Končí za

00:00:00
Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 60 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
Kontaktujte nás

Letošní top trendy mezi pánskými slunečními brýlemi

Nejžhavější trendy podle našeho výzkumu a prodaného zboží

1 Letošní top trendy mezi pánskými slunečními brýlemi1.1 Top trendy mezi pánskými slunečními brýlemi pro rok 20221.2 Barva1.3 Streetový styl1.4 Silné očnice1.5 Silnější horní část1.6 Hranaté1.7 Kulaté1.8 Skládací sluneční brýle1.9 Lehké obroučky1.10 Polarizace1.11 Dřevěné nožičky1.12 Nevíte, co přesně vám sluší?1.13 Připojte se k nám

Top trendy mezi pánskými slunečními brýlemi pro rok 2022

Už nejsme pod zámkem a je to vidět. Zase je všechno otevřené, takže můžeme svobodně vylétnout z klícek, kde jsme byli skoro dva roky zavření. Můžeme se zase bavit a objevovat nová místa. A tenhle život si zaslouží styl.

Styl se nemění z rozmaru. Je to kulturní fenomén, který odráží ducha doby. Tak dlouho jsme toužili po svobodě a vyjádření své osobitosti.

Tak co nám brání?

Barva

Byly doby, kdy každý muž nosil černé sluneční brýle. Je to jistota. Černá se hodí ke všemu. Kromě černých slunečných brýlí se nosily pilotky s kovovými obroučkami a modrými skly.

Ale to už neplatí. Chceme vyjádřit svou osobitost. Ukázat se. Klubeme se ven, abychom se předvedli. Schovávání už bylo dost.

Letos se oblibě těší barevné obroučky i skla a jediný způsob, jak svou hru vylepšit, je být ještě výraznější.

Streetový styl

Některé modely jsou tak klasické, že se nemění. Našly si svůj tvar a vyhovuje jim. Změna není potřeba.

Novější modely se neustále mění. Kreativita nezná mezí. Vytváří zajímavé nové tvary, barevné kombinace a velikosti.

Tyhle modely jsou jenom pro ty, kdo se nebojí si je nasadit – a odlišit se. Tvůrci trendů a průkopníci. Nejsou to brýle vašeho dědečka. Jsou jen vaše.

Silné očnice

Brýle se silnou horní obroučkou, které byly populární v 70. letech, jsou zase v módě. Nejsou to ale jenom brýle – jsou to doplňky, které zazáří. Oči jsou oknem do duše a tyhle ozdobné krásky na ně rozhodně přitáhnou pozornost.

Výrazné, poutavé a nezaměnitelné.

Silnější horní část

Do seznamu se vplížila klasika stylu 50. let. Možná je to spojení s tajemnými muži světa nebo nepopiratelný dojem inteligence, který jejich nositelé vzbuzují… nevíme.

Brýle se silnější horní obroučkou se trhu představily v 50. letech, kdy byl nedostatek kovu a svět začínal přicházet na to, k čemu všemu se dá plast jakožto nový zázračný materiál používat.

Je zbytečné říkat, že moderní verze těchto brýlí je v porovnání s jejich předchůdci vylepšená ve všech ohledech.

Hranaté

Náš článek začíná tvrzením, že klasické modely se neinovují. To není tak úplně pravda. Inovují… ale pomalu.

Klasické tvary si klestí cestu do čela trendu. Hranaté pilotky, šestihranné očnice, všude samé hrany (samozřejmě kromě míst, která se dotýkají tváře).

Kulaté

Lenonky neprocházejí decentní transformací jako klasické brýle, ale těší se znatelnému nárůstu popularity.

Dřív se považovaly za kapku výstřední, ale mnoho mužů dnes zjišťuje, že jim vlastně sluší. Že by to bylo tím, že po pandemii máme všichni o něco kulatější tváře?

Skládací sluneční brýle

Většina tradičních slunečních brýlí se poměrně snadno zlomí nebo zdeformuje.

*Kromě těch našich, samozřejmě. Naše něco vydrží.

Skládací sluneční brýle jsou vytvořené tak, aby se daly schovat do kapsy a bez poškození odolaly poměrně velkému vnějšímu tlaku. Mají extra pantíky na nosníku a asi v polovině postranic. Kratší pákový mechanismus znamená nižší riziko, že se brýle zlomí nebo zdeformují. Složené brýle zabírají jen místo o velikosti jedné očnice a obroučky kolem ní.

Už si je nemusíš dávat za výstřih a ani si na ně omylem nesedneš. Slož je, schovej je do přední kapsy a můžeš vyrazit do světa. A je to. Jen pozor na klíče…

Lehké obroučky

Je to otrava. Celý den jsi venku, přijdeš domů, sundáš brýle a na nose máš bolestivé červené otlaky.

Že by na hmotnosti přece jen záleželo?

Pevné, ale lehké materiály, jako je hliník a titan, dohromady tvoří elegantní a pohodlné sluneční brýle. I když je nosíš celý den, skoro si nevšimneš, že je máš na nose. A to za to stojí.

Polarizace

Byly doby, kdy se za polarizaci draze platilo. Díky pokroku ve výrobních technologiích a technikách lakování si můžeš užívat výhod polarizovaných slunečních brýlí a už na to ani nemusíš obětovat prasátko.

Polarizace brání oslnění z povrchů, jako je voda, sníh nebo lesklý kov, takže jestli trávíš venku hodně času, rozdíl rozhodně poznáš. To znamená méně mrkání a mhouření, méně unavené oči a mnohem větší pohodlí.

*Ještě jedna drobnost: můžou taky blokovat světlo z displeje chytrého telefonu… ale na něm stejně asi trávíš moc času. Jsi venku. Tak si užívej výhledy.

Dřevěné nožičky

Sluneční brýle s dřevěnými nožičkami? Už tohle zní jako unikát. Každá stranice (nebo nožička, chceš-li) z pravého dřeva má navíc odlišný vzor dřevěných vláken, takže budeš mít opravdu brýle, jaké nemá nikdo jiný.

Dřevo má vyšší povrchové napětí než plast a kov, takže zůstanou na místě lépe než brýle z jiných materiálů.

Udržitelné, cenově dostupné, pohodlné, jedinečné… No nejsou úžasné?

Nevíte, co přesně vám sluší?

Přečti si náš dokonalý průvodce slunečními brýlemi, kde najdeš o slunečních brýlích přehršel informací.

PŘIPOJTE SE K NÁM

Seznamy, jako je tenhle, zveřejňujeme pravidelně. A k tomu taky různé tipy, triky, průvodce, články ze zákulisí a nové kolekce produktů. Odběratelé newsletteru Trendhim Tribe se o nich dozví jako první.

Zaregistruj se a budeš mít při uvedení všech našich novinek sedadlo v první řadě.

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.

PŘIHLASTE SE A VYHRAJTE 10 000 KČ

Přihlaste se k pravidelnému odběru stylových tipů, speciálních nabídek a informací o nových produktech. Automaticky se zúčastníte měsíčního slosování o dárkový poukaz v hodnotě 10 000 Kč.

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.