Končí za

00:00:00
Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 60 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
Kontaktujte nás

Trendy pánské doplňky 2022

To nejnovější v pánské módě

Říká se, že trendy přicházejí a odcházejí, ale styl je věčný. Pravda... ale mnoho dnešních klasických stylů začalo jako šokující trendy.

Muž jménem John Hetherington byl 15. ledna 1797 předveden před starostu Londýna na základě obvinění z „porušení klidu a podněcování k nepokojům“. Úřady tvrdily, že to, co měl na sobě, „záměrně děsilo bázlivé kolemjdoucí“. Když si muž šel po svém, „několik žen omdlelo, děti křičely, psi štěkali“ a mladý chlapec si v davu, který se kolem muže shromáždil, zlomil ruku.

Co měl ten muž, pro páníčka, na sobě?

John Heatherington vynalezl první hedvábný cylindr – doplněk tak klasický, že definoval celé století pánského stylu.

Máme štěstí, že se na většinu doplňků a oděvů vztahuje svoboda projevu (místní zákony se mohou lišit) a je nepravděpodobné, že budete postaveni před soud v důsledku výběru pokrývky hlavy.

Jak se blíží letní sezóna 2022, rádi bychom vám poskytli krátký přehled letošních 6 nejoblíbenějších doplňků a stylů na základě našich výpočtů a výzkumu.

1 Trendy pánské doplňky 20221.1 1 - náušnice s přívěskem1.2 2 - kombinace perel a řetízku1.3 3 - vrstvení 1.4 4 - street style - otsu1.5 5 - barva1.6 6 - ekologické materiály

1 - Náušnice s přívěskem

Pánské náušnice si prošly několika fázemi. Nosili je starověcí Egypťané, byly symboly společenského postavení bohatých perských mužů, bukanýrů ze 17. století a v neposlední řadě se staly symboly gay pride a jsou stále v módě. Vlastně jediné období, kdy muži náušnice nenosili, byla doba temna. Jejich název má své důvody.

Street style se vyvíjí, aby odrážel kulturní duch doby. V roce 2022 je zastřešujícím tématem naprosté odmítnutí genderové módy. Neznamená to, že „muži nosí dámské šperky častěji“. Je to přesně naopak. Jedná se o naprosté odmítnutí označení „pánské / dámské doplňky“. Co když má náušnice přívěsek? Proč by se měla považovat za dámský doplněk? Co když je přívěskem lebka? Stane se tak náušnice výhradně pánským doplňkem? Proč?

Moderní styl říká: „Zapomeňte na značky – noste, co vás reprezentuje.“

Náušnice toho může vyjadřovat spoustu – ať už je to kroužek, pecka nebo plug – ale s visací náušnicí, zejména s vyměnitelnými přívěsky, máte lepší příležitost vyjádřit svoji osobitost.

2 - Kombinace perel a řetízku

Perly bývaly symbolem nejvyššího postavení. Nosili je členové čínské královské rodiny již v roce 2300 př. n. l.. V Římě byly tak cenné, že Julius Cesar přijal zákon zakazující perly nosit všem kromě vládnoucích tříd. Ve starověku byly velmi ceněné a žádané a jen ti nejbohatší z králů a obchodníků si je mohli dovolit nosit.

Kdy se tedy náušnice staly výhradně dámskými doplňky?

V roce 1921 se na trh dostaly první kultivované perly za mnohem dostupnější cenu a najednou se staly dostupnými pro střední třídu. Prodejcům se podařilo muže přesvědčit, že každá žena tajně touží po perlách, a muži považovali za svou povinnost jim tuto touhu splnit.

Po více než 4000 let muži perly nosili. Po téměř 100 let tomu tak nebylo.

Teď jsou zpět – lepší než kdy jindy.

3 - Vrstvení

Často platí, že méně je více. Výrazný kousek kolem sebe nepotřebuje další drobné doplňky. Někdy však může více jemných a doplňujících se kousků vypadat ještě lépe.

Podobně jako vrstvení kabátu, blejzru, vesty a košile dodá outfitu nepopiratelnou eleganci, vrstvení náhrdelníků, náramků, náramků s hodinkami nebo dokonce prstenů může styl krásně oživit. Je to snadné a máme dokonce i článek o vrstvení náhrdelníků, kde se můžete dozvědět další podrobnosti.

Veselé vrstvení!

4 - Street Style - Otsu

Naše nejnovější domácí značka Otsu je inspirovaná současným městským street stylem. V roce 2022 je street style především o vyjádření osobitosti nositele. Výrazné ikony a symboly vám umožní odstranit z vašeho stylu decentnost a dohady. Buďte odvážní a nepřehlédnutelní.

5 - Barva

Zřetelná symbolika je v roce 2022 jedním ze způsobů vyjadřujících osobitost nositele. Druhým je nošení výrazných, odvážných a v některých případech neobvyklých barev.

Sytě červený opasek, modré náušnice nebo řetízkový náhrdelník v barvě duhy jsou jednoznačně výrazné kousky. Oživte své jednobarevné nebo pastelové outfity kapkou barvy.

6 - Ekologické materiály

Země se otepluje a naše činy způsobují ekosystému nenapravitelné škody. Nemáme jinou možnost, než změnit, co a jak děláme, v naději, že zabráníme dalším škodám.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání více recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Naprostá většina našich kovových šperků je vyrobena z chirurgické nerezové oceli, která je 100% recyklovatelná. Některé z našich veganských řemínků z umělé kůže jsou vyrobeny z G-Pomme C, alternativy kůže italské výroby, která vypadá a působí na dotek jako pravá kůže, ale je vyrobena z vyřazené jablečné slupky, korku a dalších biologicky odbouratelných materiálů. Ale nebojte se – nezačne se vám rozpadat na zápěstí. S kůží sdílí i pružnost a odolnost.

Mechanické hodinky jsou další ekologickou možností, protože nejsou na baterie, ale mají starý dobrý strojek s pružinou. Většina našich mechanických náramkových hodinek je také automatická, což znamená, že se automaticky natahují, když se pohybujete. Co je ekologičtější?

Tohle je jen několik příkladů udržitelných produktů, které jsou u nás k dostání, a v blízké budoucnosti přidáme mnoho dalších inovativních, ekologických produktů.

PŘIHLASTE SE A VYHRAJTE 10 000 KČ

Přihlaste se k pravidelnému odběru stylových tipů, speciálních nabídek a informací o nových produktech. Automaticky se zúčastníte měsíčního slosování o dárkový poukaz v hodnotě 10 000 Kč.

Jsem si vědom/a Zásad ochrany osobních údajů Trendhim. Kdykoli se můžete odhlásit.