365 dnů na vrácení zboží
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Doručení 150 Kč - Zdarma od 899 Kč
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše

Jak jsme navrhli
kolekci Orisun

„Orisun“ v jorubštině znamená „původ“, „zdroj“ nebo „fontána“.

Inspirace

Když je nám něco odepřeno, toužíme po tom mnohem víc. Poslední dva roky toužíme po cestování, dobrodružství a nových zážitcích. V izolaci se mnozí obrátili k duchovnu, naučili se meditovat a studovali filozofii – kromě pečení kváskového chleba a Zoom meetingů, samozřejmě.

Vedlo to k většímu povědomí o přírodních drahých kamenech, o kterých mnozí věří, že mohou využít naši energii a nasměrovat ji správným směrem. I když neexistují žádné vědecké důkazy o těchto mystických vlastnostech, popularita přírodních kamenů a šperků z přírodního kamene během pandemie raketově vzrostla.

Přírodní kameny nás fascinují a naše návrhy jsou inspirovány odlišnostmi přírodních kamenů. Kámen od kamene se může lišit jak tvarem, tak barvou a kresbou, což je zajímavý, překvapující a vítaný prvek. U některých typů kamenů je změna jen nepatrná. Někdy se však mohou lišit docela dost.

Všechny kameny jsou pravé a unikátní. Nikdy nezískáte naprosto stejný kámen jako ten na obrázku. Ten je náš. Váš může vypadat ještě lépe. Může mít živější barvy, zajímavější žilkování nebo kresbu s ostřejším kontrastem. Může být jednodušší nebo méně výrazný. Kdo ví!

Výzva

Práce s přírodními drahými kameny představuje zajímavou výzvu. Znáte barevný rozsah kamene a obecné rysy, které tento typ kamene má, ale každý jednotlivý drahý kámen na vašem doplňku je vždy záhadou, protože každý je jedinečný.

S kameny, jako je zirkon, rubín nebo hematit, je navrhování šperků, které doplňují jejich barvu, poměrně jednoduché. Zato kameny jako jaspis, lapis lazuli a tygří oko mají různé odstíny, tvary a odlesky, což ovlivňuje celkovou estetiku kamene a tím i doplněk jako celek. Design šperku proto musí kámen doplňovat bez ohledu na to, jak vypadá. Nejlepší způsob, jak dosáhnout, aby kámen zářil a vynikl, je nechat náš design ustoupit do pozadí přirozené krásy přírodního kamene.

Představte si to jako rám obrazu. Pokud je rám příliš zdobený, odvede pozornost a pokud jeho barva s obrazem neladí, trpí tím umělecké dílo jako celek. Když nevíte, jak bude obraz vypadat, je nejlepší ponechat rám co nejjednodušší.

Kameny

Výběr kamenů pro výrobu šperků ovlivňuje mnoho faktorů. Základ kolekce tvořila stříbrná a zlatá barva a kameny byly vybrány tak, aby se k nim hodily. Tvrdost kamene určuje pravděpodobnost jeho poškození a obtížnosti zasazení do šperku. Některé kameny jsou čiré a pokud je položíte na barevný kov, jako je zlato, vmíchá se do vzhledu kamene žlutý odstín. Některé jsou prostě neúměrně drahé a některé se příliš liší na to, aby mohly zaručit uspokojivý výsledek.

Kameny vybíráme na základě jejich vzhledu, kvality a toho, zda se do kolekce, kterou vytváříme, hodí. Nezjišťujeme si předem, jaké mystické vlastnosti kameny mají, abychom našim dílům dodali specifické metafyzické vlastnosti. A má to jednoduchý důvod. Víme, co vypadá dobře a co ne, ale nevíme, zda díky danému kamenu můžete zbohatnout nebo vám pomůže se soustředěním. Možná to kameny dokáží, možná ne, ale my se vždy rozhodujeme podle vzhledu vytvářeného doplňku a ne jeho schopnosti srovnat vám čakry.

Šperky

Jakmile jsme si vybrali kameny, začneme experimentovat s tím, jaké tvary a kovy s nimi dobře fungují. Jedním z našich návrhů je psí známka s tenkou vložkou z přírodního kamene. Problém je v tom, že kdykoli pracujete s křemenem, je pravděpodobné, že bude průsvitný. Každý průsvitný zelený kámen položený na povrch ve zlatém tónu získá světle mechovou barvu. A to je věc, kterou zjistíte, až když vám dorazí vzorky od výrobce.

Doplňku může také chybět trojrozměrnost, která byla na počítačovém návrhu. Mírná změna designu kovového kusu to může vylepšit. Zvažovali jsme také doplněk s velmi ostrým zubem. Vypadal skvěle, ale z doplňku se stala dokonalá vražedná zbraň.

Výrobci mají různé dodavatele drahých kamenů a každý s kameny zachází jinak. Proto jsme objednali stejné vzorky a kameny od více dodavatelů, abychom viděli, který z nich má nejlepší výsledky.

Nezvolili jsme jen ty vzorky, které vypadaly nejlépe, ale také jsme šperky otestovali, abychom viděli, jak obstojí při běžném nošení. Některé doplňky v těchto testech nevyhověly a požadovali jsme od dodavatele vylepšení. Některé návrhy jsme okamžitě vyloučili, jelikož jejich realizace k daném měřítku nebyla možná. Jiné jsme upravili, v případech, kdy vzorek nesplnil naše očekávání. Matné kameny vypadají úžasně na počítačových návrzích, ale ve skutečnosti vypadají nezajímavě a jednotvárně. Chtěli jsme vyrobit zelený kovový přívěsek, ale dostupná metoda povrchové úpravy byla nejen dražší, ale i méně odolná, takže barva časem vybledla a poškrábala se – což se nám u našich doplňků v černé a zlaté barvě nestává. Proces se opakuje a výrobu nezahájíme, dokud nejsme naprosto spokojeni a hrdí na to, co jsme vytvořili.

