je nepřeberné množství. A proto je velmi užitečné najít profesionála, který může vnést světlo k tématům, jako je bolest, ceny a jak správně pečovat o různé typy piercingů.

 1. Helix - Otvor v horní chrupavce
 2. Industrial - Dvě díry jsou spojeny jedním šperkem
 3. Auricle - Otvor na okraji chrupavky v blízkosti vnějšího ucha
 4. Přední helix - Dopředu směřující propíchnutí horní chrupavky
 5. Snug - Proražení svislé části ve vnitřní oblasti chrupavky nad antitragem
 6. Věž - Vpich v místě zvrásnění chrupavky ve vnitřním uchu
 7. Orbital - Dva otvory v chrupavce spojené jedním kusem šperku, obvykle umístěným v oblasti helix
 8. Daith - Otvor ve vnitřní chrupavce ucha
 9. Conch - Vnitřní nebo vnější propíchnutí chrupavky v oblasti ušní mušle
 10. Tragus - Dírka v části chrupavky v centrální části ucha
 11. Antitragus - Dírka v chrupavce vnitřního ucha, naproti tragusu
 12. Ušní lalůček - Otvor v dolní části lalůčku
 13. Horní lalůček - Otvor v horní části lalůčku
 14. Příčný lalůček - Horizontální otvor ušním lalůčkem

Bolí piercing?

Pro Hanka, který má ušní boltce natažené na 20 mm a propíchnutou nosnou přepážku, není žádná bolest při propichování cizí. "Všechny piercingy bolí do určité míry. Bolest by měla trvat jen chviličku, ale oblast propíchnutí může být citlivá asi týden. Ušní lalůčky jsou nejméně bolestivé ... a bradavky jsou velmi bolestivé."

Péče o piercing

V závislosti na umístění se „proces hojení může pohybovat v rozmezí od 2 do 6 týdnů u ušního lalůčku a 6-12 měsíců u piercingu pupíku“. Pro každého klienta studia Benny Black Hank doporučuje „používat 2krát denně nezředěné antibakteriální mýdlo a 2–4krát denně roztok slané vody“.

Zamezení infekci stojí za to extra úsilí. Co se týče roztoku slané vody, většina lékáren prodává roztok na mytí ran na bázi slané vody, který je pro tento účel vhodný. Zeptejte se svého piercera pro více informací.

 • Nedotýkejte se piercingu nebo šperků. Špinavé ruce nesou bakterie a bakterie způsobují infekci. Než se dotknete uší nebo náušnic, důkladně si umyjte ruce.
 • Při běžných každodenních činnostech na své nově propíchnuté uši nezapomínejte. Vyhýbejte se nárazům do uší při výměně oděvů, nasazování brýlí, používání telefonu nebo česání vlasů.
 • Dávejte si pozor i při spaní. Možná nebudete schopni spát na straně, kde máte nově propíchnutou ušní dírku.
 • Na piercing nepoužívejte peroxid vodíku ani alkohol. Tyto produkty mohou dráždit hojící se tkáň.
 • Na piercing nepoužívejte antibiotické masti, gely nebo krémy. Mohou zachytit nečistoty a zabránit přístupu vzduchu do místa vpichu.

Co dělat, když se nám piercing zanítí?

Docela nás překvapilo, když Hank doporučuje piercing nevyndávat, i když si myslíme, že se rána zanítila. „Pokud si myslíte, že máte infekci, obraťte se na svého piercera a promluvte si s ním o možnostech. Náušnici NEVYTAHUJTE. Pokud tak učiníte, kůže by se mohla zahojit přes infekci a způsobit další problémů. Často je to způsobeno nesprávným postupem při čištění nebo o nevhodný přípravek na čištění.

V mnoha případech je infekce způsobena tím, že se šperků dotkneme a / nebo piercing byl vykonán špinavýma rukama a / nebo lůžkoviny nebyly prány pravidelně. Bakterie se šíří jako olej na vodě, takže se vždy ujistěte, že vaše ruce jsou čisté, než se dotknete piercingu a že lůžkoviny se pravidelně perou a mění. Infekce může být také způsobena tím, že je venku horko a vy se více potíte. V takovém případě pomáhá častěji čistit roztokem slané vody.“

Dobrou zprávou je, že existují kroky, které můžete udělat, aby se infekci zabránilo.

