365 dnů na vrácení zboží
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč
+420 255 712 671 - (pracovní dny 9 - 17)
Všechny doplňky
Doplňky k obleku
Šperky
Tašky a peněženky
Možnost doručení 150 Kč - Zdarma od 1 099 Kč -
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Brýle s čirými skly
Hodinky
Holení
Jehlice do saka
Kapesníčky do saka
Klobouky / Čepice
Kravatové spony
Kravaty
Manžetové knoflíčky
Motýlky
Náhrdelníky / Řetízky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peněženky
Prsteny
Péče o vousy
Rukavice
Sluneční brýle
Tašky a brašny
Šle
Šály
+420 255 712 671
Pracovní dny 9 - 17
Prohlédnout vše
Přidejte se k Trendhim Tribe

Přihlaste se k Tribe a získejte exkluzivní slevy, stylovou inspiraci a další!

Nechte se inspirovat

Klobouky Panama

5 produktů skladem

Hledáte klobouk, který vás provede horkými letními prázdninami a výlety na pláž bez kompromisu a stylově? Každý z našich klobouků Panama je ručně vyrobený v Itálii ze 100% ekvádorské slámy a bez podšívky pro maximální prodyšnost. Klobouk, který musíte mít, protože nejenže ochladí, ale budete u toho zároveň vypadat dobře.

Filtrovat podle
Třídit podle
Barva
Krémová
Modrá
Zavřít
Vyberte velikost
Zavřít
Cena
-
Použít
Zrušit
Seřadit podle:
produktů
×
Třídit podle
Nejoblíbenější
Nejnovější
Nejlevnější
Nejdražší
×
Filtrovat
Barva
Krémová()
Modrá()
Vyberte velikost
Cena
-
Použít
Zrušit
FawlerPiero Moda Panama klobouk přírodní barvy s pruhovanou stuhou
3 999 Kč
FawlerPaolo Pork Pie Moda klobouk Panama
3 999 Kč
FawlerPino Moda modrý klobouk Panama s pruhovanou stuhou
3 999 Kč
FawlerPiero Moda slámový klobouk Panama se stuhou v námořnické modré
3 999 Kč
FawlerKlobouk Panama Straw Hat
3 699 Kč

0 produktů nalezeno

Upravte prosím vybrané filtry

Obnovit všechny filtry
Přidejte se k Trendhim Tribe

Přihlaste se k Tribe a získejte exkluzivní slevy, stylovou inspiraci a další!

Vyzrajte na horké dny s kloboukem Panama

Klobouk Panama se tradičně vyrábí z ekvádorské slámy toquilla. Většina klobouků Panama tvarem připomíná fedoru a má širokou krempu, která chrání vaši tvář před sluncem.

Protože sláma toquilla je přirozeně lehká a prodyšná, nemusíte se bát, že se pod kloboukem budete zadržovat teplo a pot. Ať už jste venku na letním grilování nebo sedíte v kavárně na pláži a usrkáváte mojito, tyto slaměné klobouky světlé barvy jsou ideální k ochlazení. Hodí se k vašemu letnímu šatníku - od uvolněného plátěného obleku až po šortky a sandály. Doplnění vašeho outfitu kloboukem Panama je nejlepší způsob, jak porazit letní vedro.

Nakupujte klobouky Panama vysoké kvality

Díky řídnoucí ozonové vrstvě a globálnímu oteplování jsou pánské letní klobouky důležitější než kdy jindy! Při hledání nejlepšího klobouku Panama hledejte ten vyrobený ze skutečné ekvádorské slámy. Jedná se o jediné slaměné klobouky, které lze nazvat klobouky Panama. Zatímco najdete slaměné klobouky ve tvarech, jako jsou klobouky stylu pork pie, tradiční Panama má širokou krempu, stuhu a zúžení v přední části - podobně jako fedora.

Jsou klobouky Panama z Panamy?

Panamské klobouky pocházejí z Ekvádoru, nikoli z Panamy. Název „klobouky Panama“ dostali v padesátých letech minulého století, kdy se ekvádorští výrobci klobouků přestěhovali do Panamy, aby prodávali své ručně vyráběné výrobky. Zde byly klobouky prodávány mužům při hledání zlata během kalifornské zlaté horečky. Domníváme se, že „klobouk Panama“ byl snadněji zapamatovatelný než název „jipijapa“ nebo „klobouk toquilla“, jak se o nich v celé Jižní a Střední Americe hovoří.


Z Ekvádoru do Itálie

Zatímco v roce 2015 bylo do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO přidáno tradiční umění tkaní ekvádorských klobouků toquilla, všechny naše pánské klobouky Panama jsou ručně vyrobeny v Itálii. Díky časem prověřenému italskému řemeslnému zpracování je každý klobouk pečlivě vytvarován do dokonalého tvaru a ponechán bez podšívky pro maximální prodyšnost a pohodlí - což z něj dělá perfektní letní klobouk pro muže.

Klobouky Panama vs klobouky Fedora

Klobouky Panama a klobouky Fedora jsou si velmi podobné, rozdíl je v tom, z jakých materiálů se vyrábějí. Klobouky Panama jsou vyrobeny z toquilla slámy, zatímco klobouky fedora mohou být vyrobeny z plsti, bavlny nebo dokonce z polyesteru. Panamy jsou také téměř výhradně určeny do teplého počasí, což z nich dělá ideální pánské klobouky na léto. Nemůžete se rozhodnout mezi fedorou a Panamou? Nakupujte z naší rozšiřující se kolekce pánských klobouků a podívejte se, který klobouk je pro vás tím pravým.


Jak si vyberete klobouk Panama ve správné velikosti?

Při výběru klasického klobouku Panama Fedora nezapomeňte, že krempa by měla být přiměřená vašim ramenům. Zvolte užší krempu pro štíhlejší postavu. Širší krempu pro širší ramena.

Jak si změřit hlavu pro správnou velikost klobouku Panama
1. Umístěte krejčovský metr kolem hlavy v místě, kde bude sedět vnitřní pásek klobouku.
2. Konec umístěte na čelo.
3. Ujistěte se, že metr není příliš natěsno.
4. Přečtěte si obvod hlavy a vyberte svou velikost.

Pokud chcete klobouk nosit na stranu, změřte klobouk přesně v místech, kde budete klobouk nosit - obvykle 1 cm nad ušima. Pokud je váš obvod hlavy na spodním konci velikosti, lépe vám padne s párem vložek na upravení velikosti klobouku.


Prohlédněte si všechny pánské čepice a klobouky
Zpět
Heslo obnovit

Děkujeme! Pokud máte účet, obdržíte od nás email. Pokud od nás email neobdržíte, je to proto, že nemáte vytvořený účet. Účet si můžete vytvořit kliknutím na ZALOŽIT ÚČET v našem menu "Přihlásit se".

Jejda! Potřebujeme znát Vaši emailovou adresu.Emailová adresa není platná.