Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 60 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
+420 255 712 671 - (pracovní dny 09 - 16)

Učit se znamená žít

A přizpůsobit se znamená prosperovat

Naše zdaleka nejoblíbenější kolekce hodinek, Dante, dostává facelift. Design pravidelně upravujeme na základě zpětné vazby našich zákazníků, vyvíjejících se estetických a designových principů a pokroku ve výrobních technologiích.

Přepracovali jsme ručičky hodinek tak, aby na odkrytém hodinovém strojku lépe vynikly. Rozložení číselníku jsme vyvážili tak, abychom vylepšili viditelnost a usnadnili určení času. Korunka je hranatější a výraznější a lépe tak zapadá do celkového designu hodinek. Usnadňuje se tím i její použití. Luneta má teď hlubší a výraznější čísla. Na pozici 6 hodin jsme drobnými písmeny přidali „Dánský design“ a uvedeme několik nových barevných kombinací. Hodinky budeme dodávat s delšími řemínky pro lepší přizpůsobení velikosti.

Když jsme se připravovali na představení nových hodinek, řekli jsme si, že by bylo dobré prozkoumat, jak (a hlavně proč) jsme navrhli originál.

Trocha historie

Proč nosíme náramkové hodinky

Pokud hovoříme čistě o pánských doplňcích, hodinky budou na vrcholu tohoto seznamu. Staly se středobodem našich outfitů, i když jsme je začali nosit teprve před více než stoletím.

Říká se, že Alžběta I. měla náramek s funkčními „hodinkami“ již v 16. století, ale dokud jsme je nezačali používat ke koordinaci útoků během první světové války, náramkové hodinky nosilo pouze něžné pohlaví. Muži nosili kapesní hodinky.

První náramkové hodinky Quartz se objevily na trhu v roce 1969. Byly spolehlivější, přesnější a mnohem levnější než mechanické hodinky. Mechanické hodinové strojky byly poměrně velké, těžké, drahé a méně přesné. Myslíte, že se přestaly používat? Není tomu tak.

Za prvé, hodinové strojky Quartz nejsou na pohled nijak zvlášť zajímavé. Většina z nás má více než jedny hodinky a víme, jak je frustrující, když hodinky vyndáme z krabičky a ony nefungují. V době, kdy udržitelnost je důležitá, jsou hodinky, které nevyžadují baterii, rozhodně zajímavé. Zatímco mnozí hledají nápady na vylepšení v budoucích technologiích, odpověď v tomto případě spočívá v návratu ke klasice.

Byl rok 1760 a hodinář André Charles Caron chtěl svým zákazníkům ukázat složitost svého hodinového strojku, a tak odstranil ciferník na jedněch ze svých kapesních hodinek a odhalil tak fascinující tanec v jejich srdci. Zákazníci byli ohromeni a hodinář si uvědomil, že odstraněním této a dalších kovových částí určených k ukrytí hodinového strojku budou hodinky lehčí a tenčí než hodinky jeho konkurentů. A tak se zrodily skeletové hodinky.

Všichni provolávejme slávu hodinkám Dante

Ať vládnou dlouho

Hodinky Dante jsou inspirovány naší touhou zbavit se baterií a zároveň spojit klasické řemeslné zpracování s moderním designem. Našli jsme dokonalou rovnováhu v hodinkách, které využívají vašeho pohybu jako zdroje energie a odhalují své tlukoucí srdce, přičemž ciferník zůstává snadno čitelný.

Vždy, než se pustíme do vytváření nového produktu, začneme briefingem – interním dokumentem popisujícím, proč chceme konkrétní doplněk vyrobit. Kvalitní skeletové hodinky jsou většinou neúměrně drahé. Cenově dostupné skeletové hodinky jsou často nespolehlivé nebo vyrobené z nekvalitních materiálů. Chtěli jsme to změnit tím, že vyrobíme hodinky se skvělým poměrem cena/kvalita. Museli jsme si projít vše od materiálů přes hodinové strojky až po povrchové úpravy nezaujatým pohledem a prozkoumat, kde a jak dostaneme co nejvíce a nejlepší kvalitu za naše peníze.

Design skeletových hodinek začíná u jejich strojku. Při procházení několika výrobců strojků jsme našli perfektní kombinaci cenové dostupnosti a přesnosti ve strojku Seagull ST1646, který je známý svou spolehlivostí. Naši designéři načrtli návrhy, které odhalily nejaktivnější části hodinového strojku – vyvažovací kolečko, hnací pružinu, kotva a ozubená kolečka – a zároveň zakryly méně atraktivní části, jako je natahovací hřídel. Najednou jsme věděli, kam umístíme logo Seizmont.

Dokonalost je proces

Může chvíli trvat, než se to podaří

Úprava za úpravou a přibližovali jsme se k designu, se kterým jsme byli spokojeni. Nejlepší návrh jsme pak zaslali pár výrobcům, aby nám vytvořili vzorky. Nejen, že jsme tyto vzorky podrobili přísným zátěžovým testům, ale použili jsme je k výběru nejodolnějšího a nejatraktivnějšího povrchu v barevném provedení. Na chirurgické oceli se jako nejodolnější a nejestetičtější ukázal PVD povlak, a když se provádí v průmyslovém měřítku, je vyrobeno pozoruhodně dostupné a odolné pouzdro.

Debata o tom, zda odkrýt rotor (závaží na zadní straně hodinek, které natahuje hodinky, když švihnete paží), byla také zajímavá. Rotor není moc vidět, když je na zadní straně, tak proč se obtěžovat s jeho odhalením? Skleněná zadní strana je dražší než klasická voděodolná z nerezové oceli. Na druhou stranu, obdivovatelé automatických mechanických hodinek (což platí pro většinu z nás, kteří sáhneme po skeletových hodinkách), je rotor, pružina a převody vzadu stejně fascinující jako ty na přední straně. Ale pokud je máte v úmyslu vystavit, raději se ujistěte, že vypadají dobře. A to rozhodně vypadají.

Nakonec jsme se museli rozhodnout buď pro minerální, nebo safírové sklíčko. Naše původní návrhy měly minerální sklíčko, ale jakmile jsme viděli, jak pevné můžeme vyrobit hodinky z chirurgické nerezové oceli s vysoce kvalitním PVD povlakem, dávalo smysl, aby byly celé hodinky. odolné vůči poškrábání a ztrátě lesku. Safírové sklíčko je mnohem pevnější než minerální, a i když je o něco dražší, vytvořili jsme hodinky, na které jsme opravdu hrdí a které jsou dostupné všem.

Nepropásněte

Bude tam několik úžasných kousků z limitované edice

Pokud chcete být informováni o uvedení nového designu do prodeje a mít příležitost získat doplňky limitované edice dříve, než se vyprodají, přihlaste se níže a upozorníme vás. Jakmile bude nová kolekce k dostání, zašleme vám email a získáte tak předběžný přístup ke všem našim novým kolekcím. Budete mít tak příležitost pořídit si doplňky z limitované edice dříve než kdokoli jiný, spolu s exkluzivními nabídkami Trendhim Tribe!

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.