 • Udržujte propíchnutou oblast v dostatečné vzdálenosti od tělních tekutin jiných lidí, jako jsou sliny a pot. Nikomu nedovolte, aby se hojícího piercingu dotkl, políbit nebo olizoval.
 • Váš telefon a sluchátka udržujte v čistotě. Nezapomínejte ani na sluneční brýle , čepici, helmu na kolo a cokoliv jiného, co se s piercingem dostane do stylu.
 • V blízkosti piercingu nepoužívejte kosmetiku, pleťovou vodu a lak na vlasy.
 • Dokud se piercing nezahojí, zapomeňte na horkou vanu, plavání v bazénu nebo rybníku.
 • Vyhněte se přímému slunečnímu záření, soláriím, písku, opalovacím olejům a pleťovým vodám. Ty mohou pálit a dráždit piercing.
 • Vyhněte se stresovým situacím, vyhněte se kouření, drogám a alkoholu, protože negativně ovlivňují hojení.

Jak mohu udržet svou propíchnutou dírku otevřenou bez viditelných šperků?

Víme, že ne na každém pracovišti jsou náušnice povoleny. Hank navrhuje zeptat se, zda by byl přijatelný alespoň tzv. retainer. "Je to průhledná pecka z bioplastu s malým plochým diskem na obou koncích." Pokud vám to nedovolí, "náušnici si během pracovní doby sundejte a vložte ji zpět, jakmile opustíte budovu".

Máte obavy, že vám dírka zaroste, zatímco budete zaneprázdněni papírováním? "Pokud máte dírku propíchnutou teprve krátce, dírka by se v průběhu jednoho dne mohla zavřít. Obzvláště tehdy, když byla propíchnuta jehlou, která nepoškozuje pokožku tak jako nastřelovací pistole. Pokud ji máte propíchnutou více než rok, můžete ji nechat prázdnou i několik dní. Ale i tehdy se může uzavřít, pokud je tkáň zdravá."

Péče o náušnice

"Během procesu hojení náušnici nevytahujte. Abyste se vyhnuli infekci musíte se o propíchnuté místo důkladně starat. Když se dírka zahojí, je malá šance na vznik infekce, ale vaše náušnice byste si měly jednou za čas vyčistit, aby se zabránilo zápachu. Pokud je chcete vyčistit, namočte je do malé skleněné nádoby s antibakteriálním mýdlem a vodou, pak použijte jemný kartáček na šperky a na závěr je důkladně opláchněte."

Teď o té zábavnější části procesu! Váš piercer může mít konkrétní doporučení, jakou první náušnici zvolit a určitě byste na jeho radu měli dát. Jakmile si ji budete moct vyměnit… nic Vás nezastaví! Najít náušnici, které nejlépe vypoví Váš příběh je mnohem zábavnější, než obavy o hygieně a solném roztoku.

Vaše otázky - naše odpovědi

Kdy se začaly dělat piercingy?

První známý piercing byl právě u muže. Ledový muž Ötzi je starověká mumie, která byla nalezena zamrzlá v Alpách. Odhaduje se, že je stará asi 5 300 let a má tetování a piercing. Skutečná rocková hvězda těch dob.

Bible zmiňuje piercing ucha, který byl populární i na konci 16. století během anglické renesance (říká vám něco jméno Shakespeare?). V určitém okamžiku byl piercing pouze dámskou záležitostí, ale teď si získal znovu popularitu i u mužů, a zdá se, že to tak zůstane.


Kde si můžu nechat ucho propíchnout?

Záleží na tom, kde bydlíte. Pokud budete někdy v Dánsku zajděte za Hankem Martinem, který má salon at Benny Black Tattoo . A Hank je v Horsens… zastavte se někdy!


Jaké jsou současné trendy pánských náušnic?

