Můžete vrátit do 365 dnů – nebudeme se ptát proč!
Doručení 65 Kč - Možnost doručení zdarma od 1 199 Kč-
Kontaktujte nás
Přidejte se k Trendhim Tribe

Přihlaste se k Tribe a získejte exkluzivní slevy, stylovou inspiraci a další!

Zadáním svého e-mailu přijímáte naše Zásady ochrany osobních údajů a souhlasíte se zasíláním e-mailových nabídek a novinek o našich produktech. Z Tribe se můžete kdykoli odhlásit.

KLOBOUKY FEDORA

Klobouky Fedora jsou ztělesněním klasické pánské pokrývky hlavy. Svou popularitu si získaly ve dvacátých letech. Dnes představují nedílnou součást každého šatníku opravdových gentlemanů. V nabídce najdete materiál a barvu, které hledáte.

Jak změřit
16 produktů

CO JE TO FEDORA?

Co mají společného Indiana Jones a Frank Sinatra? Oba chápali styl, který fedora nabízí. Fedora je měkký plstěný klobouk s vytvarovanou střechou o výšce kolem 11 cm a měkkou krempou o šířce asi 6,4 cm. Tvar Fedora mají také klobouky Panama a trilby.
Fedora klobouky se liší podle:

Krempy - Krempa Fedory se dá vytvarovat, nosit šikmo dolů, nahoru nebo jak naznačuje přezdívka „snap-brim hat“, vzadu nahoru a ve předu dolů. Krempa může být v různých šířkách, polohách a z různých materiálů s okraji bez úpravy, prošívanými, oříznutými nebo začištěnými okraji.

Koruna - Vrchol klobouku, koruna, může být tvarována různými způsoby, přičemž nejběžnější je koruna ve tvaru slzy. Oblíbené jsou záhyby ve střeše diamantového tvaru.

Pinch (prohlubně po stranách) - Umístění prohlubní se mezi jednotlivými styly liší.

Materiál a barva - Většina pánských klobouků fedora je vyrobena z vlněné plsti. Plst je materiál vyrobený ze stlačených / plstěných vlněných vláken. Klobouky Fedora přicházejí v řadě barev, přičemž nejoblíbenější je černá, šedá, tmavě hnědá a khaki.

Stuha - Fedory se neobejdou bez stuhy nad okrajem krempy. Některé mají navíc ozdobné peříčko.

PROČ FEDORA?

Skutečná historie fedory je záhadou. Mnozí tvrdí, že se nazývá podle hry „Fédora“ kterou napsal francouzský autor Victorien Sardou. Jednu z hlavních rolí hrála princezna Fédora Romanoffová, měla klobouk podobný tomu, co známe jako klobouk Fedora pro muže. Ať už je příběh pravdivý nebo ne, nám se líbí.

Britský Princ Edward začal nosit fedoru ve dvacátých letech a tento tvar si rychle získal na oblibě před buřinkami, plochými klobouky a cylindry. Popularita byla ještě posílena ve 20. letech v době prohibice a gangsterů, a znovu díky hollywoodským hvězdám ve 40. a 50. letech. I když nejsou tak populární dnes, jako dřív, fedora klobouky jsou stále oblíbenými doplňky pro gentlemany, kteří rádi nosí elegantní klasiku, ale i pro moderní muže.

JAK VYBRAT FEDORU PRO MUŽE?

Při výběru klobouku nezapomeňte, že krempa by měla být v poměru k vašim ramenům. Užší krempa pro štíhlejší postavu. Širší krempa pro širší ramena.

JAK NAJÍT SPRÁVNOU VELIKOST

Změřte si hlavu krejčovským metrem přesně v místě, kde bude sedět klobouk.

Začátek metru umístěte na čelo.

Ujistěte se, že metr není příliš těsný.

Přečtěte si obvod hlavy v zrcadle a vyberte svou velikost.

Různé klobouky sedí na hlavě různě. Pokud chcete nosit klobouk našikmo, pak byste i hlavu měli měřit přesně v místě, kde bude klobouk sedět. Klobouky obvykle sedí nejpohodlněji asi 1 cm nad ušima.

Pokud je váš obvod hlavy menší než nejmenší dostupná velikost, můžete si zakoupit pěnové vložky na úpravu velikosti klobouku.

KDE KOUPIT KLOBOUK FEDORA PRO MUŽE?

Pokud se jedná o klobouk Cavanagh Edge (s ručně tvarovanými okraji), pak budete muset shánět vintage fedora klobouk, protože tato technika se již nepoužívá. V opačném případě nabízí Fawler od bavlněných až po vlněné klobouky, a dokonce i klobouky panama inspirované Ekvádorskou toquillou. Jsme přesvědčeni, že Frank a Indiana Jones náš výběr schvalují.

Vybírejte ze všech pánských čepic a klobouků