Končí za

00:00:00
Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 60 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
Kontaktujte nás

Jak změnit velikost pánského prstenu

Možná jste malinko povyrostli a prsteny vám už nesedí.

V článku najdete vše, co potřebujete vědět o úpravách velikosti prstenů, ať už je potřebujete zmenšit, nebo zvětšit.

1 Jak změnit velikost pánského prstenu1.1 Jak zmenšit velikost prstenu1.2 Jak si můžete prsten zvětšit1.3 Které prsteny lze a které nelze velikostně upravit?1.4 Můžete si velikost prstenu upravit sami?

Jak zmenšit velikost prstenu

1. Kuličky pro úpravu velikosti prstenů

Jedná se o malé kuličky z drahého kovu, které klenotník přidává na vnitřní stranu prstenu, a tím prsten zmenší. Jsou trvalé, ale v případě potřeby se dají se odstranit, pokud budete opět potřebovat velikost prstenu změnit.

2. Spirálka či pružinka na zmenšení prstenu

Jedná se o kovovou nebo silikonovou pružinku, kterou obtočíte kolem zadní strany prstenu, a tím velikost prstenu zmenšíte. Jak už název napovídá, pružinka je pružná, takže ji můžete kolem prstenu omotávat a sundávat, jak často chcete. Je ideální pro nošení stejného prstenu na více prstech.

3. Destička pro úpravu velikosti prstenu

Jedná se o malý proužek kovu, silikonu, gumy nebo dokonce pěny, který připevníte na vnitřní stranu prstenu. Tento způsob doporučujeme, protože není viditelný a dá se snadno odstranit v případě, že budete chtít prsten nosit na jiném prstu. Ukázat

4. Rozříznutím a zmenšením

Prsten se dá zmenšit vyříznutím malého kousku kovu. Vzniklé konce se následně spájejí k sobě. Jedná se o trvalé řešení, které by měl provádět pouze odborník. I v takovém případě může být místo spojení viditelné.

5. Silikonová vložka podomácku

Vnitřní stranu prstenu důkladně vyčistěte, osušte a naneste na ni tenkou vrstvu akvarijního silikonu. Silikon vyhlaďte a nechte zaschnout. Silikon můžete kdykoli odstranit, je pohodlný a odolný, takže je ideální pro neinvazivní a flexibilní změnu velikosti, díky níž vám prsten dokonale padne.

Jak si můžete prsten zvětšit

1. Roztahování

Prsten lze mírně zvětšit roztažením speciálními nástroji. Metodu lze použít pouze při drobných úpravách a nelze ji využít u titanu, nerezové oceli, wolframu a dalších extrémně tvrdých kovů.

2. Rozříznutím a roztažením

Prsten se rozřízne a do vzniklé mezery se přidá malý kousek kovu. Úpravu by měl provádět pouze odborník. Může zanechat viditelné stopy.

Které prsteny lze a které nelze velikostně upravit?

Většina prstenů z drahých kovů, jako je zlato, stříbro nebo platina, může být zmenšena. Prsteny s diamanty nebo drahými kameny po celém obvodu, jako jsou například eternity prsteny, nelze zmenšit, aniž by to ovlivnilo jejich design. Totéž platí pro prsteny z wolframu, nerezové oceli nebo jiných tvrdých kovů a prsteny s vložkami z přírodního kamene nebo dřeva.

A na závěr otázka za milion dolarů:

Můžete si velikost prstenu upravit sami?

V některých případech je to možné.

  1. Zmenšení velikosti pomocí silikonu: Na vnitřní stranu prstenu můžete nanést vrstvu silikonu, aby lépe přiléhal.
  2. Paličkou: Prsten můžete roztáhnout jemnými údery paličkou, ale dávejte pozor, abyste prsten nepoškodili. Nedoporučujeme to zkoušet s cennými prsteny, protože riziko je příliš velké. Vezměte je raději ke klenotníkovi.
  3. Natahování kleštěmi: Tato metoda vyžaduje speciální nástroj na natahování prstenů a velkou opatrnost. Pokud si nedáte pozor, můžete prsten roztáhnout natolik, že praskne.
  4. Zmenšení kleštěmi: Stlačením kleštěmi můžete prsten zmenšit. Neodporujeme u prstenu, na kterém vám hodně záleží, protože je příliš snadné prsten trvale zdeformovat.

Tak to vidíte, pánové. Je spousta dočasných řešení pro zmenšení velikosti prstenů, ale zvětšení je lepší nechat na profesionálech. Nejlepší řešení: vyberte si prsten, který vám padne. Přečtěte si článek o tom, jak zjistit velikost prstenu, a tady si prohlédněte naši nabídku pánských prstenů.

PŘIHLASTE SE A VYHRAJTE 10 000 KČ

Přihlaste se k pravidelnému odběru stylových tipů, speciálních nabídek a informací o nových produktech. Automaticky se zúčastníte měsíčního slosování o dárkový poukaz v hodnotě 10 000 Kč.

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.