Zdá se, že muži v mém studiu dávají přednost peckám. Konkrétně je to labret, který se skládá z tyčinky, disku na jedné straně a kovové kuličky na druhé straně."


Odráží cena kvalitu?

"Pokud jde o propichování, cena obvykle odráží to, co si lidé účtují v oblasti vaší země a / nebo města. Pokud jde o šperky, piercer by měl používat kvalitní šperky a cenový rozdíl je obvykle kvůli tomu, že šperk má i další dekorativní prvky, jako je například drahokam. To znamená, že pokud si někdo účtuje opravdu nízké ceny ve srovnání s jinými studiemi, může to být odrazem nižší kvality šperků."


Jak dlouho trvá, než se propíchnutá dírka zahojí?

Čas hojení závisí na tom, na jakém místě je propíchnutí, "hojení ušního boltce trvá přibližně 2-6 týdnů". Zeptejte se Vašeho piercera pro více informací.


Proč mi propíchnuté dírky zapáchají?

Zápach může být důsledkem hromadění kožních buněk, tělesné mastnoty a bakterií. Smíchejte tyto 3 aspekty a ocitnete se na divoké, páchnoucí jízdě. Zápachu se můžete zbavit čištěním dírky mýdlem nebo fyziologickým roztokem soli.Pokud je propíchnuta dírka červená, oteklá nebo z ní teče hnis ... je pravděpodobně infikována a měli byste navštívit profesionála.


Jsou nastřelovací pistole bezpečné? Nebo je lepší si ucho nechat propíchnout jehlou?

„Nastřelovací pistole strčí tupý hrot skrz kůži, což způsobí poškození tkáně a může mít za následek keloidní jizvu (hrbolek na zadní straně ucha). Pistoli nemůžete desinfikovat prostřednictvím autokláv, takže se čistí pouze otřením dezinfekčním přípravkem. To může vést k tomu, že bakterie a viry přenášené krví nebudou z nástroje zcela odstraněny.“

Naproti tomu „propichovací jehlu sterilizovat lze. Je také velmi ostrá a způsobuje mnohem menší poškození tkáně, kterou propichujeme. Šance keloidního zjizvení jsou tedy minimální.


Může propíchnutí ucha pomoct při migréně?

Někteří lidé tvrdí, že propíchnutí ucha, tzv. daith piercing, tedy propíchnutí chrupavky, abychom byli přesní - může zmírnit migrény, protože zasáhne určitý tlakový bod. Nicméně, neexistuje žádný vědecký důkaz ,který by to dokázal.


Může se infekce po propíchnutí ucha rozšířit?

Pokud zjistíte, že rána krvácí, místo vpichu je oteklé nebo bolestivé a ani při pravidelném čištění se to nezlepšuje... dírka je pravděpodobně infikovaná. Poraďte se s lékařem.

Jen vzácně se pronikavá infekce šíří po celém těle. Ale my nejsme zdravotní středisko! V každém případě si to nechte zkontrolovat profesionálem.


Zarůstá propíchnutá ušní dírka?

Ano. A máme štěstí, že tomu tak je. Představte si, že by propíchnutí nikdy nezarůstala… všichni bychom se děsili obyčejné třísky! „Propíchnutá dírka často zaroste pokud náušnice nepoužíváme. Pokud se tkáň nepoškodí a není natažena na velkou velikost, obvykle znovu zaroste.“


Budu mít po piercingu jizvu?

Jizvy mohou nastat po použití nastřelovací pistole. Zda budete mít jizvu, záleží na vašem těle a jak piercing probíhal.


Jaký piercing si mám nechat udělat?

To je na vás a na příběhu, který chcete sdělit. Váš piercer může navrhnout nejvhodnější první náušnici na základě materiálu, hmotnosti, atd. ... tak si nechte poradit.

Až budete hledat další náušnici, prohlédněte si naši nabídku . Jsou seřazeny podle oblíbenosti. Někdy je dobré vědět, co se líbí ostatním mužům. Může to usnadnit rozhodování. Ať tak či onak, vždy ji noste sebevědomě.


