52 způsobů skládání kapesníčku do saka

Návod krok za krokem, jak skládat kapesníček do saka na 52 způsobů. Tečky znázorňují náročnost.

Pravidla skládání kapesníčku do saka

Není mnoho pravidel, jak nosit kapesníček do saka, což znamená, že způsoby skládání výše jsou jen kreativní inspirací pro vás. Záleží jen na vás, pokud se rozhodnete vytvořit si svůj vlastní způsob skládání. Nicméně, doporučujeme, abyste nevolili stejný vzor jak na vaší kravatě/motýlku , tak na kapesníčku do saka. Vypadá to až příliš strojeně. Raději doporučujeme experimentovat s barvami, které spolu dobře ladí. Přečtěte si náš článek o kapesníčcích do saka, pokud chcete dobře porozumět teorii barev a jejich kombinací.

Pokud hledáte pár způsobů skládání kapesníčků pro začátečníky, doporučujeme Prezidentský nebo Jeden růžek ven. Pokud hledáte něco ležérnějšího a rychlého, pak doporučujeme Nadýchaný styl (The Puff). Hledáte něco náročnějšího? Vyzkoušejte Růži nebo 4 růžky ven.

Kdy jsme začali skládat kapesníčky do saka

Před příchodem papírových kapesníčků se muži spoléhali na malé kousky látky, aby si otírali unavené obočí, smrkali a odstraňovali z fousů zbytky jídla. Klasický kapesník dlouho sloužil k osobním hygienickým účelům v rukách a kapsách mužů po celém světě.

Kapesníček do saka je vlastně klasickým kapesníkem, který slouží pouze k dekorativním účelům. Tkanina je většinou jemnější, barevná a má často zajímavé vzory. Trend skládání kapesníčků a jejich vkládání do náprsních kapes začalo být oblíbeným ve 20. letech minulého století a přestalo být v módě v 60. letech. Opětovná obliba začala v 90. letech, kdy je nosili herci oblíbených televizních pořadů.

Jdi nahoru