Když jsme spokojeni s kvalitou, designem i vzhledem, objednáme si jednu sadu od každého vzorku, abychom doplňky mohli nafotit pro naše webové stránky. Nafotíme první schválené vzorky, které dostaneme, a poté zadáme výrobu. Není to tedy tak, že bychom k focení vybrali ty nejkrásnější kousky. Jsou to naše jediné vzorky! Ten váš bude možná vypadat trošku jinak, ale to je to kouzlo práce s přírodními kameny.

Trh

Bylo pro nás důležité, aby byly všechny mince, psí známky i ploché přívěsky vhodné ke gravírování na zadní stranu. Vzhledem k tomu, že každý kámen je jedinečný, každý je jedinečně váš a neexistuje lepší způsob, jak ho posílit, než se na doplněk nechat vygravírovat osobní poselství.

Posledním krokem před uvedením doplňků do prodeje je nezávislé ověření pravosti všech přírodních kamenů. Náhodný kousek z první zásilky putuje do laboratoře, která prostřednictvím spektroskopie potvrdí pravost drahých kamenů. Odmítáme převzít zásilku, pokud se zjistí, že kameny nejsou takové, jaké výrobce tvrdí, že jsou.

Kolekce Orisun prochází kontrolou kvality a návrhy jsou dokončeny. Už jen čekáme, až dorazí první zásilka, abychom doplňky mohli představit online a doručit do vašich rukou. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru Trendhim Tribe a buďte první, kdo se dozví o zavedení kolekce na trh.

Nové kolekce

Zajímavé náhrdelníky se psími známkami

Chirurgická nerezová ocel je 100% recyklovatelná a náš proces povrchové úpravy je šetrný k životnímu prostředí.

Jednoduché a univerzální

Decentní doplněk, prvek mezi dalšími náramky nebo společník vašich hodinek. S kolekcí Collins jsou vaše možnosti nekoneč...

Náhrdelníky z přírodních drahých kamenů

Tvořivost matky přírody nezná mezí. Kolekce Orisun vystavuje na odiv jedinečnou krásu přírodních kamenů.

Noste kříž života

Starověcí egyptští bohové ho drželi jako znamení své nesmrtelnosti. Co bude znamenat pro vás?

Nepopiratelná přednost - kolekce Rico

Smrt vám připomíná, abyste žili. Lebky, přírodní kameny a chirurgická nerezová ocel dodávají kolekci Rico na jedinečnost...

Náramky kolekce Sanatio

Ať mají tajemnou sílu nebo ne, kolekce Sanatio nabízí přírodní drahé kameny. Každý korálek je jedinečný, každý náramek j...

Roztáhněte oponu

Skeletové hodinky odhalují hodinový strojek pohánějící ručičky a nutí nás k otázce: „Proč byl tento krásný tanec vůbec n...

Kolekce Amager

Náhrdelníky o vás mohou hodně vypovědět. Ale obvykle říkají jen jedno. Tyto náramky a náhrdelníky s mnoha různými aspekt...

Chraňte své oči - dodejte barvu svému životu

Letošní léto si chraňte oči kvalitními slunečními brýlemi. Kolekce Waykins Thea - 39 nových stylů slunečních brýlí pro m...

Zobrazit všechny kolekce

Nové články

Vrstvení náhrdelníků - dokonalý průvodce pro muže

Nošení více náhrdelníků najednou je dnes super stylové. Přečtěte si o drobných rozdílech a o tom, jak to nepřehnat.

Jak jsme navrhli kolekci Traveller

Všichni chceme mít zase příležitost prozkoumat svět. Tato touha inspirovala řadu doplňků určených pro dobrodružství.

Pánské snubní prsteny – Váš dokonalý průvodce

Od výběru správné velikosti až po nakupování netradičních prstenů, objevte, jak si vybrat snubní prsten, a začněte slib...

Léčivé náramky pro muže – význam drahých kamenů

Zjistěte, čím jsou léčivé náramky z drahých kamenů pro muže tak výjimečné a jak si vybrat ten pravý pro vás.

Valentýnské dárky pro něho

Od hodinek navržených v Dánsku po prsteny, náhrdelníky a náramky, najděte pro něho dárek na Valentýna, který se mu bude...

Co jsou 24hodinové hodinky s jednou ručičkou a proč byste je měli nosit

Naučte se číst a nastavit 24hodinové hodinky s jednou ručičkou, a zjistěte, proč byste je měli nosit a vyprávět tak svůj...

Co jsou to hodinky s ukazatelem měsíční fáze a jak je nastavit

Naučte se číst a nastavit nejstarší komplikaci hodinek na světě - měsíční fázi.

Jak čistit a pečovat o pánské náramky

Odpovíme na všechny otázky týkající se čištění a péče o pánské náramky. Od plavání s korálky až po spaní s nerezovou oce...

4 otázky, které byste si měli položit před nákupem skeletových hodinek

Když si položíte tyto 4 otázky, pomůže vám to vybrat si správné pánské skeletové hodinky a ujistit se, že rozumíte tomu,...

Zobrazit všechny články
Zpět
Heslo obnovit

Děkujeme! Pokud máte účet, obdržíte od nás email. Pokud od nás email neobdržíte, je to proto, že nemáte vytvořený účet. Účet si můžete vytvořit kliknutím na ZALOŽIT ÚČET v našem menu "Přihlásit se".

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.