Končí za

00:00:00
Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 60 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
Kontaktujte nás

9 nejoblíbenějších typů pánských řetízků a náhrdelníků

Řetízky jsou nezbytnou součástí pánských šperkovnic – od jemných stříbrných řetízků až po masivní zlaté náhrdelníky. Klasický řetízek typu curb však nemusí být vhodný pro každého. Pronikáme do rozmanitého světa řetízků. Po přečtení průvodce budete znát rozdíl mezi řetízkem figaro a točeným řetízkem. Získáte lepší představu o tom, který styl se k vám hodí nejlépe.

1 9 nejoblíbenějších typů pánských řetízků a náhrdelníků1.1 Typy řetízků a náhrdelníků1.2 Jakou velikost a délku řetízku mám zvolit?

Typy řetízků a náhrdelníků

1. Kabelový řetízek

Je známý také jako řetízek typu anchor a skládá se z řady stejných oválných článků, které jsou vzájemně propojeny jednotným vzorem. Kabelový řetízek, který je ideální na přívěsky, je jako bílá košile – neměl by chybět v žádném stylovém arzenálu pánských doplňků.

2. Řetízek typu curb

Řetízek typu curb je díky svým vzájemně se proplétajícím, plochým a krouceným článkům, které přiléhají k vaší pokožce, synonymem mužného šarmu. Je jako kožená bunda řetízků – moderní a rebelský.

3. Řetízek figaro

Italský krasavec je variací řetízku s rytmickým vzorem střídajících se kratších a delších článků. Je to operní pěvec řetízků – melodický a podmanivý.

4. Kuličkový řetízek

Nepředvídatelný bratranec z rodiny řetízků je tvořen řadou kovových kuliček. Kuličkový řetízek je puntíkovanou kravatou mezi řetízkovými náhrdelníky – zábavný, hravý a výrazný.

5. Řetízek trace

Řetízek trace je tenčí verzí kabelového řetízku – jemný řetízek z jednotných článků, ideální pro ty, kdo dávají přednost decentním doplňkům. Dodá jemný, minimalistický detail – nenápadný a elegantní.

6. Řetízek hádek

Řetízek hádek s plochými rovnoběžnými články napodobuje kostru sledě. Je známý svou hladkou a jemnou strukturou a elegantním vzhledem. Tyto poměrně tuhé řetízky se zřídkakdy kroutí nebo zamotávají.

7. Točený řetízek

Točený řetízek vypadá jako klasický konopný provaz. Ve své lesklé kovové podobě je však ztělesněním síly a sofistikovanosti. Točený řetízek je jako oblek šitý na míru – vždy elegantní a úžasný.

8. Kostičkovaný řetízek

Kostičkované řetízky mají hranaté články spojené do souvislého hladkého řetízku. Budou moderním geometrickým prvkem ve vaší sbírce řetízků. Jsou jako elegantní sluneční brýle s černými obroučkami ve vašem šatníku – elegantní a trendy.

9. Lankový řetízek

Lankový řetízek s pevně spojenými vlnovkami vypadá jako hadí tělo – je hladký, pružný a příjemný na dotek. Z dálky vypadá jednotně, jako by nebyl složen z článků. Je jako hedvábný kapesníček – luxusní a exotický.

Jakou velikost a délku řetízku mám zvolit?

Příliš těsný řetízek ve vás může vyvolat pocit, že zápasíte s hroznýšem, zatímco příliš dlouhý řetízek ve vás může vyvolat pocit, že na svých ramenou nesete tíhu celého světa. Podrobný návod k výběru správného náhrdelníku najdete v našem „Průvodci velikostí a délkou náhrdelníku“.

PŘIHLASTE SE A VYHRAJTE 10 000 KČ

Přihlaste se k pravidelnému odběru stylových tipů, speciálních nabídek a informací o nových produktech. Automaticky se zúčastníte měsíčního slosování o dárkový poukaz v hodnotě 10 000 Kč.

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.