Seznamte se s Hankem Martinem – Profesionálním piercerem

Hank Martin pochází z Austinu v Texasu (USA) a žije a pracuje v Dánsku a Německu po dobu 5 let. Má více než deset let zkušeností v oboru piercingu a pyšní se přesností, čistotou a profesionalitou.

Hank se snaží vytvořit pro své klienty zábavnou a příjemnou atmosféru, aby měli co nejlepší zážitek. V Dánsku ho najděte ve studiu Benny Black Tattoo .

Nové kolekce

Hodinky, které se pohybují zároveň s vámi

Hodinky Dante jsou poháněny pohybem vaší paže. Dokud se budete pohybovat, pošlapou i hodinky. Nepřestávejte se pohybovat...

Skládací tašky připravené na cestování pro městského objevitele

Každá lehká, vodě-odolná taška dánského designu z kolekce skládacích tašek Lazy Bear se snadno zabalí pro cestování a zv...

Kolekce italských kožených opasků

Každý kožený opasek je kombinací italského řemeslného zpracování s dánským designem a fúze dlouhotrvající funkčnosti s m...

Kolekce Kite

Kolekce Kite je univerzálním výběrem odlehčených čepic beanie. Každý kus je vyroben ze 100% organické bavlny, což zajišť...

Kolekce Lincoln

Každá peněženka a taška vytvořená z poddajné kůže v různých barvách kombinuje funkční design s trvalou kvalitou a časem...

Kolekce Moda

Kolekce Moda se může pochlubit italským řemeslným zpracováním a dánským designem v řadě klobouků a čepic vyrobených pro...

Kolekce slunečních brýlí Vista

Kolekce Vista s polarizovanými čočkami a 100% ochranou vůči UV záření byla vytvořena tak, abyste mohli zažít život s ote...

Kolekce hodinek Aviator

Kolekce Aviator má to, co piloti a muž podle značky Fawler hledají na hodinkách - funkčnost, nestárnoucí styl a přesnost...

Kolekce šperků Gravel

Vypracovaná kolekce prstenů, náhrdelníků a náramků, které kombinují odolné materiály s dánským designem a vytváří kousky...

Zobrazit všechny kolekce

Nové články

Vyrážíte někam? Jak se sbalit na služební cestu

Naučte se, jak se nalehko sbalit na služební cestu. Naši obchodní zástupci rozebírají, co si vzít s sebou a jak to zabal...

Ať se vám to podaří hned napoprvé: Nápady a tipy na gravírování

Váš průvodce gravírováním dárků pro něj, aby se vám to podařilo hned napoprvé

Co si obléknout na pracovní pohovor: Průvodce pro muže

Náš kompletní průvodce vám poradí, jak vypadat upraveně a vhodně na každý pohovor.

Štětka na holení: Váš dokonaný průvodce o štětkách na holení

Váš dokonalý průvodce štětek na holení z jezevčích, kančích, koňských a syntetických vlasů.

Mokré holení – Váš dokonalý průvodce

Nikdo se nechce při holení pořezat. Podle tohoto komplexního průvodce holením za mokra se naučíte, jak se hladce oholit.

5 tipů na péči o vousy – přímo od holiče

Díky 5 tipům jsme vám usnadnili péči o vousy.

Jak nosit bekovku a vypadat dobře

Nejste si jisti, jestli vám bekovka sluší? Probereme to a ukážeme vám, že můžete udělat víc, než si ji jen nasadit na hl...

Jak nosit motýlka (a nosit ho dobře)

Jak si uvázat motýlka: průvodce krok za krokem, jak to pokaždé udělat správně. Navíc vše, co potřebujete vědět, abyste h...

Jak si uvázat kravatu: 30 různých kravatových uzlů

Naučte se 30 různých způsobů, jak vázat kravatu s průvodcem a pokyny krok za krokem - od klasických kravatových uzlů až...

Zobrazit všechny články
Zpět
Heslo obnovit

Hurá! Poslali jsme vám e-mail. Brzy se můžete přihlásit!

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.